Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: zestaw na cyfrowy początek

  1. #1
    Robert71
    Guest

    Question zestaw na cyfrowy początek

    Jestem tuż przed zakupem sprzętu. Poniżej przedstawiam własną koncepcję. Proszę o weryfikację i propozycje zmian.
    1. Canon 350D [body?]
    2. Sigma 18-125 lub Tamron 28-75 f 2.8
    3.Sigma 70-300 Apo chyba że zdecydowanie lepsza byłaby [czy warta różnicy] sigma 70-200 2.8 Apo IF HSm
    4. Sigma 50 f 2,8 Macro lub Canon 50 1.8
    5. Lampa speedelite 420 EX
    6. karta Sandisk 512 czy 1 GB ultra
    7. grip czy drugi akumulatorek ?
    czy coś jeszcze?
    Do tej pory miałem analoga canona 300 z standardowym obiektywem i dodatkowo Tamronem 90-210. Jestem amatorem z chęciami robienia fajnych fotek. Jak "prawie" każdy amator nie mam konkretnego obszaru zainteresowań...wszystko po trochu ze wskazaniem na portrety, ale pstrykam wszystko byleby wychodziło ładnie :-) .Rodzina, portrety, plener, macro też... wszędzie jest coś fajnego do fotografowania. W miarę postępów może coś specjalnie przypadnie mi do gustu.
    Proszę bez złośliwości, nie jestem fachura. Chcę porady co byście wybrali na dobry początek z cyfrakiem. Przy czym canoon 350 D jest tutaj fundamentem mojej przygody.
    Pozdrowienia z góry dzieki.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Jaką kwotę przeznaczyłeś na zakup? Czy zakup jednorazowy, czy rozłożony w czasie?
    Pentax K-5 II, Leica M9

  3. #3
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    1. IMHO z KITem 18-55
    2. W zwiazku z pkt. 1 - Tamron. Albo zamiast Tamrona cos stalego i jasnego (50/1.8 lub 1.4), bo szerzej masz KITa, a o dluzszych ogniskowych wspominasz w pkt. 3.
    3. Zalezy, jak bardzo i do czego potrzebujesz dlugiego konca (no i jak dlugiego). Generalnie 70-200 jest pod kazdym wzgledem lepsza od 70-300.
    4. Zalezy, do czego potrzebujesz tej 50tki. Canon jest 3x tanszy i o ponad dzialke jasniejszy, ale nie ma makro.
    5. Jesli nie potrzebujesz manuala, to wystarczy w zupelnosci.
    6. Zalezy, jak bedziesz zdjecia fobil - jesli zadowalaja cie JPEGi, to i na polowce sporo ich zmiescisz. Jesli planujesz focic w RAWie, to i 1GB komfortu nie daje, i mozna go na srednio dlugim spacerze zapelnic.
    7. 350D ma mocno damskie gabaryty, wiec grip na pewno poprawi jego feeling. Z drugiej strony za cene gripa mozna miec zapasowych akku na tydzien focenia ;-) Decyzja nalezy do kupujacego ;-)

  4. #4
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Podam ci zestaw jaki moja siostra uzywa.

    Warunki: zdjecia krajobrazowe, reporterskie, fotorelacje z roznych imprez, makro zbedne, okazjonalnie portrety. Dziewczyna nie ma wielkich lapek wiec grip zbedny

    Zestaw posiada taki i dopoki nie zauwazy jakichs jego wad/nie podszkoli sie ze zacznie je zauwazac to raczej nic nie zmieni w nim:

    350D + kit 18-55
    Canon 100-300
    Canon 50 1.8
    lampa 420EX
    2x Sandisk 1GB Ultra (nie Ultra II - nie trzeba)
    dodatkowa, zapasowa bateria
    mala ale pojemna (wszystko miesci) torba Samsonite

    Do jej zapotrzebowan oraz poziomu amatorskiego (uzywa glownie trybu P i tylko czasem operuje wartoscia ISO) - zupelnie wystarczajacy zestaw gdyz iso800 zalatwia problemy poruszen przy lufie a E-TTL II zalatwia poprawne naswietlanie przy kicie na imprezach 8)

    Dywagacje:
    - myslalem nad sprawieniem jej Tamrona czy ktoregos z hiperzoomow (Sigma 18-125 czy 18-200) ale poprawna obsluga E-TTL II przewazyla, oraz lekkosc i jakosc kita - lufy rzadko potrzebuje.
    - Sigma 70-300 wg mnie gorsza od Canona 100-300 (cichszy, szybszy, ostrzejszy)
    - Sigma 70-200 2.8 za ciezka i za droga jak na jej wymagania, umiejetnosci i potrzeby

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Venio
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    37
    Posty
    1 084

    Domyślnie

    hehe chcialbym miec taki początek

  6. #6
    Robert71
    Guest

    Domyślnie

    Arkan - chcę przeznaczyć 6 tys. w gotówce i ok 4-5 tyś spłacać w ratach i nie chciałbym tego przekroczyć chyba że pokusa będzie silniejsza...Chciałbym ustrzelić zestaw "bojowy" jednorazowo..chyba że radzisz z czymś się wstrzymać [?]

    Kavoo - a czy ta sigma 18-125 nie bedzie lepsza od kitowego 18-55 ? Co do 50-tki [1.8] czytałem że dobra do portretów [b. ostre zdjęcia no i cena super] ale mam tu dylemat, bo chciałbym mieć coś do makro też...dlatego zastanawiałem się nad 50 tką sigmy Macro 2.8 ...tylko czy ona jest tak samo dobra do portretów i ostra?
    Co do lampy czy manual da mi jakieś super możliwości w foceniu...lubię eksperymentować i zapewne będę. 420 nie wystarczy? Coś mnie ominie?
    Co do gripa to zrezygnuję z niego i postawię na 2 akumulatorki [na ile zdjęć starcza jeden?] Będę robił RAWy.

    Vitez - za Twoją radą postawię na dwie karty sandisk 1GB ultra. No i zastanawiam się teraz nad zoomem canonna 100-300...

    ale czy to wszystkie akcesoria? zastanawiałem się nad archiwizowaniem na wakacjach zrobionych zdjęć [w jaki sposób najtańszy to zrobić?] 2 karty 1 gb chyba szybko się zapełnią ...a databank jest za drogi czy są jakieś tańsze i pewne sposoby przerzucania zdjęć z karty [jakieś twarde dyski zewnętrzne?]
    Mam średniej klasy komputer z wejściem USB 2.0 - czy do przeżucania zdjęć do kompa potrzebny jest mi jeszcze zakup jakiegoś czytnika kart?

  7. #7
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robert71
    Kavoo - a czy ta sigma 18-125 nie bedzie lepsza od kitowego 18-55 ?
    Nie znam Sigmy wiec ciezko mi sie ustosunkowac.

    Cytat Zamieszczone przez Robert71
    Co do 50-tki [1.8] czytałem że dobra do portretów [b. ostre zdjęcia no i cena super] ale mam tu dylemat, bo chciałbym mieć coś do makro też...dlatego zastanawiałem się nad 50 tką sigmy Macro 2.8 ...tylko czy ona jest tak samo dobra do portretów i ostra?
    Sigma 50 jest chyba ostrzejsza, bo to przeciez makro. Mialem taka przed 100/2.8 i czasem mi oczy krwawily jak patrzylem na siersc mojego kota na zdjeciach ;-) Nie wiem, czy do portretow bedzie to najlepszy wybor, choc pewnie lepszy niz 50/1.8 do makro ;-)

    Cytat Zamieszczone przez Robert71
    2 karty 1 gb chyba szybko się zapełnią ...a databank jest za drogi czy są jakieś tańsze i pewne sposoby przerzucania zdjęć z karty [jakieś twarde dyski zewnętrzne?]
    Jest jeden dosc szybki i wygodny sposob, pod warunkiem ze jestes na urlopie w jakims miescie/kurorcie/itp (lub masz niedaleko) - czytnik USB w jednej kieszeni, czyste CDR w drugiej i pare zlociszy w trzeciej... na godzinke przy kompie z nagrywarka w kafejce internetowej ;-)

  8. #8
    Bywalec Awatar ziemna
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    W-wa
    Posty
    117

    Domyślnie

    O obiektywach - posłuchaj znawców.

    A co do reszty:
    - IMHO, lampa 420EX wystarczy w zupełności.
    - Grip jest baaaaardzo miłą rzeczą, ale inwestycja w szkło ważniejsza.
    - Zamiast 2 kart chyba lepiej jednak wziąć przenośny twardy dysk. Na 1 GB mieści się 139 RAW-ów z 300D. 139 fotek zrobisz błyskawicznie, nie zauważysz kiedy.
    Ja namawiam na Welland ME-940 OTG - link do wątku: http://hazan.emiasto.com.pl/showthre...3&page=3&pp=10
    Jego ogromna zaleta to możliwość zasilania paluszkami - zawsze je znajdziesz.
    Sama kieszeń nie ma czytnika, trzeba kupić jakiś malutki na USB 2.0.
    EOS 300D, EOS 300, 580EX, gripy, parę szkieł ale bez "L", + nostalgia: Zorkij, Zenit i parę szkieł M42

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    350D + 18-55 + 55-200 USM +Grip = 4800 PLN
    Sigma 20/1.8 = 1400 PLN
    Canon 50/1.8 = 400 PLN
    Canon 100/2.8 Macro = 2200 PLN
    Canon 420ex = 900 PLN
    Karta Sandisk 1Gb = 400 PLN
    Polar Cir Hoya HMC 58mm = 225 PLN
    Statyw np. Velbon Sherpa = 400 PLN
    Torba na allegro = 175 PLN
    Wężyk + szmatka do szkła +czytnik USB = 100 PLN

    Razem 11 000 PLN
    Pentax K-5 II, Leica M9

  10. #10
    Robert71
    Guest

    Domyślnie

    Ziemna - super pomysł z tym Wellandem, do niego muszę dokupić twardziela jaki najlepszy [możesz coś zaproponować?] jaki czytnik używasz [wolę sprawdzone opcje].

    Arkan - Po analogu canonie 300 - posiadam statyw Hama, wężyk [chyba będzie pasował do canona 350D ?]...tylko polar cir hoya HMC mam 52 mm [miałem do Tamrona] czyli nie przyda się?
    Ciekawy zestaw - jak widzę 4800zł czyli canon z obiektywami i gripem z Grossmana...ale rozważając jeszcze jakąś inną opcję ...założyłem chwilowo odrzucenie gripa i pozostanie przy dwóch aku na zmianę....czyli gdybym przykładowo został tylko przy zestawie body plus kit to ok 3500zł plus dodatkowy aku 250zł...i mam oszczędność 1000 zł może gdzieś dorzucić do któregoś obiektywu na coś lepszego?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •