Strona 1 z 49 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 493

Wątek: [missgruszka] moje fotografie:)

Mieszany widok

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar missgruszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    35
    Posty
    35

    Domyślnie [missgruszka] moje fotografie:)

    witam
    od jakiegoś czasu próbuję swoich sił w fotografowaniu... Wychodzi mi.. jak widać Nie jestem do końca zadowolona z wyników, ale wierzę że będzie coraz lepiej Nie ukrywam, że bardzo pomagało mi czytanie tego forum

    Po kilku miesiącach robienia zdjęć stwierdziłam, że najbardziej interesuje mnie portret - i dlatego większość zdjęć takich właśnie będzie.

    Proszę o konstruktywną krytykę, oczywiście

    1. od razy zaznaczam ze lubię się bawić Photoshopem, z jakimi skutkami nie mnie oceniać

    2. Waslylek

    3. Michałek

    4. Oksana

    Trzy ostatnie zdjecia zrobione zostały na Ukrainie. Studiuję ukrainistykę, więc zdjęć z tego kraju będzie dużo
    pozdrawiam
    Monika

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar missgruszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    35
    Posty
    35

    Domyślnie

    Hmmm, mam wrażenie, że rozmiar zdjęć z pierwszego posta jest za duży... Można to jakoś zedytowac?

    Tyle razy czytałam tu na forum posty od zirytowanych nowych użytkowników: Czemu nie komentujecie? Hahaha, i myślałam naiwnie że mnie to przecież nie spotka No cóż, życie jest pełne niespodzianek...

    Dzisiaj cztery kolejne zdjecia, zePSute dość porządnie jak widać. Zrobiłam je jeszcze jesienią i jako że uwielbiam Photoshopa, trochę się nad nimi popastwiłam. Mimo wszystko lubię tę ich lekką kiczowatość

    5.

    6.

    7.

    8.


    Liczę na jakieś krytykę i rady

    I przy okazji - nie wiecie może gdzie w Warszawie można wydrukować w sensownej cenie i jakości zdjęcia w formacie 30x40 lub podobnym? Mam do przygotowania małą wystawę i chciałabym żeby jakoś to wyglądało... Może znacie jakieś sprawdzone miejsce?

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar missgruszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    35
    Posty
    35

    Domyślnie

    wciąż próbuję wycisnąć z kita co się da...

    9.

    10.

    11.

    12.

  4. #4

    Domyślnie

    zdjecia makro bardzo ladne, widac ze panujesz nad GO i mysle ze zabawa w psie nie najgorzej wyszla, zas zmagania z kitem to juz inna bajka, ale portrety wyszly ekstra , sam mam to szklo i wiem ze przy odrobinie cierpliwosci mozna nim wiele dobrego zrobic,

  5. #5

    Domyślnie

    portrety z pierwszego posta mi sie nie podobaja, zbyt "normalne", albumowe.
    dalej jest juz lepiej, nawet duzo lepiej... zdjecie z mucha wymiata

    zdjecie babci dalbym czarno biale plus dragan effect lub mocne wyostrzenie... super takei wychodza

    dobze ze ci sie niepodobaja te zdjecia.. to dobze swiadczy... cos z tego bedzie, wzucaj dalsze prace - ciekaw jestem jak sie rozwiniesz
    www.STANCZYK-ART.com | Canon EOS 20D | sigma 30mm 1.4 | 50mm 1.8 | sigma 70-300 f/4-5.6 | EX430II | + KIT i *******y...

  6. #6
    echelon
    Guest

    Domyślnie

    1 i 8 bardzo przypadły mi do gustu, na portretach się nie znam, ale 10 i 11 bardzo pozytywnie nastrajaja

  7. #7
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie

    Witam.

    Portrety od 9 wzwyż ładne. Mniej "typowe" (zwłaszcza 9.).

    Pamiętaj, że portret to nie tylko "strzał" w twarz na wprost. To także człowiek przy pracy, w czasie zabawy, zajmujący się swoim hobby, nawet swoim nałogiem (np. palący fajkę). Próbuj ujęć nietypowych. Nie muszą to być centralne kadry, nie muszą być ciasne. Ale też nie muszą być całe głowy, można uciąć tu i ówdzie, jak na ostatnich Twoich zdjęciach. Na razie zapowiada się dobrze. Powodzenia!
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    62

    Domyślnie

    myślę, że mogłabyś "wyciągnąć" z tego kita jeszcze więcej.
    Popracuj zwłaszcza nad balansem bieli, kadrowanie i przede wszystkim zanim pstrykniesz pomyśl co chcesz przekazać. Ostatnie zdjęcia dużo lepsze niż początkowe - jeśli chodzi o pomysł i opanowanie sprzętu, więc jesteś na dobrej drodze
    w tych ostatnich zwłaszcza kolorki lecą co mocno razi
    Foto Epoka

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar missgruszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    35
    Posty
    35

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi Właśnie po zrobieniu tych zdjęć z ostatniego posta zdałam sobie sprawę że za dużo pstrykam ich bezmyślnie. Wydawało mi się ze zrobiłam naprawdę dużo fajnych, a tu okazało się, że wcale nie... Fakt, ciężko było złapać dzieciaki w miarę nieruchomo w wielkanocny poranek, szczególnie, że miałam ich raczej pilnować (całej piątki) niż zdjecia im robić

    no to jeszcze kilka z tego samego poranka.

    13. Ten pan nie dał mi spać przez trzy czwarte nocy (no i niestety znów centralnie, przepraszam)

    14. Trzy ostatnie umieszczam z obawami...

    15.

    16.

    Oczywiście wiem, że z lekka zalatuje tu albumem, ale właściwie nie ma co kryć, do albumu trafią Zdaję sobie też sprawę z bałaganu w tle, ale było to jedyne miejsce w którym było jakie takie światło.

    Jeżeli chodzi o kolory - proszę o rady... staram się żeby nie raziły po oczach, ale chyba coś robię źle.

    Co do portretów 'sytuacyjnych' o których pisał Bakulik, pod koniec kwietnia czeka mnie wyjazd na Ukrainę (dużo odwiedzin w domach starszych ludzi, prawosławne Święta), więc będzie mnóstwo okazji do takich portretów. Najbardziej obawiam się żeby nie być zbyt nachalnym... i jako że w ich domach zwykle panuje półmrok, planuję zakup jakiegoś jaśniejszego obiektywu, żeby nie oślepiać lampą (która i tak pewnie nic nie da). Mam nadzieję że będę mogła sie pochwalić lepszymi zdjęciami

    pozdrawiam i zachęcam do konstruktywnej krytyki
    Monika

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar missgruszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    35
    Posty
    35

    Domyślnie

    25-27 kwietnia, Ukraina. Mam nadzieję ze coś się nadaje do oglądania... osobiście nie do końca jestem zadowolona, ale załamana także nie Powoli uczę się tego aparatu... mam nadzieję że widać efekty

    czekam na cenne uwagi

    17. Najstarsza parafianka parafii w Skwarzawie koło Żółkwi (94 lata o ile dobrze zapamiętałam). Długo z nami rozmawiała.

    18.

    19.

    20.

Strona 1 z 49 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •