Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: siatkówka - kilka pytań

  1. #1
    amon21
    Guest

    Domyślnie siatkówka - kilka pytań

    witam,
    wybieram się na mecz siatkówki i chce pstryknąć kilka ostrych zdjęć. Do tej pory jakoś mi to nie wychodziło, aż trafiłem na to szacowne forum głodny wiedzy i porad.... na początek mam do dyspozycji 350d + kit + tamron 55-200 4-5,6 + tamron 28-105 4-5,6 czyli niezbyt jasne szkła :/
    Jaki czas najlepiej dobrać i jakie ISO?
    Jak z focusem i innymi parametrami?

    Z góry dzięki za rady

  2. #2
    Początki nałogu Awatar piszczal
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    50
    Posty
    459

    Domyślnie

    ostre zdjęcia są nudne, weź duże iso, czas lekko rozmazujący ruch i walnij fajne dynamiczne ziarniste BW
    aktualnie: Canon EOS R6 | Sigma A 35/1.4 DG HSM | Canon 135/2 L | Canon 16-35/4 L

  3. #3
    Bywalec Awatar decha
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    37
    Posty
    110

    Domyślnie

    wszystko zależy od światła, jeśli zależy Ci na ostrych fotach to czas rzędu 1/400 to minimum. Nie wiem jak wygląda sprawa AF w tych Tamronach (czy mają jakiś napęd typu USM czy nie). Jeśli nie mają to najlepiej ustawić sobie ostrość minimalnie za siatkę i jechać na manualau. Jeśli ostrzą szybko to mozna próbować na AF bo często są różne akcje na boisku, które warto ustrzelić. I chyba tyle... zrobisz parę klatek i zaczniesz łapać o co chodzi

  4. #4
    amon21
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez decha Zobacz posta
    wszystko zależy od światła, jeśli zależy Ci na ostrych fotach to czas rzędu 1/400 to minimum. Nie wiem jak wygląda sprawa AF w tych Tamronach (czy mają jakiś napęd typu USM czy nie). Jeśli nie mają to najlepiej ustawić sobie ostrość minimalnie za siatkę i jechać na manualau. Jeśli ostrzą szybko to mozna próbować na AF bo często są różne akcje na boisku, które warto ustrzelić. I chyba tyle... zrobisz parę klatek i zaczniesz łapać o co chodzi
    oba mają autofokus, ale wolny....

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Strzałkowo
    Wiek
    32
    Posty
    337

    Domyślnie

    przy dużym szcześciu może trafisz na jasna sale. postaraj sie robić tamronem 55-200, podejdz bliżej i rób zdj na krótszym końcu(@55mm) żeby utrzymać maxymalną przysłone. ISO 1600 w 350d jest straszne..ale cóż sam niestety używam. Zobacz efekty jakie wychodzą z takich ustawień..jak zdj rozmazane to musisz troche niedoświetlić o 1ev. I jak dla mnie tylko RAW

    pzdr.




  6. #6
    amon21
    Guest

    Domyślnie

    dzięki za rady. sala w sosnowcu do najjaśniejszych nietety nie należy a nie zawsze mam możliwość podejść dostatecznie blisko. ogólny problem jaki u siebie widzę i z którym nie mogę sobie poradzić to brak ostrości. pewnie to brak umiejętności, z czym walczę, lub niezbyt dobre szkła, z czym też walczę Zaraz dodam pare zdjęć.

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    40
    Posty
    280

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piszczal Zobacz posta
    ostre zdjęcia są nudne, weź duże iso, czas lekko rozmazujący ruch i walnij fajne dynamiczne ziarniste BW
    masz może przykład takiej techniki? aż mnie zainspirowała

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •