Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Wątek: Olympus E-1 vs Canon 350

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    51
    Posty
    61

    Domyślnie Olympus E-1 vs Canon 350

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, prosze o opinię w temacie powyższej konfiguracji. Zakres zastosowań portrety + zdjęcia dziecka + plener (Oly z obiektywem 14-54/2.8 a Canon 350 z kitem-na razie ewentualnie stałka 50) Ceny w miarę porównywalne. Prosze się nie obrażać, ale zachwyciły mnie opinie i zdjęcia kaziq-a na forach swiatfoto gostek jest the best jeśli chodzi o nirwanę w kwestiach OLY E-1. Macałem E-1 i C.350 i z przykrością stwierdzam że gostek ma rację bazując na przykładach. Jeżeli możecie, proszę wyprowadźcie mnie z błędu.
    Z szacunkiem, pozdro. Zibi

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    wrocław / łódź
    Posty
    139

    Domyślnie

    skłaniałbym sie ku 350 głównie ze względu na ilość obiektywów. Z drugiej jednak strony olek to "kawał porządnego aparatu" w porównaniu do plasticzanego 350. pomimo to ze względuna dostępność i mnogość wszelkich akcesoriów brałbym 350.

  3. #3

    Domyślnie

    Powiem tak...ponad pol roku zbieralem sie do zakupu lustra. Nie mialem zadnych skrzywien odnosnie producentow. Naczytalem sie itd...jak kazdy. Postawilem na 350D...mam go co prawda 1 dzien, ale do decyzji naprawde dojrzewalem. Teraz zastanowiłbym sie nad nowym Nikonem 50D...ale jak to mowi moj kumpel...."teraz to juz po japkach"..cokolwiek to znaczy. Oly cieniutko wypada w porownaniach....ale zalezy co kto lubi.A kazda sroczka swoj ogonek chwali. I pamietaj , ze stawiasz na cały system (szkła, lampy itd), a nie wylacznie na body.Powodzenia w poszukiwaniach
    skromny dorobek...www.pbase.com/alv32

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    51
    Posty
    61

    Domyślnie

    Dziękuję za opinię, jednak E-1 z wzgledu na 2,8 spełnia moje oczekiwania?? Nie mówiąc o max ISO 400 w Olku. Canon 350 ma mnogość akcesoriów, ale co z tego wynika??? Czy zakres moich zastosowań spełni 350D??? W taki razie w jakiej konfiguracji???

  5. #5
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    350D focisz bez zajakniecia do ISO 800. w Olympusie mozesz zapomniec juz o ISO 400.

    nie wspominam niezbyt rozbudowanego, delikatnie mowiac, systemu Olympusa (na dodatek niepewnego co do przyszlosci), wysokich cen i nedznej ergonomii...

    ja tu nie widze porownania. jak masz ta kase to 350D ew. D70 kit (przyzwoite szkielko). o E300 zapomnij
    www albo tez flickr

  6. #6
    Bywalec Awatar toni
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Warszawa/Rozlare
    Wiek
    54
    Posty
    163

    Domyślnie

    używałem Olympusa przez kilka lat , lustrzanek analogowych , cyfrowych ( E-1 , E-300 ) i od stycznia 2005 powiedziałem tej firmie PaPa....
    1. praktycznie brak rynku z drugiej ręki i to nie tylko w Polsce ale i w Europie
    2. niekompatybilność sprzetu i to nie na poziomie lepszy gorszy , ale działa lub nie np. FL-40 i E-300 , E-1 i FL-36.
    3. czesto "kosmiczne" pomysły w zakresie rozwiązań np. standard 4/3 , karta XD...
    ( następca E-1 bedzie miał prawdopodobnie przetwornik st. 35mm i wszystkie szkła zuiko Papa....byłem na targach w Roterdam i widziałem to cudo-testowe )
    4. Firma ma małe doswiadczenie w lustrzankach z wymienna optyką , a w profesjonalnych żadne ( lustrzanki cyfrowe )
    PS. porównuj E-1 z EOS20D , a E-300 z EOS350D bo to te same klasy
    i gwarantuje Ci jedno zdjęcia Canona bedą lepsze choć nie jest bez wad !!!
    Jesli planujesz zakup i zaczynasz zabawę z lustrem cyfrowym to patrz Canon i Nikon,,, reszta to chyba fanatycy jakim przez spory czas byłem ja...
    Ja wybrałem Canon EOS20D ( teraz dokupiłem 350D )
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez toni ; 07-05-2005 o 08:58
    loox@op.pl
    gg 1508208
    Toni Maola
    :wink:

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    51
    Posty
    61

    Domyślnie

    Dzięki ALV, podobnie jak TY nie jestem przywiązany do żadnego producenta, ani nie mam "onanizmu sprzetowego" focę Canonem A80 (co nic nie znaczy) Jedynie prosze o pomoc w wyborze sprzetu który będzie służył konkretnym zastosowaniom W lustrach sukces opiera się na obiektywach, a Zuiko to jest marka Tworząca obiektywy nie mające nic wspólnego z denkami od słoików (poza 14-45 ). Szanuję Canona za wkład w rozwój cyfrowych luster i jeżeli była by kopnfiguracja CANON 350 + Zuiko 14-54/2,8 brałbym w ciemno.

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    51
    Posty
    61

    Domyślnie

    Dzięki Akustyk, z kasą u mnie nie ma problemu chodzi o konkretne zastosowania sprzętu, jeżeli nie E-1 to co w tej klasie i optyce i cenie??? Istotna rzecz, jestem AMATOREM, przez duże A z zacięciem foto, co nie oznacza, że moge się nazywać fotografem, Można założyć C.350+Tamron 28-75/2,8 ew. stałka 50, ale czy wypełni to moje zastsowanie????

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Olek to puszeczka moze i ladna... Ale jak trzeba robic ladne zdjecia i prawdziwej wygody zestawu (zestawu powiedzialem, nie puszeczki) to ja stawiam na Canon'a...

    Lampy, obiektywy, puszki, wiecej puszek, uzywane, nowe, ruskie, niemieckie, japonskie, tanie i drogie... To sie liczy w tym a nie ze aparacik ladny i kurza zdmuchuje... Co mi po tych rewelacjach olka jak ten system to taki niemowlak w sumie... Jeszcze nigdy nic nie wiadomo...

    Jakosc zdjec... Mala matryca nigdy nie dorowna duzej tak samo jak w analogach powierzchnia filmu... Im weksza tym lepiej...

    Co mi po 2.8 w standardzie... Canon a85 ma f2.8... Sony 828 ma f2.8 Do canon'a zapne tania piecdziesiatka f1.8 i jeszcze tansza ruska w tej okolicy... W dowolnych ogniskowych znajde obiektyw od praktycznie "za free" do "o kurka wodna"... Masz taki wybor do Olka?

    Ile tych szkiel maja w zestawie? Juz maja wiecej jak 10?

    EF'ow mam z 50 do wyboru od samego Canon'a... Sigm mam ze 20 do wyboru... Tych na T nie licze nawet... Starych stalek sie nie doliczysz...

    A ze jeden taki robi super zdjecia tym wynalazkiem to wiesz... Ja widzialem jednego takiego tworczosc z kompakta mediona... Znaczy ze mam spakowac to wszystko co mam w pierony bo on robi lepsze zdjecia jakims tanim trupem? Mam zmieniac albo wybrac system tylko dlatego ze 3 zdjecia ktos zrobil ladne jakas puszka?

    System to inwestycja na lata a nie wynalazek z przed 3 lat... Popatrz ile lat Canon robi EF'y i ile ich jest...

    Gwarantuje Ci ze wszystko co ma Olek Canon ma albo bedzie mial w odpowiedniej klasie puszek predzej czy pozniej (kurzozmiotki czy gumki). A olek? No watpie zeby wcisneli crop'a 1.6 do tych puszeczek za te obiektywy... Full frame? No snic mozna...

    A zmiana wszystkiego za kazdym razem jak marketoludkom cos nie wyjdzie to mi sie tak srednio podoba...
    Ostatnio edytowane przez KuchateK ; 07-05-2005 o 00:49
    ...

  10. #10

    Domyślnie

    Byniek , to widze poczatki mamy takie same A dalej...350D daje Ci szerokie mozliwosci rozwijania umiejestnosci, nieporownywalnie wieksze niz Oly. Wg mnie wybor jest prosty...Canon - Nikon, rozumiane jako system. Oly tutaj wymięka poczynajac od funkcji body , na szkłach konczac, że nie wspomne o innych , dodatkowych akcesoriach...i cenowo i jakościowo.Też sie zachwycałem na poczatku , podkreslam - na poczatku jasnoscia szkiel...ale to czysty marketing.Nawt przy zakupie kompakta myslalem o Oly...750UZ...ale to juz historia. W lustrach odpusc Oly...taka dobra rada.Wybieraj miedzy canon a Nikon. No i dostosuj to do tego co focisz- to podstawa.
    skromny dorobek...www.pbase.com/alv32

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •