Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 54 z 54

Wątek: Sigma 30mm 1.4 HSM

  1. #51
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Poozon Zobacz posta
    Z tego co wiem to np. Tamron i Tokina kupiły te algorytmy autofocusa od Canona.
    INFO z (www.dslr-forum.de), http://www.dslr-forum.de/showthread.php?t=732360 Użytkownicy lustrzanek Canona zaobserwowali tam zjawisko, w którym poniższe obiektywy nie korzystają z zewnętrznych czujników krzyżowych z aparatami EOS 40/50/60/7D.

    W nw. szkłach czujniki krzyżowe w korpusach canona działają wyłącznie jako zwykłe czujniki liniowe. Obiektywy przetestowali zgodnie z uwagami na http://focustestchart.com/chart.html

    ■17-50 f/2.8 VC
    ■60 f / 2 Macro
    ■70-200 f/2.8
    ■24/10 f/3.5-4.5

    Przy okazji firma chwali się już nowym szkłem Tamronem AF 18-270 mm f/3.5-6.3 Di II VC LD

    Wyjaśniła się kiepska praca szkieł tamiego w gorszych warunkach oświetleniowych oraz "myszkowanie" AF-a.

    A ja zawsze do znudzenia powtarzam, że protokoły komunikacyjne u niezależnych nie zawsze są zgodne z tymi w szkłach firmowych (vide problemy starszych sigm z przysłoną). No i peany użytkowników na temat tamiego 17-50 f/2.8 w porównaniu do szkieł systemowych Canona też mnie nigdy nie przekonywały...

    Przytoczę jeszcze z http://www.dslr-forum.de/showthread.php?t=732360 test każdego czujnika wykonany Canonem 7D z Tamronem 17-50 f/2.8 VC (czyli jednym z najczęściej kupowanych szkieł tzw. wielosystemowych). Wynik wygląda tak:
    ..........-
    .....| + - + |
    ..| | + + + | |
    .....| + - + |
    ..........-
    Od razu widać, które z krzyżowych działają wyłącznie jako liniowe. Na 19 czujników krzyżowych faktyczną współpracę w pionie i poziomie potwierdziło tylko 7 czujników - co potwierdza problem w systemie automatycznego ustawiania ostrości, ponieważ obiektyw nie jest w stanie skorzystać z wszystkich punktów krzyżowych, którymi dysponuje korpus. W porównaniu z Tamronem w Canonie EF 17-55 IS USM poprawnie działały wszystkie czujniki krzyżowe.

    Nikona również to dotyczy:
    "Problem jest także w Nikonach. W D80 gdzie tylko środkowy punkt jest krzyżowy obiektyw Tamron 17-50 mm f/2.8 VC tylko z nim ustawia prawidłowo ostrość. Z punktami bocznymi ma tym większy BF im dalej znajduje się obiekt, na który ustawiamy ostrość".
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I ,II i III. Nikon F-601, 801s , Z6 obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #52

    Domyślnie

    A to ciekawe z tymi czujnikami krzyźowymi, w życiu bym o tym nie pomyślał.

    Fajnie że ktoś potrafi rozkminić co jest napisane na niemieckim forum i podzielić się tą informacją :-)

    Pozdrawiam

  3. #53
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Francja / Polska
    Posty
    35

    Domyślnie

    Ja moja sigme kupilem uzywana i nic jej jej nie dolegalo. Moze mam szczescie,ale i zauwazam ,ze osoby z body serii (300,400 ) maja wiecej problemow niz z (20,30,40 itd.)
    Z moim C20D nie mialem nigdy zadnego problemu ,czy to z w/w sigma czy tamronami.
    Jesli chcesz szklo o takim zakresie,to nie masz wielkiego wyboru. Jedz do centrum sigmy i cos sie pewnie znajdzie bez poblemow a pozniej to juz bedzie czysta przyjemnosc z focenia,pomijajac moze zolty zafarb ,ktorego u sigmy nie lubie..

  4. #54
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    40
    Posty
    90

    Domyślnie

    A ja nowego nie polecam - nie dość że nawet Sigma PROCentrum ma z reguły po 1dnej sztuce na stanie - to i tak cienko z dostawą :/ - a jak już obiektyw się trafi - to ciężko trafić ostry i trafiający w punkt (w końcu kupujemy po to aby od razu działał - a nie od razu wysyłać do serwisu)

    Reasumując - model z przepotężnym FF (w stosunku do mojej 40stki), który dobrze ostrzy dopiero od 2.0 ....... - szczerze do tej pory byłem za 30stką - ale jednak po testach i bieganinie od 2 tygodni po sklepach - skłonny jestem powiedzieć - żeby darować sobie mordęgę i kupić 28 1,8 :/
    GG: 559899

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •