Cytat Zamieszczone przez Jac
a ja sie niezgodze bo majac obiektyw szczelny mozna przyjac ze bedzie sie wolniej 'zuzywal' niz zwykly a biorac pod uwage to ze obiektywow raczej sie nie wymienia tak czaesto jak body to tym bardziej kupowalbym uszczelniony... kto wie moze za jakis czas usczelnione body bedzie standartem..... tak jak teraz naliczanie sekundowe :-)
Jac,
chyba nie dokonca się zrozumieliśmy
Uszczelnienie szkła to zaleta sama w sobie niezależnie do jakiego body się je podpina. I to jest poza dyskusją.
Pisałem o ludziach dla ktorych jest to cecha bardzo istotna, jedna z decydujących - > takich ktorzy pracują w ciężkich warunkach. Dla nich krytyczne jest zabezpieczenie całego zestawu, nie tylko szkła.
W tym wątku padły pytania o roznice w uszczelnieniu - wyszedłem więc z zalożenia ze dla kogos jest to cecha krytyczna. Stąd moja sugestia co do body.

Co do uszczelnionego body w następcach 20D/350D - coż mysle ze wszyscy chcielibysmy by canon wypuscił cos takiego. Sądzę jednak że są to pobożne życzenia - odporność na warunki atmosferyczne jest wartoscią dodaną do profesjonalnych puszek, jedną z tych ktore odróznają je do sprzętu amatorskiego. I jedną z tych dla których kupują je za grube pieniądze Ci ktorzy jej potrzebują. Choć chciałbym byś miał rację
Oczywiście można podać przykład uszczelnienia E-1 Olympusa (w cenie 20D) czy wszystkich szkieł Zuiko Digital. Tylko że E-1 to topowa lustrzanka w stajni Olympusa...podobnie jak seria "1" u Canona. A 3xx i 10/20D to środek i dolny segment (tak jak E-300).
Coż, czas pokaże czy cos sie zmieni w tej kwestii.

Pozdrawiam