Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: [cogito] zakochani...

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Poznań
    Posty
    45

    Domyślnie [cogito] zakochani...

    Takiej miłości więc Wam życzę
    20D + 40D + Canon kit 18-55 + +Canon 10-22 + Canon 70-200 2.8 L IS + Canon 100mm Macro + ruski 50mm z mieszkiem + statyw manfrotto

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar Karoollapy
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    28

    Domyślnie

    Zboczeniec A tak serio to w końcu w tym zawodzie chodzi głównie o to, żeby być w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie... z odpowiednim canonem. Zdjęcia ... nietypowe. Wykonanie moim zdaniem jak najbardziej w porządku.

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Poznań
    Posty
    45

    Domyślnie

    Romantyk... tylko romantyk
    20D + 40D + Canon kit 18-55 + +Canon 10-22 + Canon 70-200 2.8 L IS + Canon 100mm Macro + ruski 50mm z mieszkiem + statyw manfrotto

  4. #4
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Na wszystkich zdjęciach - za mało ostrości na obiektach. Makro - jak mi się wydaje - wymaga na obiekcie głównym ostrości bliskiej absolutu, żeby zdjęcie było wyjątkowe. No i przepalenia z jednej, a smoliste cienie z drugiej strony - rażące... Nie ta pora dnia na takie zdjęcia Cogito!

  5. #5
    Początki nałogu Awatar Adso
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Skoczów, Bielsko-Biała, Cieszyn
    Wiek
    66
    Posty
    310

    Domyślnie

    ewo!!!! kiedy one o innej porze nie dały sie namówić na tę....romantycznośc)) z drugiej strony to nie sa zdjęcia do atlasu przyrodniczego i może nie zwracałbym uwagi na doskonałość techniczną. Co z tego ze ostrość bliska absolutu, swiatła dosyć ciemne a cienie dosyć jasne, skoro absolut nie warty zrobienia zdjęcia.

  6. #6
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    No wiesz, warto tam przynajmniej zdążać. Jak się zadowolisz tym, co jest - przestaniesz się rozwijać. Nie uwierzę, że Ci na tym nie zależy.

  7. #7
    Początki nałogu Awatar Adso
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Skoczów, Bielsko-Biała, Cieszyn
    Wiek
    66
    Posty
    310

    Domyślnie

    ależ zalezy, zależy...zależy mi na tym żeby robić dobre zdjęcia...ciekawy temat ciekawie pokazać...a techniczna doskonałość...hmmm...ważna, ale nie najwazniejsza

  8. #8
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adso Zobacz posta
    zależy mi na tym żeby robić dobre zdjęcia...
    Jak chcesz to osiągnąć, skoro akceptujesz nieostrość, przepalenia i szkolne błędy w kompozycji? Teraz już bardzo dobre kompakty "same" robią ostre i nieprzepalone zdjęcia, wystarczy im tylko nie przeszkadzać.

    ciekawy temat ciekawie pokazać...a techniczna doskonałość...hmmm...ważna, ale nie najwazniejsza
    Bardzo dużo ciekawych tematów zepsułam i... NIE pokazałam nieciekawie, z sympatii do siebie i ewentualnej publiczności. A to dlatego, że wciąż nie potrafię osiągnąć tej technicznej... przyzwoitości, o doskonałości nie wspominając nawet.

  9. #9
    Początki nałogu Awatar Adso
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Skoczów, Bielsko-Biała, Cieszyn
    Wiek
    66
    Posty
    310

    Domyślnie

    gdzie napisałem, ze akceptuje nieostrości i przepalenia?... Jeśli są środkiem wyrazu jedynie, środkiem do osiągnięcia jakiegoś celu, wtedy MOŻE... ale dobrze jest jeśli zrozumiem powody dla których zostały użyte tzn zrozumiem "co poeta miał na mysli" Co do błędów kompozycji to najwyraźniej często mamy różne zdania i dobrze...inaczej byłoby nudno Nie mówię o przypadkach kiedy na zdjeciu coś się wali a nie powinno, albo coś jest zdeformowane, wyolbrzymione niepotrzebnie (zła perspektywa) a nie powinno (chociaż widziałem ostatnio w galeriach uzytkowników forum zdjęcia modelki robione z "perspektywy stóp", które raziły wielkością, ale wszyscy się zachwycali i wyrażali się w samych superlatywach, choć mnie drażniła ta perspektywa, ale, musi nie znam się ) Co do kompaktów, które same robią zdjęcia...hmmm...chciałbym mieć swój udział w robieniu zdjęć a nie zeby mnie kompakt w CZYMKOLWIEK wyręczał...zresztą nie mam doświadczeń z kompaktami więc nie wiem. A pisząc "dobre zdjęcia" nie miałem na myśli tej technicznej strony...może powinienem był napisać "ciekawe zdjęcia" byłoby to bardziej precyzyjne

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Poznań
    Posty
    45

    Domyślnie

    Ewo, Adso

    czy mógłbym prosić Was o uwagi do każdego z moich zamieszczonych zdjęć (również pozytywne). Troszkę zbyt ogólne są Wasze uwagi i nie do końca wiem o co Wam chodzi.

    z góry wielkie dzięki
    20D + 40D + Canon kit 18-55 + +Canon 10-22 + Canon 70-200 2.8 L IS + Canon 100mm Macro + ruski 50mm z mieszkiem + statyw manfrotto

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •