Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 101

Wątek: [MacGyver] Karkonosze

  1. #21
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    772

    Domyślnie

    tez fociłem tam w grudniu 2007. i tez w taka pogodę. nr1 zdecydowanie najlepiej. niepasuje mi tylko tam ten pal po prawej stronie. za duzo tam wszystkiego, za cieżko.
    Pozdrawiam!

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    3 053

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amroz Zobacz posta
    tez fociłem tam w grudniu 2007. i tez w taka pogodę. nr1 zdecydowanie najlepiej. nie pasuje mi tylko tam ten pal po prawej stronie.
    A mnie te pale kojarzą się z Karkonoszami właśnie (pokazują szlak zimą, zdaje się) - a nie pamiętam ich z innych naszych gór...
    EOS - conditio sine Kwanon...

  3. #23
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Paliki są nieodłącznym elementem obecnego karkonoskiego krajobrazu, i tyle. Najciekawiej wyglądają gdy są pokryte zlodzonym śniegiem.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Zdjęcie nr 1 znakomite. 2 i 3 też fajna.

  5. #25
    Początki nałogu Awatar perqsista
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    429

    Domyślnie

    nr 4 i 5 pikne światło i landszafcik. Zgadzam się z uwagami Iczka - jakbyś dopieścił wg Jego przepisu to by były bardziej lekkostrawne

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    41

    Domyślnie

    aż się prosi o wzięcie ze sobą jakiś kliszak w średnim formacie! gratuluję Ci zdjęć i życzę więcej czasu na "dopieszczania drobiazgów". Może tak, jak to czyni ten gość z Arizony? no wiem, jeszcze kasa potrzebna! ;-)
    http://www.fatali.com/index-frame.php

  7. #27
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    No cóż, do średniaka chyba jeszcze nie dorosłem, aczkolwiek pomysł ten kiełkuje w mojej głowie :-) Czasu jest tu niestety istotnym ograniczeniem, na brak kasy nie narzekam (sprzęt, który posiadam, nie przeszkadza mi w robieniu zdjęć, benzynę mam za co kupić, jeśli tylko chce gdzieś pojechać). Arizony to już pewnie w tak oszałamiający sposób nie sfotografuję, ale nad Karkonoszami zamierzam jeszcze trochę popracować ;-)
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  8. #28
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    41

    Domyślnie

    myślałem właśnie o kasie, która daje niezależność w decydowaniu o czasie ;-) ale jeśli Ci się uda kiedyś sprzedawać, tak jak Fatallemu, numerowane odbitki po pare tys$... :-)

  9. #29
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    To i ja wtrące amatorskie trzy grosze
    Pierwsze ładne, najbardziej mi się podoba, chociaż nie leży mi ten kijaszek po prawej - za blisko krawędzi i raczej bym go ominęła, podchodząc parę kroków do świerczków po prawej i biorąc je na pierwszy plan.
    Na drugim - za dużo mi góry i lewej strony - jest bardzo jasna i pominięcie jej chyba by pozwoliło na lepsze naświetlenie całości kadru.
    Trzecie - ciekawa geometrycznie kompozycja.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    4 i 5 - ładne światło. A nie kusił Cię węższy kadr z zamrożonymi świerkami w roli głównej?
    6 - brak światła na pierwszym planie wcale mi nie wadzi, wręcz przeciwnie - wzrok od razu leci do fantastycznie oświetlonej górki, a - wymądrzając się - dodam, że popróbowałabym wyjść za te tyczki i złapać górkę węższym kątem, tak żeby na niebie mieć prawie wyłącznie granat...
    7 - bardzo mi się podoba, bajkowe - jedynie to "coś" w PD odciąga wzrok...
    Ostatnio edytowane przez ewa_olsztyn ; 05-03-2008 o 20:40 Powód: Automerged Doublepost

  10. #30
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slawek2b Zobacz posta
    myślałem właśnie o kasie, która daje niezależność w decydowaniu o czasie ;-) ale jeśli Ci się uda kiedyś sprzedawać, tak jak Fatallemu, numerowane odbitki po pare tys$... :-)
    Póki co to mi się czasami uda coś bezpłatnie wcisnąć do publikacji... no ale od czegoś trzeba zacząć :-)
    Cytat Zamieszczone przez ewa_olsztyn Zobacz posta
    To i ja wtrące amatorskie trzy grosze
    Pierwsze ładne, najbardziej mi się podoba, chociaż nie leży mi ten kijaszek po prawej - za blisko krawędzi i raczej bym go ominęła, podchodząc parę kroków do świerczków po prawej i biorąc je na pierwszy plan.
    Paliki są nieodłącznym elementem karkonoskiego krajobrazu, można fotografować tak aby je ominąć, ale zdjęcia stają się przez to mniej charakterystyczne.
    Na drugim - za dużo mi góry i lewej strony - jest bardzo jasna i pominięcie jej chyba by pozwoliło na lepsze naświetlenie całości kadru.
    Nie wiem co byś chciała to lepiej naświetlać, bo to zdjęcie zostało zrobione po zmroku i pierwszy plan był już całkowicie ciemny. Oczywiście mógłbym mocniej skontrować niebo połówką i dłużej naświetlać, ale wtedy uzyskany efekt nie oddawał by charakteru tej pory dnia.
    4 i 5 - ładne światło. A nie kusił Cię węższy kadr z zamrożonymi świerkami w roli głównej?
    Robiłem takie wielokrotnie, ale podobają mi się mniej :-)
    6 ...a - wymądrzając się - dodam, że popróbowałabym wyjść za te tyczki i złapać górkę węższym kątem, tak żeby na niebie mieć prawie wyłącznie granat...
    I otrzymasz wtedy typowa widokówkę ze Śnieżką w roli głównej, jakich na straganach są dziesiątki :-) Może to i ładne, ale mnie się opatrzyło, więc takich już w necie nie pokazuję :-)
    7 - bardzo mi się podoba, bajkowe - jedynie to "coś" w PD odciąga wzrok...
    Fakt, mogłem wyszopować... ale jakoś nie lubię tego robić :-)
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •