Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 64

Wątek: Olympus E-1 vs Canon 350

  1. #21
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    51
    Posty
    61

    Domyślnie

    Dzięki ALV i Kuchatek, jesteście spoko goście Prześpię sie z problemem i spróbuję ruszyć jutro na ŁOWY, do zobaczenia THX.
    Zibi

  2. #22

    Domyślnie

    Kuchatek....z calym szacuneczkiem - jestesmy w przedszkolu....sam sie uwazam za przedszkolaka. Ale takie "wskazowki" widzialem tutaj juz nie raz.Wnioski: za duzo Panowie gadulstwa , a zbyt malo konkretow. Jak chcesz pomoc wskaz drogi, a nie praw ogolnych frazesow powielanych w bezmiarze tego forum. Sorki, ale jestem tu swiezy i spedzilem mnostwo czasu na czytaniu i odbijaniu sie od porad "bywalcow". Efekt żaden - jednym slowem zdanie na wlasne sily. A zdaje sie ,że nawet nie zwrociles uwagi na to czego Byniek potrzebuje i co chce focic!
    Hasla pt " bo wszyscy polecaja", " bo ma fajny zakres", " bo dobry i L-ka i wiadomo", " bo wszyscy polecaja"...po czym sam stwierdzasz, że 50-ka wala sie podlozach domu, bo inni polecali ....po prostu nie przystoi. I to mówi bywalec z ktorego porad maja kozystac żółtodzioby????
    Mozesz mnie zrugac i co tam chcesz jeszcze, ale odrobina szacunku dla wchodzacych na forum sie nalezy.Poczatkujacy nie walcza o cyfre....czyzby fala?
    I bez urazy.Alv
    skromny dorobek...www.pbase.com/alv32

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Byniek
    Dzięki ALV i Kuchatek, jesteście spoko goście Prześpię sie z problemem i spróbuję ruszyć jutro na ŁOWY, do zobaczenia THX.
    Zibi
    Jak chcesz opinii poczatkujacego forumowicza - wal na skrzynke. Chetnie podziele sie swoimi przemysleniami i wiedza....bo tutaj siwa broda Ci wyrosnie po kolana zanim sie czegos dowiesz.
    I stawiaj na Arkana.Konkretny gosc jest.
    skromny dorobek...www.pbase.com/alv32

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Ups... Przegapilem pare postow po drodze... Ale dobra... Moja strata.

    Tutaj nie ma kogo rugac za nic... bo i po co? Staram sie trzymac i ciagnac troche w druga strone... Mam sie zgadzac z kazda byle opinia czy mi sie podoba czy nie? Dyscyplina partyjna? Mam wyskoczyc za Arkanem i napisac "me too" pod tymi trzema szklami z jednego z postow albo ta stalka 85mm?

    Po pierwsze... Jesli ktos chce dobry zestaw amatorski to wypada pokryc calosc ogniskowych... Od 18mm do 300 napewno predzej czy pozniej wykorzysta... Zwlaszcza ze napisal ze to ma byc puszka na 5 lat. Amator to nie zawodowiec ktory 9800 zdjec na 10000 robi na stadionie jednym obiektywem staloogniskowym... Gdyby sie dalo inaczej nie bylo by ultra zoom'ow w kompaktach i paru innych rzeczy... Dlatego moja lista jest taka a nie inna... Dlatego uwazam ze powinienem dac wybor szkiel... Dlatego uwazam ze dla amatora zoomy zamiast stalek...

    Pozatym wszystko zalezy od zasobnosci porfela... Mozna kupic taniego tamrona za 300 dolcow, sigme za 500 albo elke za 1200 Roznica w swietle i zakresie jest pomijalna... Roznica w cenie jest spora. Wyskocze z drogimi szklami to zaraz sie znajdzie ktos z tekstem "przeciez to amator i biedny"... W druga strone tez "przeciez to tani plasticzany badziew i usm'a nie ma" da sie napisac... Czemu akurat zestaw za 3000 bagsow? Bo Olympus to drogi ograniczony zlomiasty prawie kompaktowy system z 5 szklami na krzyz i mam mierzyc jego miara? Do d*** taki metr A jesli on zechce zestaw troche taniej a za reszte kupic zonie cos zeby nie krzyczala?

    Niestety przykro mi, ale nie jestem wrozka i nie wiem czy on chce aby tego dzieciaka focic ze 100 metrow w lesie jak jezdzi na motorze czy jakos inaczej cos. To co napisal i ta cala fotografia przez male f to mniej wiecej wychodzi tak, ze trzeba miec zestaw do wszystkiego Z takim okresleniem preferencji to ja moge wyskoczyc "bierz 70-200mm i foc dzieciaka z wiekszej odleglosci... bedzie mial ladne zdjecia niepozowane". Wie ktorys co on bedzie focil za piec lat? Wiesz co jego dziecko bedzie robic za 5 lat? A jak bedzie sportowcem? A jak szachista? Sam wiem po sobie jak sie foci amatorsko... Raz 300mm to krotkie bardzo i trzeba crop'y robic a za godzine klne czemu nie mam jakiegos 8-10mm w plecaku bo by sie akurat przydalo do mojej wizji uwiecznienia tego...

    Byniek w jednym z postow na gorze pyta jakie obiektywy poza eLkami? No to ma liste najpopularniejszych... Chcial 3-4 rozne... Nie mozna wykazac nieco inicjatywy i isc do sklepu pomacac? Pomyslec troche? Mysle ze dowolna kombinacja szkiel z poszczegolnych zakresow bedzie idealna dla amatora... Jest cos szerokiego do pomieszczen, dluzszego i jasnego do portretow... Tele... Dobra jakosc, przyjemne zakresy, swiatlo... W polaczeniu z zakresem ISO z 350'tki czy 20'stki dadza duze mozliwosci focenia rownierz przy zastanym... Zazebiaja sie zakresami calkiem przyzwoicie (tak... tez wiem ze nie musza i wogole)... Ceny sobie mozna dobrac i isc na zakupy... Tolerancja zoom'ow zdecydowanie wskazana dla takiego fotografa przez male F. Konkretnie 3 to tak troche marna porada skoro w danym zakresie da sie znalezc 3-4 swietne szkla od reki... Moj kumpel stwierdzil ze nie kupi Tamrona bo nie lubi go... za samo bycie Tamronem... I co? Mam mu go wciskac? Nie lepiej bezstresowo Sigme? Niewiele drozsza (pewnie i tak zaraz ktos wyskoczy z "to ma byc niewiele?" )...

    Wezmy na tapete konkretna porade z posta Arkana (bez wyjazdow... przyklad tylko bo jako kolejny to "przepisal")...

    Gdybym kupil po takiej poradzie to 17-40 + 50'tke + 70-200 z 420'stka (a ten zestaw sie przewija gesto jako idealny perfekcyjny canoniasty zestaw amatorski) to bym delikwenta ktory mi to wcisnal wyklal na czym swiat stoi a dluga elka dopieta do 20D to by zebral niezle po glowie przy pierwszej okazji
    Dla moich wymagan dziura 40-70 i pokrycie tego "srodkowego" zakresu 3 szklami to tragedia... Mialem to kupic... Swietne szkla... Tyle z tym zestawen bym zamiast robic zdjecia to zmienial te szkla co 10 minut albo szukal miejsca gdzie stanac i zamiast focic to biegal... A niestety foce w takich miejscach ze pol metra do przodu czy do tylu to tragedia sie ruszyc czasami... Okazuje sie ze dla mnie byle Tamron bedzie 4 razy tanszy i duzo sie dla mnie lepiej zakresem nadaje jak te 3 (a taka 18-125 to juz wogole wypas, tyle ze za ciemna)...

    Lampa?? 420'stka?? Nigdy... Manual mi jest potrzebny i musze go miec czy sie to komus podoba czy nie...

    Piecdziesiatka?? W kazdym prawie watku obiektywowo poradowym na tym forum ktorys wyskakuje z 50mm f/1.8 II bo "tania i fajna i wogole super i kazdy fotograf powinien ja miec"... Juz jak widze ja zamiast kit'a na poczatek to noz sie wrecz otwiera w kieszeni... Poszedlem do sklepu i kupilem bo naczytalem sie *******... Okazalo sie ze zrobilem nia 3 zdjecia ktore nie byly czystym experymentem "a zapne sobie i cos fotne... co bedzie tak lezec"... Wywalone pieniadze i nedzna inwestycja... Dobrze ze tanie i mozna to olac w sumie... Swietne szklo... jasne... lekkie... Tyle ze w moim przypadku troche nietrafione zakresem... Niestety nie mam czasu na ulicy zapinac szkla 50mm tylko dlatego ze akurat teraz moge... Gdyby to jeszcze bylo 50mm jak w analogu... To nie zaglerka... Pewnie komus innemu bedzie pasowac i dwa dni bedzie focil non stop tym szklem... Ale ja nie jestem "ktos inny".

    Czujecie sie na silach doradzic komus 3 idealne szkla na jego potrzeby jesli on sam nie wie czego chce i nawet na system sie nie zdecydowal? Chcecie decydowac za niego ile ma wydac i czym focic teraz i za piec lat? Powodzenia...

    A roznica tych aparatow o ktorej napisal Arkan dla mnie jest osobiscie pomijalna... Jakie rozne zastosowania? To sa lustra... Bezposredni konkurenci cenowo i mozliwosciowo... Szybkie aparaty z wymienna optyka i przyzwoita jakoscia wiekszych matryc... Zaloze sie ze 90% ludzi zwisa czy akurat to jest 4/3 czy 3/2... Czy to ma takie wielkie znaczenie? W wiekszej ilosci miejsc sa podobne jak rozne... Inna wielkosc matrycy? Chyba najweksza roznica jaka mozna znalezc. Ten przyklad Golfa i Passata akurat swietnie pasuje... Roznica miedzy tymi samochodami jest taka wielka ze hej... Az w porywach jeden ma inny bagaznik i wiekszy jest...

    A czemu przedszkole? Wiem ze mozna napisac poemat na temat wyzszosci danego szkla nad innymi w stylu pracy naukowej albo ustawy sejmowej... Ale mozna tez z humorem prosto trzema slowami... Taki mam styl czy sie komus podoba czy nie Cale archiwum poematow na temat wyzszosci jednego nad drugim jest... Link "szukaj" na gorze strony...
    Ostatnio edytowane przez KuchateK ; 07-05-2005 o 05:10
    ...

  5. #25
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    967

    Domyślnie

    KuchateK, czy ty czasem nie przesadzasz z dlugoscia tych postow? :wink:

    Zgadzam sie ze zestaw dla kompletnego amatora powinien byc uniwersalny bo amator z reguly chce "pstrykac" wszystko jak leci.

    Co do 50-tki... Coz, Tobie moze nie pasowala, ale jak mialbys sie przekonac o tym po zrobieniu tylko 3 (!) fotek
    Ja moglbym tego uzywac przez miesiac non-stop... albo dluzej

    A na miejscu Bynka to kupilbym 350D + kit i... na razie tyle. Niech sie przekona najpierw jak sie tym robi fotki to pozniej zadecyduje co mu jeszcze potrzebne.

    Pozniej, w nastepnej kolejnosci myslalbym albo nad Tamronem SP 28-75, albo nad tym co sam uzywam - EF 28-135 IS

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Za szybko czytam i za szybko pisze czasami Przepraszam za kilobajty... Male to okienko na dole i tak samo wychodzi bo nie widac ile sie przewinelo...

    Nie jest tak ze 3 fotki zrobilem i na tej podstawie oceniam jej nieprzydatnosc. Chodzi o to ze tylko do trzech fotek byla tak naprawde potrzebna ze wzgledu na ciemnosc i akurat pasowala zakresem. Reszte fotek ~50mm jest z kit'a albo Sigmy bo mozna sie obejsc przy iso ze swiatlem w granicach f4.5-5.6... A jak jest za ciemno to i tak 2.8-3.5 pasuje miec ze wzgledu na GO... Duzo wiecej fot pozatym mam z "cyfrowego" 50mm po crop'ie. Dlatego Sigma albo Tamron 24/28-70 a nie piecdziesiatka... Obydwa duzo lepiej pasuja jak "80'tka"... No i portretowke lapie na drugim koncu bez zmiany szkla... A ze stosuje takie ogniskowe non stop na zmiane najczesciej to dziura i dwa szkla typu 17-40 i 70-200 mi nie bardzo pasuje.
    Ostatnio edytowane przez KuchateK ; 07-05-2005 o 05:28
    ...

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Byniek, nie wdając się zbytnio w szczegóły sprawa wygląda tak: E-1 to bardzo fajny aprat tylko dość drogi jak na możliwości techniczne, które oferuje. Wybierając go godzisz się na pewne ograniczenia. Dwa główne to brak jakości przy wysokich ISO i mała matryca. Co zyskujesz: bardzo dobrą dedykowaną optykę i bardzo solidne wykonanie.
    Decydując się na 350D dostajesz aparat, który nie będzie Cie ograniczał technicznie, ale nie ma do niego jasnej, dedykowanej optyki i dużo gorzej wykonany od E-1. Robi zdjęcia w formacie 3:2, czyli takim jakie masz obitki w labie. Gorzej nadaje się do portretu, ale lepiej do widoczków.
    Ponieważ, tak naprawdę nie wiesz czego potrzebujesz, a Twoje preferencje będą się zmieniały szybciej niż myślisz, to proponuję abyś kupił 350D KIT - 350D + Grip + 18-55 + 55-200 USM. Dokup do tego jakąś portretówkę i lampę. Po jakimś czasie sam zdecydujesz co ci wystarcza, a co musisz zmienić.
    Pentax K-5 II, Leica M9

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar snow
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Świdnik/Lublin
    Wiek
    41
    Posty
    1 145

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Byniek
    jestem tylko skromnym człowieczkiem chcącym zachować chwilę z swoim dzieciakiem w jak najlepszej jakości, operującym słowem "fotografia" przez małe "f" w swoim wydaniu i któremu na nieszczęście podobały się fotki z E-1 na tle 350D.
    I mi się wydaje że ta cała dyskusja nie ma sensu i przekonywanie akurat do systemu Canona czy Nikona czy jakiegoś innego. Skoro bardziej podobają się zdjęcia z Olympusa to bierz oympusa żebyś potem nie narzekał że "a mogłem sobie kupić tamten aparat, nawet zdjęcia mi się bardziej podobały a ten Canon to do d*** jest". Efekt końcowy - zdjęcie, ma się podobać osobie je robiące, więc jak według ciebie Olympus robi lepsze to go sobie kup, żebyś potem sobie nie pluł w brode że nie kupiłeś
    40d + m42 58-500 + EF 18-75

    "osiagnales szczyt w lizaniu viteaza" - by dan7770

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    51
    Posty
    61

    Domyślnie

    Dzięki za opinię. Wnioski:
    1. Pożyczam od znajomych Canona 350D + Tamron 28-75/2,8
    2. Pobawię się nim jakieś 2 tygodnie
    3. Podejmę decyzję
    3. Jak mi nie spasi wrócę do tematu

  10. #30
    Początki nałogu Awatar froolk
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Polska
    Posty
    256

    Domyślnie

    Sorry! Ale na koniec to mnie Byniek wyprowadził z równowagi! Czytam ten post ze 20 minut, Kuchatek napisał elaborat - zresztą podpisuję się pod nim nogami i rękoma (oprócz miejsca gdzie się czepiasz passata ) a gościu wyjeżdża z tekstem, że ma od kogo pożyczyć NA DWA TYGODNIE!!! 350d do popstrykania. Szczyty!

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •