Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Flash.Czy konieczny jest do robienia zdjec ptakow?

  1. #11
    Początki nałogu Awatar kris75
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    pomorze
    Wiek
    49
    Posty
    413

    Domyślnie

    ogladalem dosc krotki reportaz o fotografowaniu zwierzat w ogole - fotograficy (małżenstwo, autorzy wielu albumów, strony tytulowych do ksiazek) uzywali lamp byskowych przymocowanych do stopki body z minimum 600mm, lampy byly zaopatrzone w jakies zwierciadla i fotografowali zwierzeta w odlegosci 30-40m - fotografowali w lesie
    ________
    Rzeczy widzimy nie takimi, jakie są, ale takimi, jacy jesteśmy
    Immanuel Kant

  2. #12
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iczek Zobacz posta
    Zwroc uwagę, ze ja napisalem, iz lampa to podstawowe wyposażenie fotografa ptaków.
    Napisałeś że woyd nieprawdę pisze. I to było zbyt mocne stwierdzenie.

    A co do stylów wypowiedzi, to moze Vitez bedziesz darowac sobie ten mentorski ton.. Mnie to nie bierze. Za stary lis jestem
    Jeśli Ty spuścisz ze swojego mentorskiego tonu to i ja się mogę postarać. Ale skoro Ty sobie pozwalasz to niech Cię nie dziwi że i inni sobie pozwalają. Nie masz monopolu na odgórne i obiektywne stwierdzenia na temat jedynie prawdziwej fotografii.
    Próbujesz się robić na guru ale musisz zaakceptować fakt, że nie każdy musi uznawać jedynie słuszny, bo Twój, punkt widzenia na temat tej czy innej dziedziny fotografii. Jeśli tego nie zaakceptujesz i dalej będziesz ślepo brnął w swoją, jedynie słuszną uliczkę, to w końcu zostaniesz sam, albo w dość ciasnym gronie podobnych Tobie, w swoich opiniach.
    Jesteś zbyt mało elastyczny i nietolerancyjny w swoich opiniach. Nie rusza Cię to, owszem, ale nie zmienia to faktu że "tyle o sobie wiemy, na ile nas sprawdzono".

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kris75 Zobacz posta
    uzywali lamp byskowych przymocowanych do stopki body z minimum 600mm, lampy byly zaopatrzone w jakies zwierciadla
    tu masz troche o tych "zwierciadlach"
    http://www.synvis.com/FlashXtender.htm
    http://www.photoxplore.com/extenders.htm

    mozesz je nawet srobic samemu
    http://photos.bahneman.com/tricks/ar...flash_extender

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez woyd Zobacz posta
    Errm... powiem tak: "łał" Wlazłem sobie z ciekawości, spodziewając się pięćdziesiątej szóstej galerii z cyklu "atlas ptaków polskich" aka "patrzcie jaki fajny bokeh ma moje 500/600IS"... no i przeżyłem lekki szok. Super zdjęcia, można oglądać do znudzenia... i ile by nie klikać po podgaleriach, albo zmieniać strony, wrażenie zostaje niezmiennie to samo.

    Szkoda że momentami trochę małe najchętniej widziałbym wszędzie link "ściągnij jako tapetę" ;-)

  5. #15
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon Zobacz posta
    ...
    Szkoda że momentami trochę małe ...
    Wiemy muflon, wiemy. Ty lubisz duże ptaki więc wróblowate dla Ciebie za małe.

    A tak apropos to Ty swoje ptaki czym doświetlasz? Jakiś reflektor p.lot z sobą ciągasz czy jak? Bez flesza przecież ptakom zdjęć robić nie nada.

    Ale zdjecia faktycznie piękne w tej galerii.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  6. #16
    Początki nałogu Awatar woyd
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Dębno
    Wiek
    53
    Posty
    488

    Domyślnie

    Jeden z autorów tworzących obrazyprzyrody.pl został twarzą Nikona 2008-2009 Nie wiem, czy tylko w Polsce czy szerzej też. Oficjalnie zostanie to ogłoszone w kwietniu.

    To są goście z prawdziwą pasją (bez ujmy dla kogokolwiek na forum). Operują głównie w parku Ujście Warty i okolicach. Mam przyjemność być niepisanym "uczniem" jednego z nich.

    Canon 5DmII + 40D + 24-70 f2.8 L + 17-40 L + 85 f1.2 L + 35mm f1.4 L + 70-200 f2.8 L + Tamron 28-75 + EF 50 f/1,4 II || Canon 580EX II + studyjne błyskotki 3000W || Blog || digart

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •