Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Problem z doswietleniem...

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar Radziuk
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Wałbrzych
    Wiek
    45
    Posty
    17

    Domyślnie Problem z doswietleniem...

    Mam problem jak robie fotke z zewnetrzna lampa to im krotszy czas , tym wyzej podnosi mi sie czarny pasek jak ponizej na fotkach ... przy 1/320 jest ok .. ale 1/400 1/500 1/640 i 1/1000 juz nie ... fotki sa robione w trybie M. Czy to jest problem tego typu ze migawka sie szybciej przymyka i nie nadaza doswietlic calej ekspozycji ??? przy wyzszych czasach czyli 1/400 w górę nie ma problemu
    Canon EOS 300D;300V
    Grip BG-E1
    Canon EF-S 18-55 ; 28-90mm/F4-5.6
    Canon 50 mm 1.8
    Sigma 70-300mm f/4-5,6 APO Macro Super II
    statyw, monopod i błysk Metz'a

    http://tickers.TickerFactory.com/ezt...k/43b3/age.png

  2. #2
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radziuk
    Mam problem jak robie fotke z zewnetrzna lampa to im krotszy czas , tym wyzej podnosi mi sie czarny pasek jak ponizej na fotkach ... przy 1/320 jest ok .. ale 1/400 1/500 1/640 i 1/1000 juz nie ... fotki sa robione w trybie M. Czy to jest problem tego typu ze migawka sie szybciej przymyka i nie nadaza doswietlic calej ekspozycji ??? przy wyzszych czasach czyli 1/400 w górę nie ma problemu
    sprawa prosta, czas zbyt krotki w stosunku do minimalnego czasu synchronizacji. Albo wydluz czas naswietlania albo przestaw lampe (jesli ma taka mozliwosc) w tryb HSS

  3. #3
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radziuk
    Mam problem jak robie fotke z zewnetrzna lampa to im krotszy czas , tym wyzej podnosi mi sie czarny pasek jak ponizej na fotkach
    A jaka masz ta zewnetrzna lampe? Sprawdz czy ma tryb synchronizacji HSS .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •