Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: 50e problem :confused:

  1. #1

    Domyślnie 50e problem :confused:

    Witam, mam problem ze swoim EOS'em 50E, który wyglada nastepujaco.
    Aparat przy krotszych czasach naswietlania tj 1/4000s,1/3000, 1/2000 przy robieniu zdjęcia dziwnie zachowuje...
    lustro się podnosi i zostaje w tej pozycji, migawka również "zawiesza się", a na LCD wyswietla się pusta bateria która miga, wszystko dzieje się do ponownego nacisnięcia sputstu migawki(do połowy), i film przesuwa się o jedną klatkę. Dzieje się to niemal zawsze przy czasie 1/4000s, rzadziej przy 1/3000s i bardzo rzadko przy 1/2000 sek.
    Używam oryginalnego BP Canon'a (BP-50).
    Na początku myslalem ze to jest wina baterii ze są juz za słabe, ale kupilem nowe, 4x DURACELL i dzieje się to samo.

    Ma ktoś jakies pomysly co to może być ?
    50e + 85mm f/1.8 + 50mm f/1.8 + BP-50 + 200mm L we wzwodzie.

  2. #2
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    A grip jest dokładnie dokręcony ? W analogach (używam Eosa 33 i Pentaxa MZ7) problemów z gripami nie miałem, ale w cyfrankach już owszem: lekkie niedokręcenie pierścienia powodowało niezrozumiałe cyrki.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  3. #3
    Coś już napisał Awatar matmak
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    90

    Domyślnie

    A nie używasz czasem dandelionu w innych trybach niż P bo wtedy są takie same objawy.

  4. #4
    adriano
    Guest

    Domyślnie

    ten stan "zawieszenia" z migajaca bateria to normalny objaw jakiegos problemu, ktory aparat rejestruje i nie ma nic wspolnego z realnym stanem wyczerpania baterii,
    mialem podobna syt, tyle ze dzialo sie to z zoomem i tylko dla okreslonej ogniskowej, okazalo sie ze jest problem z obiektywem - u mnie akurat uszkodzeniu ulegla taka tasma wewnatrz (sorki za nieznajomosc szczegolowych nazw) i bylo jakies male "spiecie" czego rezultatem bylo owe "zawieszanie"
    aha tez na 50e

  5. #5
    derekdiesel
    Guest

    Domyślnie

    .................................................. przy robieniu zdjęcia dziwnie zachowuje
    lustro się podnosi i zostaje w tej pozycji, migawka również "zawiesza się", a na LCD wyświetla się pusta bateria która miga, wszystko dzieje się do ponownego naciśnięcia spustu migawki do połowy...................

    witam wszystkich serdecznie,jest to mój pierwszy post tak wiec proszę o wyrozumiałość.
    Problem stanowi wyżej wymieniony aparat EOS 50E podobne zachowania jakie miał,ma użytkownik Haxalot ,czy jest jakieś sensowne wytłumaczenie "objawu" czy pozostaje tylko serwis Canona................

    pozdrawiam

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar enter
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    wioskawawa
    Posty
    1 201

    Domyślnie

    z jakim obiektywem?
    czy połaczenie obiektyw->aparat->grip sa poprawne?

  7. #7
    derekdiesel
    Guest

    Domyślnie

    z jakim obiektywem?
    czy połączenie obiektyw->aparat->grip są poprawne? odpowiedz .........jak najbardziej

    ............"szkiełka" jakie używam do tego aparatu typowe Canona nie są pierwszej młodości ale na pewno sprawne przetestowane na innym aparacie Canon 28-80 1:3.5-5.6 + Canon 70-210 1:3.5-4.5 + Sigmy 28-200 1:3.5-5.6 ,sam korpus nigdy nie był uszkodzony typu że upadł mi ,wymieniłem nowe baterie i wielkie rozczarowanie, jedynie co na dzień dzisiejszy mogę stwierdzić błędem moim było ze nie użytkowałem aparatu w granicy roku zapominając wyjąc,odłączyć baterii BP-50 być może wynikł z tego ten problem czy zawiodła "elektronika" .............pozdrawiam

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    44
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    Ja miałem taki objaw z niektórymi obiektywami Sigmy, np. 24 2.8 i 70-300 - czy u Ciebie problem występuje na wszystkich obiektywach, czy tylko z Sigmą?
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar enter
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    wioskawawa
    Posty
    1 201

    Domyślnie

    na wszystkich szklach tak tobie zaczął pracować po włączeniu ?
    na wszystkich programach ?
    po włożeniu baterii bez gripa?
    styki w aparacie / gripie są czyste ? czy nic nie jest wylane wewnątrz?

    NAPISZ szczegółowo co i kiedy się dzieje bo po tekście "aparat mi nie działa" to można napisac tylko - wyślij do serwisu

  10. #10

    Domyślnie

    Witam. mam podobny kłopot z 50E, aparat wiesza się z czasami 750 i krótszymi niezależnie od obiektywu (bez obiektywu również). Pozostałe czasy działają. Oddac do serwisu czy już na półkę?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •