Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Jaka karta?

  1. #1

    Domyślnie Jaka karta?

    Mam mały problem, otóż chciałem do mojego nowego 20D kupić kartę 1GB HS. Niestety ostatnio jest brak tego towaru na rynku. Co ja mam teraz począć,
    a) kupić kartę 1GB ale nie HS
    b) kupić 2 karty 512 HS
    c) poczekać na 1GB HS

    Pytanie czy jest sens kupować szybką kartę, czy jest szansa że będzie dostrzegalna różnica między kartą szybką a normalną?

    Jeśli było gdzieś o tym na forum to mnie pokierujcie bo nie mogę znaleźć.

  2. #2
    Początki nałogu Awatar jadeit
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    466

    Domyślnie

    HS masz na mysli Kingsotne'a ?
    olej te karty prostym sik....
    zanabądz choćby sandiska ultra
    cenowo chyba nieco droższy ale tu na forum polecana i poczytaj p.r.f.c na temat
    zgonów kingstonów

    bdw co do kingstonów to jako jachciarz z kumplami jachciarzami zartujemy sobie jak
    ta firma moze robic dobre karty jako prodeucent kibelków do jachtów
    tak sie nazywa własnie kibelki na łajbach... <lol>

    jak nie mozesz znaleźć ?
    guzik szukaj a tam wklepujesz 'karta' albo 'jaka karta'... na google umiesz szukac ?

    http://canon-board.info/showthread.p...ght=jaka+karta
    http://canon-board.info/showthread.p...ighlight=karta
    http://canon-board.info/showthread.p...ighlight=karta
    http://canon-board.info/showthread.p...ighlight=karta

    dalej mi sie niechce wklejac linków

    pozdrawiam
    un point c'est toi
    fotki są tu: http://www.asfalt.net.pl/main.aspx?page=3&uid=10

  3. #3

    Domyślnie

    Zalezy jak z kaska stoisz.
    Pretec 1GB 80x (naprawde szybka karta) mozesz kupic w MediaM - są w całej sieci. Z forum wyczytałem ze tak samo dobry jest Lexar 80x.Ale w MM drozej jest.

    A od kumpla- uzytkownika 20D wiem , że chwali swoją 1GB HS Kingstona. Nie miał z nią kłopotów , a bawi sie nią juz dobry rok. Bazując na jego opinii tez ją zamierzam kupic, bo lista zakupów jeszcze długa
    skromny dorobek...www.pbase.com/alv32

  4. #4

    Domyślnie

    a i jeszcze o "zamiennikach". Mniejsza karta= mniejsze zuzycie aku, ale też zabawa w ciągłe zmienianie karty. Jak robisz w RAWie to chyba warto zaczekać na 1GB. Zależy też ile fot robisz - z 2x 512 na JPG da sie wytrzymać.
    skromny dorobek...www.pbase.com/alv32

  5. #5

    Domyślnie

    ehhh...sorki - ostatnia sprawa.
    HS czy 80x są zdecydowanie szybsze od normalnych. Zauważysz to szczególnie przy zdjęciach seryjnych. Z szybkiej karty wiecej wycisniesz w serii.
    Ale to wyczytałem gdzies na forum - jeszcze sam nie miałem okazji sprawdzić.
    skromny dorobek...www.pbase.com/alv32

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Do 20'stki napewno szybka... Plus opodwiedni czytnik do niej.

    Ja przy trzysecie widze roznice w komforcie pracy miedzy wolnym dostepem a szybkim wiec i ty zobaczysz... Zrzucanie zdjec, przegladanie, kopiowanie, ogladanie w aparacie... Wszystko sie liczy. Roznica w cenie nie powala na kolana (jak sie zastanowic ze to zakup na dlugo), a komfort sie liczy... Zdecydowanie dobra karte... Sandisk, Lexar, jakies inne sprawdzone marki. Jak juz nie szkoda zdjec to szkoda nerwow i zachodzenia potem w glowe czy to karta sie sypie czy nie. Dwie karty to zaglerka i bez databankow niepotrzebna... Pozatym dwie wychodza zwykle drozej jak jedna.

    Kingstonow tyle padlo ze darowal bym sobie... Nawet jesli to tylko najpopularniejsza karta na rynku i tylko z tego to wynika.

    Zuzycie aku wzgledem wielkosci karty to bajka (jedna z wielu)... Nie zobaczysz tego w praktyce... To nie MicroDrive.
    ...

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    LCA
    Posty
    53

    Domyślnie

    Też ostatnio się wahałem pomiędzy Kingstonem i Sandiskiem i jednak kupiłem Sandiska 1GB Ultra II. Różnica w cenie nie jest aż tak ogromna ile mogą być warte stracone fotki (tfu tfu... )

    I jeśli można polecić to miejsce gdzie znalazłem najtańsze to sklep internetowy Proline (proline.pl). Cena ok 30 zł niższa od cen z Allegro.

    Pozdrawiam

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Swoja droga tutaj w USA o ile pamiec kingstona jest latwo znalezc w wiekszosci sklepow to CF'a (i innych flashow) jeszcze ani sztuki nie widzialem...

    Ciekawe dlaczego...
    ...

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    LCA
    Posty
    53

    Domyślnie

    Może wszystko co najlepsze wysyłają do Polski i dla Was już nie starczyło

  10. #10

    Domyślnie

    Bóg zapłać, dobrzy ludzie. A co myślicie o PRETEC-u?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •