Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 120

Wątek: [wroclawianie_info] Wrocławski sport

  1. #1
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    13

    Domyślnie [wroclawianie_info] Wrocławski sport

    Zdjęcia z meczów Juniorów Młodszych i Starszych Śląska Wrocław vs Karkonosze Jelenia Góra
    Ostatnio edytowane przez wroclawianie_info ; 28-08-2007 o 00:25

  2. #2
    Coś już napisał Awatar jacech1
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Przemków
    Posty
    98

    Domyślnie

    poobają mi się

  3. #3
    Początki nałogu Awatar Arek Piekarz
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    36
    Posty
    334

    Domyślnie

    O, moja drużynka ;-) Jako że robiłem sporo zdjęć Karkonoszom, pozwolę sobie na mały komentarz ;-)

    Ogólnie jest dobrze, łapiesz momenty, gdy coś się dzieje na boisku, jest walka, jest piłka, emocje na twarach, zawodnicy zatrzymani w locie (jak na nr 2, 7 i 8 ). Jednak ja wolę trochę ciaśniejsze kadry, nawet gdy wymaga to odejścia od proporcji 3:2. Do przycięcia kwalifikują się nr 1, 4, 9, 11 (resztę też można trochę wykadrować). Staraj się nie komponować tak, by najważniejsze osoby były w samym środku, choć wiem, że to trudne, jeśli strzela się na środkowym punkcie AF. Spróbuj więcej używać pionu, takie kadry same z siebie wymuszają oglądanie od góry do dołu, co dodaje zdjęciu dynamiki, a jeszcze lepiej by było, jakby były na nim osoby w dynamicznych pozach ;-)

    Teraz co mi się nie podoba - na zdjęciu nr 3 wszyscy zawodnicy są odróceni. Co z tego, że są zatrzymani w locie, skoro nie widzę ich twarzy? Wystarczyłały widoczna facjata zawodnika najbliżej piłki. Nr 6 - nic ciekawego, gość biegnie z piłką. Za szeroki kadr, na węższym byłby widoczny grymas, brak walki, innych zawodników, choćby w tle. No chyba, że chodziło o zrobienie dynamicznego portretu. Podobnie z nr 10 - fajnie złapane, ale brakuje choć kawałka piłki i większej ilości elementów ożywionych ;-) Nr 9 - ciąłbym do pionu albo kwadratu, bo tak jest za dużo przestrzeni po prawej, wielka szkoda, że piłka wyszła za krawędź zdjęcia (nie wiem, czym robione, ale pewnie nie jedynką? ;-) ) Nr 11 - paradoksalnie teraz czepię się zbyt dużej ilości elementów, nie wiadomo, czy skupić się na gościu przy piłce, czy na tym pchanym od tyłu , czy na tym po prawej, który śledzi lot piłki, czy wreszcie na reklamach Warki ;-)

    I na przyszłość sam numeruj zdjęcia, bo łatwo się zgubić licząc samemu :-P

    Edit: Zgodnie z obietnicą pokazuję swoje zdjęcia z meczu tej drużyny: Karkonosze Jelenie Góra - Orzeł Lubawka z 26 maja 2007 i zapraszam do krytyki ;-)
    Ostatnio edytowane przez Arek Piekarz ; 28-08-2007 o 12:03
    40D + 17-55/2.8 IS USM + 85/1.8 USM + 580EX + Stofen
    Pretec 4 GB x133 + Kingston 1 GB x50 + Manfrotto 728B
    Lowepro Stealth Reporter D400 AW + Lowepro Nova 2 AW

    Moje zdjęcia na Jelonce.com, plfoto i galerii ZSO nr 1 im. S. Żeromskiego w Jeleniej Górze
    Mój fotoreportaż z XV Finału WOŚPu i zdjęcie tygodnia na fotopolis.pl

  4. #4
    Uzależniony Awatar merger
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    wroclove
    Wiek
    40
    Posty
    619

    Domyślnie

    szkoda, ze kadry krzywe. wyprostowal bym zdjecia i dopiero kadrowal.
    5d | 40d | tokina 10-17 fish | canon 24/1.4L | canon 85/1.8 | canon 135/2L | canon 400/5.6L
    430ex | 2 x sunpak 555 | metz 60 ct-4 | 2 x elfo 500 | elfo 1200 | PW plus II | sekonic L-758DR

    adam chrabąszcz | extreme sport | galeria CB

  5. #5
    Początki nałogu Awatar 1507
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    327

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merger Zobacz posta
    szkoda, ze kadry krzywe. wyprostowal bym zdjecia i dopiero kadrowal.

    proponuje pooglądać zdjecia fotoreporterów, którzy foca mecze, to zabaczysz że te nie odbiegaja zbytnio od zdjęć zawodowców, moim zdaniem jat super , akcja, kolory i ostrość jest ok, jesli chodzi o kadrowanie nie czepiam się bo przecież to jest sport i w 80% udane zdjęcie to kwestja przypadku

  6. #6
    Uzależniony Awatar merger
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    wroclove
    Wiek
    40
    Posty
    619

    Domyślnie

    ja nie mowie, ze sa inne od zawodowcow. zaznaczylem tylko, ze przy poswieceniu gora 15 minut wiecej nad zdjeciem, aby je wyprostowac, to efekt bylby prawdopodobnie lepszy. cala uwaga byla by poswiecona na akcje, a nie na to, ze cos mi w zdjeciu nie gra.

    i akurat nie zgodze sie, ze przy sporcie 80% zdjec to przypadek. jesli tak, to cos jest nie teges przy sporcie trzeba po prostu szybciej myslec nad kadrem, ot co.
    Ostatnio edytowane przez merger ; 29-08-2007 o 13:03
    5d | 40d | tokina 10-17 fish | canon 24/1.4L | canon 85/1.8 | canon 135/2L | canon 400/5.6L
    430ex | 2 x sunpak 555 | metz 60 ct-4 | 2 x elfo 500 | elfo 1200 | PW plus II | sekonic L-758DR

    adam chrabąszcz | extreme sport | galeria CB

  7. #7
    Awatar Canon 350D
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Italia
    Wiek
    50
    Posty
    10

    Domyślnie

    gdyby nie napis "Karkonosze" na plecach ....myslalem ze graja z Argentyna:eek: :eek:

  8. #8
    Początki nałogu Awatar Arek Piekarz
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    36
    Posty
    334

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merger Zobacz posta
    szkoda, ze kadry krzywe. wyprostowal bym zdjecia i dopiero kadrowal.
    Nie zgadzam się, proste zdjęcia są dobre do statycznych scen typu krajobraz czy portret, w sporcie przekrzywienie dodaje dynamiki (i nie chodzi mi o ilość EV :-P).
    40D + 17-55/2.8 IS USM + 85/1.8 USM + 580EX + Stofen
    Pretec 4 GB x133 + Kingston 1 GB x50 + Manfrotto 728B
    Lowepro Stealth Reporter D400 AW + Lowepro Nova 2 AW

    Moje zdjęcia na Jelonce.com, plfoto i galerii ZSO nr 1 im. S. Żeromskiego w Jeleniej Górze
    Mój fotoreportaż z XV Finału WOŚPu i zdjęcie tygodnia na fotopolis.pl

  9. #9
    Uzależniony Awatar merger
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    wroclove
    Wiek
    40
    Posty
    619

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arek Piekarz Zobacz posta
    Nie zgadzam się, proste zdjęcia są dobre do statycznych scen typu krajobraz czy portret, w sporcie przekrzywienie dodaje dynamiki (i nie chodzi mi o ilość EV :-P).
    sport sam w sobie jest z reguly dynamiczny, wiec pozostane przy swoim stanowisku, ze przekrzywienie z reguly jest z niedopatrzenia przy robieniu zdjecia lub z lenistwa przy obrobce pomijam oczywiscie zamierzone czynnosci, ale tutaj raczej nie maja one miejsca. poza tym fotki ok.
    5d | 40d | tokina 10-17 fish | canon 24/1.4L | canon 85/1.8 | canon 135/2L | canon 400/5.6L
    430ex | 2 x sunpak 555 | metz 60 ct-4 | 2 x elfo 500 | elfo 1200 | PW plus II | sekonic L-758DR

    adam chrabąszcz | extreme sport | galeria CB

  10. #10
    Początki nałogu Awatar 1507
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    327

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Canon 350D Zobacz posta
    gdyby nie napis "Karkonosze" na plecach ....myslalem ze graja z Argentyna:eek: :eek:

    też na to wpadłem;-)

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •