Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Akumulatorki AA 2700 mAh... ktoś testował?

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK
    To czy aku jest naprawde dobre to nie to ile sie na nim robi blyskow po wyjeciu z opakowania a ile sie da nim zrobic blyskow po pol roku i 100 ladowaniach
    czas pokaze...akurat w AA jest w czym przebierac. I nie kazdy foci zawodowo, kazdego dnia od rana do wieczora...tym bardziej z lampą A chyba warto tu dodac opinie o czyms innym niz dotychczas w watku, nie sadzisz?
    skromny dorobek...www.pbase.com/alv32

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Sadze ze biegniecie za cyferkami "ktory bedzie mial wiecej" zamiast kupic cos co bedzie nie tylko mialo ladny wielki napis 9950mAh a jakas odpowiednia trwalosc do kompletu

    Nie sadzisz ze wydawanie opinii o aku po jednym ladowaniu to troche jak ocenianie body po jednym zdjeciu?
    ...

  3. #13

    Domyślnie

    nikogo nie intresuje co sadzisz. Jak masz jakas porade to poradz, jak nie ...pozwól, że autor watku sam oceni czy to dla niego istotne czy nie i czy biega za cyferką czy za ładnym opakowaniem.
    Poza tym byłbym wdzieczny za uwazniejsze czytanie, a nie komentowanie wyrwanych z kontekstu zdan.
    skromny dorobek...www.pbase.com/alv32

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    nie sadzisz?
    nikogo nie intresuje co sadzisz.
    Zabawne.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  5. #15
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Jeszcze bardziej zabawne jak sie przeczyta doslownie... bez domyslnego wstawiania polskich liter 8)

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Rybnik
    Posty
    94

    Domyślnie

    Chciałbym nieśmiało zauważyć że nie ważne ile pisze na akumulatorku, tylko ile faktycznie on ma pojemności.
    A różne firmy często rozmijają się z prawdą...

    Mam ładowarkę która dokładnie mierzy ile energii przyjmuje akumulator w czasie ładowania i ile energii może potem oddać.

    Kilka przykładów:
    1. Ansmann 1500 mAh NiMH (kilkuletnie) oddają 900-1000mAh
    2. GP 1800 mAh NiMH (ok 2 letnie) 1500-1700mAh
    3. Energizer 1800 NiMH (2 letnie) 1500-1700 mAh
    4. noname 2400 NiMH (prawie nowe) 1500-1900 mAh - duży rozrzut, mam ich 20 sztuk...
    5. Panasonic 1000 mAh NCd (co najmniej 6 letnie) 950-1000 mAh

    Wnioski wyciągnijcie sami...

    Dodam tylko że te nonamy pobierają w czasie ładowania 1700-2000 mAh... więc jakim cudem miały by oddać 2400 ??
    Ostatnio edytowane przez easyrider ; 09-05-2005 o 22:39

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alv
    HAMA- Po pierwszym ładowaniu aku, w 3 dni zrobilem ok 200 fot z 420 i jeszcze nie widać oznak "zmęczenia".
    Po kolejnej 100-ce fot aku odmówiły posłuszeństwa w seriach :grin: Ale i tak jestem zadowolony, radziły sobie z kolejną 100 fot...bardzo dzielnie. Oczywiście to pojęcie względne, każdy oczekuje czego innego

    A tak przy okazji, ile fot da sie zrobic na 580EX i przy jakich aku? Z tego co słysze to az sie wierzyc nie chce jak szybko sie lampa ładuje...a na ile "strzałów" starcza?
    skromny dorobek...www.pbase.com/alv32

  8. #18
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alv
    A tak przy okazji, ile fot da sie zrobic na 580EX i przy jakich aku? Z tego co słysze to az sie wierzyc nie chce jak szybko sie lampa ładuje...a na ile "strzałów" starcza?

    Nie wiem tak naprawde...
    Mam ja kilka miesiecy, pare razy byla dosc intensywnie i dlugo uzywana.
    Jeszcze ani razu nie odmowila wspolpracy czy to w seriach czy strobo czy full blyski.
    Jeszcze ani razu nie musialem w trakcie jej uzywania zmieniac baterii 9ale dbam o to by przed intensywniejszym pstrykaniem miec w srodku w pelni naladowane akumulatorki).
    Akumulatorki w niej to Forever 2400 ze sklepu balta.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •