Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Fotojoker - jakość usług..

  1. #11
    theremin
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leone Zobacz posta
    (...)Coś się złego porobiło niestety.
    Cytat Zamieszczone przez an_zak Zobacz posta
    Dlatego trzeba mieć jeden, ulubiony lab i znajomego laboranta
    ... dlatego należy opanować obróbkę i wołać własnoręcznie. E6 też, to nie gryzie. Zresztą zabawa z kliszą ma sens jak się wszystkie etapy obróbki przeprowadza samemu - tylko wtedy można mieć pełną kontrolę nad efektem końcowym.

    Żegnam.

  2. #12
    Początki nałogu Awatar an_zak
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    427

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez theremin Zobacz posta
    ... dlatego należy opanować obróbkę i wołać własnoręcznie. E6 też, to nie gryzie. Zresztą zabawa z kliszą ma sens jak się wszystkie etapy obróbki przeprowadza samemu - tylko wtedy można mieć pełną kontrolę nad efektem końcowym.
    Niestety, z C41 to nie przejdzie, tzn nie w domowych warunkach (labu kupować nie bedę , a po znajomości (lub po prostu w miejscu, gdzie pracują profesjonaliści) wiem, że otrzymam dokładnie to, czego się spodziewałem (nie mówiąc o tym, że nie martwię się, że spieprzą/porysują)

  3. #13
    theremin
    Guest

    Domyślnie

    "Nie przejdą" to K14 (i wcześniejsze) Kodaka, chyba, że wołane jako czarno-białe... Ale to nie miejsce na wyjaśnianie podstawowych spraw.

    Żegnam.

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Otwock
    Wiek
    43
    Posty
    577

    Domyślnie

    Bylem sobie niedawno w FJ w warszawskiej Arkadii i tak sobie popatrzyłem na to co mają w ofercie. Na półce przy wejściu stał wyeksponowany D3 zaraz obok gablota nikona, po prawej jakieś kompakty, potem gablota z obiektywami sigmy, gablota sony, gablota olympusa i gablota canona. Popatrzyłem sobie i nie znalazłem tego, co mnie interesowało tzn. 40d i 5d. Podszedłem do sprzedawcy, żeby zapytać o to, czy mają interesujące mnie body i w jakich cenach, na co ten odpowiedział, że 5d to już bardzo stary model i takiego nie mają ani nigdy nie mieli, a 40d też nie mają, bo się nie sprzedaje. Ok. Pomyślałem, że jestem sto lat za murzynami i wyszedłem. Widziałem jeszcze jak drugi sprzedawca namawia klienta na "najnowsze rewelacyjne sony ze stabilizacją matrycy". Nie wiem czy canon to takie badziewie, czy inne marki są już o wiele lepsze, że nie warto sprzedawać canona.
    5d III; eos 5; EF15/2,8; 35L; 50/1,4; 85/1,8; 135L; 430ex; YN600ex; metz 58

  5. #15
    Bywalec Awatar tigerstyle
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Bournemouth - UK
    Wiek
    44
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz_C Zobacz posta
    Pomyślałem, że jestem sto lat za murzynami i wyszedłem.
    Moim zdaniem może to być po prostu lenistwo obsługi i mentalność jeszcze z 'czerwonych' czasów. Jest to podejście typu bierz co mamy, nic nie będę szukał. Nie ukrywam, że ja bryknąłem do U.K. Obsługa tutaj i w ogóle podejście do klienta tylko mnie utwierdza, że był to dobry wybór. Kiedy brałem swojego 40D poszedłem do wszechobecnego Jessops (sieć związana z fotografią) pokazałem palcem na ofertę gdzie aparat był tańszy o tam raptem chyba 20 funtów wtedy i pytam: Co mi zaoferujecie, abym wybrał was nie konkurencje. Więc facet zawołał menadżera. Pan manager Steve przyszedł i powiedział, że jedyne co może zrobić to zejść do ceny konkurencji i dać mi 3 lata 'total coverage' na sprzęt. Nie ważne co się stanie z nim, aby go naprawili/wymienili mam tylko go przynieść.
    Sytuacja o której Mariusz_C piszesz byłby dla nich po prostu powodem do wstydu. Zasada klient ma zawsze rację tutaj jest przestrzegana.
    Aparaty cyfrowe C/O i analogowe F/O/P/E/F/Z. Dokładniej -tutaj-

  6. #16
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    130

    Domyślnie

    Sądzę, że sprzedawcy, którzy w ten sposób odpowiadają na konkretne pytanie klienta, po prostu testują jego kompetencje i sprawdzają, czy nie byłby skłonny kupić czegokolwiek, byle tylko doświadczyć przyjemności zakupu - są tacy, zwłaszcza w dużych centrach handlowych. A w/w firma... no cóż z moich doświadczeń wynika, że laby mają poustawiane raz na zawsze, a na półkach stoi to, co udało im się tanio kupić.

  7. #17
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamiski Zobacz posta
    Sądzę, że sprzedawcy, którzy w ten sposób odpowiadają na konkretne pytanie klienta, po prostu testują jego kompetencje i sprawdzają, czy nie byłby skłonny kupić czegokolwiek, byle tylko doświadczyć przyjemności zakupu - są tacy, zwłaszcza w dużych centrach handlowych. A w/w firma... no cóż z moich doświadczeń wynika, że laby mają poustawiane raz na zawsze, a na półkach stoi to, co udało im się tanio kupić.
    Jeżeli znajdziesz perfekcyjną firmę usługową -- daj mi znać. Negatywy niszczono mi w różnych miejscach, w drogich, bardzo drogich i w tanich, dlatego teraz filmy C-41 oddaję do MediaMarktu, gdzie wywołują za 3 złote.

    W Fotojokerze wywołuję slajdy; nie robią tego chyba sami, odsyłają bodajże do CeWe. Na razie nie mogę narzekać. A że w co drugim punkcie FJ filmy do wywołania przyjmuje misiek, który nie reaguje na hasło "proces E-6", albo oddając mi odbitki wyciąga je z koperty celem sprawdzenia i maca paluchami... Nic się na to nie poradzi.

  8. #18
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Kiedyś slajdy wołałem właśnie w FJ, ale w pewnym momencie zaczęli rysować (podobno zmienili podwykonawcę, który to dla nich robi). Od tego czasu wołam w Rossmanie i jest dobrze - nie rysują. Cena podobna.
    Rossman korzysta z laboratoriow CEWE - tych samych, ktore obsluguja siec FJ. No ale to tak na marginesie.

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    44

    Domyślnie A3 Ok

    Odradzam FJ. Robiłem tam powiększenia A4, zagubili mi dwa odcinki negatywu, oddane u nich negatywy zostały bardzo porysowane (trzeba się mocno postarać by zrobić takie rysy). Jestem pewny, że przy powiększeniach do A4 nikt nawet nie ogląda negatywów i mało ich obchodzi co naświetlają.
    Zrobiłem także 4 powiększenia A3 i z tego jestem bardzo zadowolony (superia 100, zenit, 50 f/1.8, mieszek), zero ziarna, gęstość w punkt. Tym musiał zająć się jakiś kompetentny człowiek.
    Jeśli ktoś robił u nich większe formaty niż A3, poproszę o relację.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Negatywy ze spokojem oddaję do wywołania w MediaMarkt. Duży przerób, chemia ładnie pracuje i negatyw jest zawsze dowołany, wywoływarka czysta i brak rys po procesie. Wystarczy poprosić laboranta o zwrócenie uwagi na filmy.
    Dwa razy wywoływałem w ProfiLabie, filmy były mocno niedowołane, do dzisiaj żałuję, były to bardzo ważne filmy.
    Ostatnio edytowane przez ERR ; 31-03-2008 o 13:34 Powód: Automerged Doublepost

  10. #20
    Dopiero zaczyna Awatar 2ev
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    17

    Domyślnie

    Potwierdzam

    Slajdy wywoływane w CEWE są OK,
    dodatkowo bardzo tanio ramkują.

    Nie są to może jakieś super ramki ale złe też nie są.

    Faktycznie profilaby są bardzo nierówne
    potrafią 5 slajdow wywołać pięknie a 6. spaprać kompletnie.

    2EV
    C 60D + R XR2
    Galeria 2EV

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •