Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Fotojoker - jakość usług..

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    291

    Domyślnie Fotojoker - jakość usług..

    Witam powiedzcie mi jakie są Wasze opinie odnośnie usług Fotojokera?

    Szczególnie interesują mnie slajdy - liczą chyba 10pln więc trochę się boję.

    Czekam na Wasze opinie
    T-90, T-70, FTb i trochę FD szkieł oraz Canonetka

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oxeno Zobacz posta
    Witam powiedzcie mi jakie są Wasze opinie odnośnie usług Fotojokera?

    Szczególnie interesują mnie slajdy - liczą chyba 10pln więc trochę się boję.

    Czekam na Wasze opinie
    Nie wiem jak teraz - ale jak ostatnio robiłem slajdy (jakieś 5 lat temu) to robili mi je właśnie w FJ - ale to był czas kiedy slajdy robili w Berlinie - jakość była całkiem dobra - czas oczekiwania był za to spory - coś około 10-14 dni - ale jeśli chodzi o jakość to było ok..
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar troznawski
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    czas oczekiwania był za to spory - coś około 10-14 dni - ale jeśli chodzi o jakość to było ok..
    Ja slajdów nie wywoływałem, ale czas oczekiwania odbitek 20x30 był podobny.
    Chciałem wywołać 30 i o zgrozo wywołali mi tylko 9 !
    Jak poinformowała mnie kobieta przyczyną tego była niemożliwość odczytania reszty plików z płyty.
    Jednak płytę zarówno przed oddaniem do labu jak i po odebraniu, sprawdziłem, można było odczytać wszystkie pliki nawet na starych i mało sprawnych napędach.
    Mało tego, wszystkie pliki przygotowałem już wcześniej do tego formatu, i chyba na 2-3 zdjęciach było ucięte 5-10% kadru.
    3 zdjęcia z 9 !
    Dodatkowo zamiast wywołać na 100% powierzchni papieru, to zrobili mi białe ramki!
    No ale to nie koniec. Parę zdjęć wywołanych było 2x ?! Miałem za to zapłacić, ale wykłóciłem się z kobietą.
    Dodam iż przy oddaniu zdjęć wyraźnie zaznaczyłem o co mi chodzi, kobieta to zapisała w "uwagach", a później jeszcze sprawdziłem przy niej płytę.
    Nie mogłem tego zareklamować choć miałem paragon, bo to nie wina FJ tylko labu.. (który znajduje się nie wiadomo gdzie), a FJ jest tu tylko pośrednikiem..
    Jedyne co mogłem zrobić to nie zapłacić..

    Finał sprawy był taki, że poszedłem do "zwykłego" labu, z tą samą płytą! I tam odbitki mi zrobili na następny dzień, było dokładnie wszystko tak jak chciałem, jakość doskonała i jeszcze dostałem rabat!

  4. #4
    Początki nałogu Awatar an_zak
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    427

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o odbitki i wołanie negatywów - zdecydowanie odradzam. Kumplowi tak wymoczyli kolorowy negatyw, że połowa maski była zielona. Jakość powiększeń zasadniczo również stoi na miernym poziomie (gorszych nie widziałem, a sprawdziłem trochę labów). Nie wiem jak slajdy.

    Moja osobista opinia, poparta (niestety) praktyką - wszystko, tylko nie FJ:-?
    Ostatnio edytowane przez an_zak ; 06-03-2008 o 09:21

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie

    Kiedyś slajdy wołałem właśnie w FJ, ale w pewnym momencie zaczęli rysować (podobno zmienili podwykonawcę, który to dla nich robi). Od tego czasu wołam w Rossmanie i jest dobrze - nie rysują. Cena podobna.

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    291

    Domyślnie

    Dziś odebrałem slajdy wołane w Rossmanie ( ul. Puławska Europlex ) koszt bez ramek to 6,95pln jakoś napradę na pierwszy rzut oka dobra. Jak poskanuje to zobacze naprawdę jaka jest jakość

    Pozdrawiam
    T-90, T-70, FTb i trochę FD szkieł oraz Canonetka

  7. #7
    Bywalec Awatar Leone
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Trójmiasto
    Wiek
    53
    Posty
    105

    Domyślnie

    Mam mieszane uczucia co do FJ. Korzystają oni z laboratorium CeWe - podobnie jak znaczna część innych punktów kolektorskich - a na pewno Rosmann też

    Kiedyś robiłem slajdy ibyło ok. Robiłem też odbitki od czasu do czasu - zwykle większą ilość i byłem zadowolony. Ale w ubiegłym roku oddałem całą masę zdjęć wakacyjnych do odbicia i spartolili kompletnie - kolory wyjechane w kosmos, zdjęcia nocne z wyblakłą czernią - próbowali wyciągać jakby było niedoświetlone...

    Coś się złego porobiło niestety.
    ____________________________________________
    6D Sam 14/2,8 C24-105L, 70-200/2,8L, 100-400L, 85/1,8, S150/2,8, 580/420 EX (i wężyki, telekonwertery i inne dziadostwo ...)

  8. #8
    Początki nałogu Awatar an_zak
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    427

    Domyślnie

    Dlatego trzeba mieć jeden, ulubiony lab i znajomego laboranta

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    i ja tak robię i nie dość że upust mam to pani wie co lubię i nie muszę się powtarzać...

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    291

    Domyślnie

    Nie wiem jak inne Rossmany ale ten na Puławskiej w Europlexie oddaje do jakiegos labu po za Warszawa. Dowiem się jaki i dam znać Pozdrawiam
    T-90, T-70, FTb i trochę FD szkieł oraz Canonetka

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •