Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Canon EOS 33 pytanie amatora

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paenka Zobacz posta

    Fuji superia 200... no wlasnie na takiej najczesciej robię :/
    Nie ma jak to przyzwyczajenie ;-) Ale w calkiem niezlej cenie sprobój coś innego np:

    KODAK PROFOTO100-już od 6,45zl
    FUJI REALA-już od 11,20zl
    FUJI PRO 400H-juz od 14,90zl (ceny z allegro lub internetowego sklepu foto)

    Droższa pólka do portretów to KODAK PORTRA 160 NC/VC oraz 400 (VC-zwiększone nasycenie barw, NC-normal)


    Pierwszym jeszcze nie robilem,choc jest chwalony na forum (ponoć dobry do portretów z uwagi na lekką żóltą dominantę)
    Dwa kolejne używam i moim zdaniem o wiele lepiej odwzorowują barwy i mają drobniejsze ziarno od superii a ich cena aż tak bardzo nie odbiega od ceny superii w labie. Jeżeli chodzi o skany to sie nie wypowiem.

    Oczywiście kluczowe jest odpowiednie przechowywanie filmów (mam na myśli także sprzedawcę- uważam że tu nigdy nie ma pewności-w labie pare rolek leży w lodówce ale gdzie leżaly wcześniej ??? A cena 3x wyższa niż w necie)

  2. #12
    Uzależniony Awatar Paenka
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    727

    Domyślnie

    MacGyver myslisz ze ten Canon lub Epson to jest dobra
    "inwestycja" choc trudno w przypadku tego typu sprzetu 300 zł uznawac za inwestycje no ale napewno rozumeicie ze student ma troch nizszy prob rentownosci

    MacGyver dzieki za te tabele z filtrami konwersyjnymi, bardzo przyjaznie przedstwiona..tak łopatologicznie

    Tzn do jakiego rozmiaru bedę mogla robić odbitki ze skanu z tych urzadzeń? Interesuje nie wielkosc conajmniej 20x 30 bo do mniejszych to pewnie byle g**enko sie nada pewnie


    BTW. nawet nie wiecie jaka ulga to dla mnie i szczescie ze was znalazlam i moge pytac i uzyskac normalne a nie wysmiewajace odpowiedzi. Chyba zagoszcze tu na dluzej I mam nadzieje, ze wasze nauki nie pojda w las.
    Ostatnio edytowane przez Paenka ; 03-03-2008 o 13:21

  3. #13
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Nawet jeśli kupisz lepszy skaner to za parę lat i tak będzie do wyrzucenia, bo zaczną mu padać lampy, nawet gdy będziesz go mało używać. Dwa wymienione do Twoich celów starczą z powodzeniem, lecz jeśli możesz wydać trochę więcej, 650 zł, to polecam Canony CS 8600F lub 8800F (choćby dlatego że współpracują z profesjonalnym oprogramowaniem do skanowania, które umożliwia osiągnięcie na prawdę wysokiej jakości skanów). Tyle że, jeśli fotografujesz analogiem tylko ze względu na brak środków na zakup lustrzanki cyfrowej, to ładowanie się w drogi skaner nie ma sensu, bo za około 850 zł kupisz już używane 300D z KIT-owym obiektywem, a za 1100 350D z takowym szkiełkiem (nie namawiam Cię na kupno używanego DSLR, chciałem tylko zaznaczyć że istnieje taka możliwość).
    A tanie skanery nie nadają się do niczego, nawet do produkowania plików na potrzeby odbitek 9x13 - słaba rozdzielczość obrazu wyjściowego nie będzie się może aż tak bardzo rzucać w oczy, ale "zamordowane" przejścia tonalne i dziwne, nie dające się w żaden sposób zbalansować kolory to i owszem :-)
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 047

    Domyślnie

    Moje zdanie jest takie ze jesli chcesz juz wydac 650 zl na skaner to poszukaj dedykowanego do 35mm i doplac do BenQ 2750i.
    Tutaj przyklad z niego:
    http://canon-board.info/showpost.php...2&postcount=26

    A jezeli nie to kup taniego Epsona za 300zł z serii Epson Perfection Photo.
    Ja mam model 3170 i naprawde nie zauwazylem przepasci jakosciowej w stosunku do 750pro za 2000zł - jezeli idzie o klisze 35mm. Gorzej bo ramki z tego drozszego to tandeta.
    Jak bedziesz sie rozgladac za odpowiednikiem 3170 to zwroc uwage na ramki czy prostuja paski z klisza i da sie ich normalnie uzywac. Epson ma dosc dobre i przyjazne oprogramowanie do skanowania.

    Po drugie jezeli chodzi o koszty to jak pisal MacGyver cyfrowa lustrzanke rowniez kupisz za te 800zł.
    Ostatnio edytowane przez szwayko ; 03-03-2008 o 15:44

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    516

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MacGyver Zobacz posta
    kupić własny tani skaner, z możliwością skanowania negatywów, np Epson V200, Canon 4400F za 330 - 350 zł (...)
    mam pytanko czy ten Canon skanuje także negatywy???? obecnie używam skanera ScanMate3000 który należy do kolegi i ma całkiem niezłe osiągi ale nie jest on podpiety do PC tylko do starego maca i jest spory kłopot ze zgrywaniem zdjęć...

    dlatego zastanawiam się nad kupnem własnego skanera do negatywów8)
    Fotografia to pasja, moj Blog o fotografi, fotograficznie o wszystkim.

  6. #16
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gringo997 Zobacz posta
    mam pytanko czy ten Canon skanuje także negatywy???? obecnie używam skanera ScanMate3000 który należy do kolegi i ma całkiem niezł...
    A o czym my tu piszemy, jak nie o skanowaniu negatywów
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    516

    Domyślnie

    no mozna tez skanowac slajdy:rolleyes:

    chcialem sie upewnic
    Fotografia to pasja, moj Blog o fotografi, fotograficznie o wszystkim.

  8. #18
    Bywalec Awatar Voith
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    34
    Posty
    198

    Domyślnie Odp: Canon EOS 33 pytanie amatora

    Mam takie pytanie co do używania tej samej kliszy kilka razy w EOS 33v - znalazłem w ustawieniach możliwość nie zwijanie całej kliszy. Chciałem pracować na kilku kliszach, zwijać je, chować do lodówki i w razie konieczności zakładać ponownie i ustawiać na konkretny numer klatki - wiem, że można tak ustawiać numer klatki robiąc zdjęcia przy zamkniętym obiektywie, pamiętam jednak, że ten eos ma możliwość ustawiania konkretnej klatki - czy pamięta ktoś jak to się robi ? Albo jak się nazywa taka opcja ?

  9. #19

    Domyślnie Odp: Canon EOS 33 pytanie amatora

    Z tego co pamiętam to w ustawieniach faktycznie wybierało się opcję żeby aparat nie zwijał kliszy do końca (zostawiał końcówkę filmu) - na kasecie zapisywało się ile klatek jest zrobione - po włożeniu ponownie filmu do aparatu trzeba było przestrzelić (z dekielkiem założonym na obiektyw lub dekielkiem na bagnecie) ilość zapisanych klatek +1 żeby przypadkiem nie zaświetlić ostatniej klatki (częściowo). Aparat jako taki nie ma pamięci i druga sprawa kasetka filmu nie ma chipa (kod na kasetce służy odczytaniu czułości filmu) - więc nie ma opcji żeby aparat potrafił to zrobić automatycznie po włożeniu filmu (nie przewinie automatycznie częściowo naświetlonego filmu na właściwą pozycję). Trzeba ręcznie ogarnąć.
    Amatorsko: cyfrowo i analogowo

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS 33 pytanie amatora

    Cytat Zamieszczone przez Nelro Zobacz posta
    Z tego co pamiętam to w ustawieniach faktycznie wybierało się opcję żeby aparat nie zwijał kliszy do końca (zostawiał końcówkę filmu) - na kasecie zapisywało się ile klatek jest zrobione - po włożeniu ponownie filmu do aparatu trzeba było przestrzelić (z dekielkiem założonym na obiektyw lub dekielkiem na bagnecie) ilość zapisanych klatek +1 żeby przypadkiem nie zaświetlić ostatniej klatki (częściowo). Aparat jako taki nie ma pamięci i druga sprawa kasetka filmu nie ma chipa (kod na kasetce służy odczytaniu czułości filmu) - więc nie ma opcji żeby aparat potrafił to zrobić automatycznie po włożeniu filmu (nie przewinie automatycznie częściowo naświetlonego filmu na właściwą pozycję). Trzeba ręcznie ogarnąć.
    Też znam tylko taki sposób.
    Nie wiem gdzie miałaby być zapamiętana liczba klatek. Trzeba było zanotować.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •