Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Fotojoker - jakość usług..

  1. #21
    jbiesik
    Guest

    Domyślnie

    Często korzystam z usług fotojokera i nigdy mnie nie zawiedli. Ilekroć ich zdradzałem wysyłając pliki do jakichś niby fotolabów z allegro, czy z innych ogłoszeń to nie mogłem się nadziwić jak tak można spaprać. Większość chce udowodnić, że Ty nie umiesz robić zdję, i że oni są tylko do tego powołani. Wróciłem i tylko w nich wierzę. Polecam

  2. #22
    Początki nałogu Awatar an_zak
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    427

    Domyślnie

    To, że są gorsi od FJ, nie znaczy, że FJ jest ok

  3. #23
    manselking
    Guest

    Domyślnie

    Tylko laby prywatne a nie sieciówy typu FJ, Rosma... i MediaM. Trzeba się wysilić torszeczkę i popytać w swoim mieście gdzie dobrze wywołują negatywy i robią poprawne odbitki. Pamiętajcie o tym, że w sieciowych labach nigdy nie wiesz kto będzie obrabiał Twój materiał. A jak tam oddasz coś do wywołania to szybko idź do kościoła i módl się, żeby twoje zlecenie trafiło do Ciebie a nie do mnie. Mimo iż nie zamawiam tam zdjęć.
    Pozdrawiam

    P.S. W dobrym labie postaraj się rzeczowo porozmawiać z laborantem. Unikaj zadawania głupich pytań. Jeśli trafisz na kobitkę to przy następnym zleceniu podrzuć jej jakąś kawkę albo czekoladki. Odbitki będą super a negatyw nieporysowany

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manselking Zobacz posta
    Tylko laby prywatne a nie sieciówy typu FJ, Rosma... i MediaM.
    Jeśli chodzi o C41, to większość małych labów korzysta właśnie z maszyn w sieciówach ; trochę znam tą branżę i wiem, że małe zakłady foto mają obecnie trudny czas.

  5. #25
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ERR Zobacz posta
    Jeśli chodzi o C41, to większość małych labów korzysta właśnie z maszyn w sieciówach ; trochę znam tą branżę i wiem, że małe zakłady foto mają obecnie trudny czas.
    Nie tylko małe. Oddawałem ostatnio filmy do wywołania w Saturnie w Jankach (k. Warszawy) i wyznaczono mi pięciodniowy termin odbioru - do tej pory czekałem tylko parę godzin. Pracownik labu powiedział mi w rozmowie, że mają zbyt mało zleceń na wywoływanie, aby uruchamiać maszynę tak często, stąd termin.

    Może to kwestia miejsca, nie wiem, bo np. Media Markt na Ostrobramskiej w Warszawie wywołuje w godzinę.

  6. #26
    klemens95
    Guest

    Domyślnie Fuszerka u FotoJokera

    Oj... znacznie się pogorszyła jakość usług fotograficznych firmy FotoJoker. Hasło reklamowe "kompetencja w zdjęciach" - to chyba jakiś żart! Kilka dni temu oddałem do wywołania slajdy. To co otrzymałem, woła o pomstę do nieba. Slajdy nie tylko są porysowane (usterka juz nie do odratowania!), nie tylko mają poszarpane brzegi na liniach cięcia (zwykłymi nożyczkami zrobił bym to prościej), ale nawet nie zawsze tnącemu udało sie wcelować pomiędzy klatki filmu! To już szczyt wszystkiego! A szkoda, bo korzystam z usług firmy już od kilku lat i nigdy nie było z tym problemu. Co gosza - reklamacja tej usługi jast możliwa tylko w wypadku oddania slajdów (moich slajdów, za które zapłaciłem!), na co zgodzić się nie mogę. Szkoda że przez "fuszerkę" jednego pracownika traci na jakości pracy cała firma. Mam nadzieje że ktoś z firmy przeczyta ten post i odpowiednio "ustawi" dział fotograficzny owych "KOMPETENTÓW" w zdjęciach ;-) Póki co - odradzam korzystanie z ich usług.

  7. #27
    Początki nałogu Awatar Troyan
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    317

    Domyślnie

    Nie poprawi się. Ilość wykonywanych slajdów w obecnym czasie jest ułamkiem procesu cyfrowego. FJ robi zdjęcia w labie Cewe, który obsługuje ogromne ilości zleceń, to jest jak fabryka albo więcej, jak Zagłębie Rury i GOP w jednym jeśli chodzi o ilość wywoływanych zdjęć. Raczej nikt się nie będzie przejmować jednym z miliona klientów. Reklamacje są z niemal automatu uwzględniane ale czy są lepiej wykonywane to ciężko stwierdzić.
    Założyłem sobie FOTOBLOGA

  8. #28

    Domyślnie

    W piątek oddałem do reklamacji odbitki 10X15.
    Ustawiłem sobie w PS format 10 cm x 15 cm 300 pix/cal. Na taki szary format powklejałem wcześniej przygotowane zdjęcia w kwadratach 10x10 ( ramka + fotka 8x8 ).
    Po odebraniu okazało się że każde zdjęcie ma fizycznie inny rozmiar, a już żadne nie ma 8x8 ( zazwyczaj więcej o 5- 9 mm ). Dziś przyszła odpowiedz na moją reklamację. Po telefonicznej rozmowie dowiedziałem się że nie sposób ustawić sobie danego formatu w cm i otrzymać go na odbitce ponieważ maszyna przeskalowuje zdjęcia ( powiększa ) . Dodam tylko że nigdy tak nie miałem i zazwyczaj formaty zgadzały się ( +- kilka mm ).
    A wyjaśnienie które dostałem na piśmie to to
    I przy określonych formatach pozostają mi chyba tylko wydruki

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •