Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: [atz1983] B&W pierwsza moja sesja 400D + 50/f1.8

  1. #11
    Uzależniony Awatar miklo
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    681

    Domyślnie

    Aaaa... Robię to regularnie, ino nie wiedziałem, że tak się nazywa

  2. #12
    Początki nałogu Awatar bruckner
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Opole
    Wiek
    33
    Posty
    275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MacGyver Zobacz posta
    Jeśli nie chcesz wracać do czarno-białej kliszy, co ja osobiście polecam, spróbuj tego pluginu.
    to samo jest w Lightroomie o ile się nie mylę
    Gripped EOS 350d+KIT | Gripped EOS 33 | Sigma 70-300 APO DG | EF 50/1.8 | [M42] Jupiter 9 85/2 | [m42] Helios 58/2 (stary) | SmenaMacro(home made) | Speedlite 430EX | Velbon Sherpa 600r | Lowepro Stealth Reporter D200 AW | Skrzypce warte więcej niż cały ten zestaw :cool:
    Fotki Digart
    FOTOblog

  3. #13

    Domyślnie

    Jezus. To nie sa portrety. To przypadkowe pstryki. Za Wikipedią:
    Portret (fr. portrait) - obraz, zdjęcie lub inne dzieło będące przedstawieniem osoby i odwzorowujące jej wygląd zewnętrzny, a czasem także cechy osobowości.

    Prosze skup się na drugim słowie od końca. Reszte pomiń. Obecnie równie dobrze mógłbyś fotografowac popiersia na cmentarzu. Tyle samo w nich bedzie zycia i cech , co w tych fotach.
    I nie rób zdjec na delegacjach.... jako pracodawca pisze

  4. #14
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iczek Zobacz posta
    Jezus. To nie sa portrety. To przypadkowe pstryki. Za Wikipedią:
    Portret (fr. portrait) - obraz, zdjęcie lub inne dzieło będące przedstawieniem osoby i odwzorowujące jej wygląd zewnętrzny, a czasem także cechy osobowości.

    Prosze skup się na drugim słowie od końca. Reszte pomiń.
    A ja to przekabaciłem - i zobacz co pogrubiłem i już jakże inaczej można to stwierdzenie zrozumieć...

  5. #15
    Początki nałogu Awatar Adso
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Skoczów, Bielsko-Biała, Cieszyn
    Wiek
    66
    Posty
    310

    Domyślnie

    umiejętność robienia zdjęć we wnetrzach z wykorzystaniem elementów wyposazenia to wyższa szkoła jazdy. Ważne jest to żeby uświadomić sobie ich obecność w kadrze i umiejetnie je wykorzystać, tak żeby nie zaśmiecały kadru, ale żeby czemus służyły. W fotografii czarno białej jest to chyba trudniejsze niż w fotografii barwnej. Tak mi sie wydaje. A jeśli już zdarzyło nam sie "popełnić" jakies zdjęcie, w którym pojawiło sie coś nieporządanego to zawsze pozostaje nam PS

    P.S....i nie chlip...święta się zbliżają, będzie szansa powtórzyć i coś nicoś dołożyć

    iczek: portrety to może i nie są, ale człowiek na tych zdjęciach jest na pewno więc znajdują sie we własciwym wątku, tym bardziej że nie pojawił się wątek "przypadkowe pstryki" (postuluję o utworzenie takowego) a porównywanie Koleżanki do popiersia na cmentarzu....uuuuuuu.... mało delikatne, można chyba znaleźć inne.
    Ostatnio edytowane przez Adso ; 10-03-2008 o 09:48

  6. #16
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adso Zobacz posta
    umiejętność robienia zdjęć we wnetrzach z wykorzystaniem elementów wyposazenia to wyższa szkoła jazdy...
    W tym temacie polecam obejrzeć galerię Henri'ego Cartier-Bresson'a, jak dla mnie to mistrzostwo w portretowaniu ludzi z odniesieniem do miejsc ich pracy i życia.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  7. #17
    Dopiero zaczyna Awatar atz1983
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Durango (Spain)
    Wiek
    40
    Posty
    44

    Domyślnie

    na święta nie jadę do domu pierwsze moje święta bez rodziny będą..
    ale ale! przyjedzie do mnie ktoś, to na pewno nowe "przypadkowo pstrykowo portretowo człowiecze" zdjęcia na pewno w tym czasie się pojawią
    wracając do tematu, co do otoczenia na tych zdjęciach.. przyznałem się bez bicia, że to zdjęcia w pokoju, żadnym studio. W miarę możliwości starałem się ująć jak najmniej tła.. ale oczywiścię - uwaga słuszna i na pewno będe się bardziej starał następnym razem. Wiadomo w jakim kierunku iść..
    MacGyver, dzięki za linka. Inspirujący Mam własnie pomysł, żeby zrobić coś takiego.. w firmie. Może mi się uda kogoś namówić na coś podobnego.. znaczy z tłem uzupełniającym kompozycję

  8. #18
    Początki nałogu Awatar Adso
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Skoczów, Bielsko-Biała, Cieszyn
    Wiek
    66
    Posty
    310

    Domyślnie

    Mac.... zainspirowałeś Kolegę...cieszysz sie?))

    Dzięki za linka. Pouczajacy

  9. #19
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Sam się zainspirowałem, jak obejrzałem, więc się teraz dzielę ta swoją inspiracją :-)
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •