Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: 50e problem :confused:

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    274

    Domyślnie

    Używam 50e z gripem i z moich doświadczeń powiem, że słabym punktem jest połączenie korpusu z gripem. Czasami gdy zbyt "lekko" dokręcę to faktycznie aparat dziwnie się zachowuje, głupieje, zawiesza się i pokazuje wyładowaną baterię. Jeśli masz baterię to spróbuj bez gripa na sucho

  2. #12
    P-lacek
    Guest

    Exclamation to samo-pomocy

    Nie chcę zakładać nowego wątku, mam podobną a chyba nawet taką samą usterkę. Wykluczyłem połączenie z baterią i wpływ obiektywu- aparat zawiesza migawkę nawet bez obiektywu, ale co ciekawe najczęściej pierwszy klap to "klapa". następne raczej są ok. Mi to wygląda na sklejanie się migawki, ale jestem raczej zielony w rozbieraniu aparatu. Chciałbym wyjąć albo choć dostać się do migawki. Możecie koledzy podpowiedzieć jak to zrobić? A może to inna przyczyna?Ubiegając pytania - bateria i obiektyw są ok, mam 2 takie same dokładnie aparaty- tworzą duet do zdjęć 3D. Teraz mam jedno "oko":sad:

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    274

    Domyślnie

    Dość długi czas użytkowałem eos-a 50e w tym również z gripem. Pamiętam, że od momentu podpięcia gripa aparat zaczynał tak dziwnie się zachowywać. Zazwyczaj w moim przypadku pomagało odkręcenie gripa połączone z przetarciem styków i mocnym ponownym dokręceniu gripa do korpusu.

  4. #14
    P-lacek
    Guest

    Domyślnie

    W moim przypadku styki do baterii czyściłem bo pierwsza myśl była właśnie o tym, ale bez efektu. Gripa nie używam.

  5. #15
    P-lacek
    Guest

    Domyślnie

    Czyszczenie migawki zdaje się rozwiązuje ten problem, jednak nadal nie wiem jak rozebrać aparat żeby się do niej dostać. Ktoś wie jak?

  6. #16
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Nie czyść migawki samemu, jeśli nie robiłeś tego wcześniej prawdopodobieństwo że Ci się uda jej przy tym nie zniszczyć jest znikome.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •