Strona 53 z 312 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 3111

Wątek: Pierwsze kroki z portretem prosze o wskazowki

  1. #521
    Coś już napisał Awatar motoko
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Westquarter / Szkocja
    Wiek
    48
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kucza21 Zobacz posta
    Czy ona ma 6 palców w prawej ręce?

    Modelka ma zdecydowanie 5 palców, gra świateł spowodowała taki efekt, Może kiedyś coś tam złamała i tak teraz to wygląda? Zapytam przy następnej okazji.

    Dziwne, że również dwa pierścionki?? Dwóch mężów ?

    Co do pierścionków - kolega kawaler? Pierścionek (zaręczynowy) jest jeden, to drugie to obrączka. Pierścionek zaręczynowy nosi się na serdecznym palcu prawej dłoni do momentu gdy zastąpi go obrączka ślubna.

    1. Jest niezła,

    Dziękuję, przekażę.


    Reszta no niestety Twoja i poprzednika sesja, obaj bazujecie na tym samym oświetleniu, kadrach i ekspozycji. Kadrowo nie wygląda to źle, lecz na białym tle dobry kadr samej głowy nie jest sztuką. Dobrze jest kombinować, ale warto również wiedzieć co się chcę osiągnąć w tym wszystkim. Zdjęcia i oświetlenie typowo stockowe. Nic tylko próbować dalej różne warianty, może więcej ukazać niż od ramion w górę.

    No staliśmy z Michałem ramię w ramię stąd praktycznie identyczne efekty. Zakładaliśmy różne szkła (Sigma 105 macro, Sigma 50 macro, Canon 35 f2.0, Canon 85 f1.8 ), ale warunki mieszkaniowe nie pozwalają na swobodne poruszanie się po naszym "studiu". Kilka lamp, 3 osoby i ścisk jak w tramwaju w godzinach szczytu.
    I cyfra i analog...

  2. #522
    Uzależniony Awatar Paenka
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    727

    Domyślnie

    niestety na 2 zdjeciu wyszlo jakby miała potwornie żółte zęby
    Tzn. tak teoria mówi o praktykę mnie nie pytajcie;p

    TU możesz przypuścić atak odwetowy, nie krępuj się

  3. #523
    Dopiero zaczyna Awatar perfektcom
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez perfektcom Zobacz posta
    Po przeczytaniu CAŁEGO wątku ośmielam się wrzucić portret wykonany moim okiem.

    Proszę o oceny i ewentualne porady oraz krytykę.

    wszelkie informacje techniczne w exifie. Dodam że robiony na ISO 1600, 70-200 F4 (93mm), pół godziny przed zachodem słońca, Lampa na -1,67 oraz PS.

    Próbowałem techniki o której pisał Van Murder przy wykonaiu sesji Octavia. Na urlopie nie miałem blendy oraz użyłem lampy jako "catch light"

    Panie i Panowie,

    Bardzo mi zależy usłyszeć krytykę tego zdjęcia, techniki, światła, kadru, obróbki, etc. (w obróbce jest jeden błąd. ciekaw jestem czy znajdziecie. winą obarczam laptop na którym to robiłem podczas urlopu). Wszelkie opinie i porady mile widziane.

    Dodam jeszcze link do większego zdjęcia:

    http://farm4.static.flickr.com/3122/...62ea85ae_b.jpg
    Canon 5D, 16-35/2,8 II L, 24-70/2,8 L, 70-200/4 IS L, 50/1,4, 85/1,8, 550EX, 580EX II, 055B etc

    There is nothing worse than a sharp image of a fuzzy concept.
    ---Ansel Adams [American Photographer, 1902-1984]

  4. #524
    Bywalec Awatar spoon
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Wroclove
    Wiek
    39
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez perfektcom Zobacz posta
    Panie i Panowie,

    Bardzo mi zależy usłyszeć krytykę tego zdjęcia, techniki, światła, kadru, obróbki, etc. (w obróbce jest jeden błąd. ciekaw jestem czy znajdziecie. winą obarczam laptop na którym to robiłem podczas urlopu). Wszelkie opinie i porady mile widziane.

    Dodam jeszcze link do większego zdjęcia:

    http://farm4.static.flickr.com/3122/...62ea85ae_b.jpg
    ok, nie jestem ekspertem, ale:
    • kolorystyka zupelnie do mnie nie przemawia - zolto, zielono, niebiesko (chyba ze to moj monitor, ale nie watpie zeby az tak)
    • wygladzenie twarzy na wiekszym zdjeciu tez wyglada slabo, zwlaszcza przy takich szumach (iso 1600!)
    • nieznacznie przeostrzone jak na moj gust
    • swiatlo: bez cieni na twarzy na plus, ale na minus dla mnie to, ze twarz slabo wymodelowana - swiatlo centralne


    o kadr musisz pytac innych.


    Podsumowujac: patrzac na zdjecie mam wrazenie, ze to zdjecie sprzed dwoch dekad. Ale poczekaj na opinie innych o ja sam jestem bardzo poczatkujacy ; )
    I JUST LOVE TO PUSH THE BUTTON AND HEAR THE CAMERA SNAP | ruler of the world
    szukajka

  5. #525
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Krosno
    Posty
    45

    Domyślnie

    huh..
    Przeczytałem cały wątek... Zajęło mi to dobre kilka dni
    Może sam się wezmę za portrety i zacznę prezentować na CB

    Co do powyższego zdjęcia. Choć nie jestem super pr0, to pierwsze co mi się rzuca w oczy, to fatalna obróbka (wygładzanie???). Gołym okiem widać granicę między tym co wygładzone a zaszumione. Moim skromnym zdaniem zdecydowanie przesadziłeś.

    Co do kolorystyki... Żółto... Nienaturalny kolor skóry (???)... Może lepiej by wyglądało B&W? Popróbuj jeszcze od nowa z obróbką...

    Pozdrawiam

  6. #526
    Bywalec Awatar Piasek1989
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Strzelin
    Posty
    153

    Domyślnie

    to ja tez coś dodam do komentowania obróbka w PSie razem z książka Scott'a

    50D+c17-55/2.8+c70-200/2.8+c50/1.8+c28/1.8+c430+2xyn460II+yn560III

  7. #527
    Bywalec Awatar unicorn78
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Pabianice, Cambridge
    Wiek
    45
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez perfektcom Zobacz posta
    Panie i Panowie,

    Bardzo mi zależy usłyszeć krytykę tego zdjęcia, techniki, światła, kadru, obróbki, etc. (w obróbce jest jeden błąd. ciekaw jestem czy znajdziecie. winą obarczam laptop na którym to robiłem podczas urlopu). Wszelkie opinie i porady mile widziane.

    Dodam jeszcze link do większego zdjęcia:

    http://farm4.static.flickr.com/3122/...62ea85ae_b.jpg
    Masz dobrą "stopkę" 5D itd. miałeś świetne światło, miałeś rewelacyjny "wzornik" i ... spaprałeś sprawę... jeśli pozwolicie, przygotuję treściwy "mini poradnik" dotyczący tematu wątku, największe zarzuty z mojej strony to (wiem, że się powtarzam) ale nie czytacie już wymienionych wskazówek! Są to naprawdę wartościowe porady, i bagatelizując je, nie robicie nikomu na złość, ale jedynie sobie, na czym tracą wasze prace. Jako, że mój dziadek, był wspaniałym "Malarzem, artystą plastykiem" niestety zmarł prawie rok przed moim przyjściem na świat zostało mi po nim wiele jego prac (obrazów) i masa książek, które w większości przeczytałem, mało tego "KORZYSTAŁEM Z INFORMACJI W NICH ZAWARTYCH" teoria to bardzo ważny czynnik, i nie pomijajcie go, ważną rzeczą jest fakt iż szczere chęci nie wystarczą, mam kolegę który "foci" sprzętem za kupe forsy, ale ktoś mu kiedyś powiedział, że będzie z niego fotograf a on w to uwierzył, to niestety prawda, kupując F-16 nie zostaje się świetnym pilotem, kupując bolid F1 nie zostajesz topowym kierowcą F1, kupując rakietę tenisową Willsona Liquidmetal8 nie gwarantuje Ci ona podium w turniejach wilkoszlemowych, ja wiem, że to boli ale zajrzyjcie do wątku "Kicz projekt..." Chcąc zrobić dobre zdjęcie, zasięgnijcie informacji o podstawach, to przykre co napisze, ale jak widzę zdjęcia które posiadają więcej wad jak zalet, (czyli ktoś ma puchę i pstryka bez zastanowienia) to widzę, że to fanatyk, a nie ktoś kto chce się uczyć, bo ktoś kto chce się uczyć, reprezentuje już sobą jakiś poziom (a internet i biblioteki czy księgarnie dają takie możliwości), tylko większość idzie na łatwiznę i myśli tak; opublikuję kilka zdjęć w necie, jakieś mądre głowy powiedzą co robie źle i będe ********y...GP! Najpierw nauczcie się czytać i dane wiadomości wprowadzać w życie, zastanawiam się jak to jest, widzę jakieś zdjęcie np. na tym forum, z prośbą o ocene i zastanawiam się czy autor ma choć odrobinę wyobraźni i ciuteczkę dobrego smaku! Jeśli sami nie widzicie podstawowych błędów (PODSTAWOWYCH), to co z resztą czyli np. tak "fachowymi" pojęciami jak ekspozycja, kadr, temperatura barwowa, a tym samym wprowadzenie tych pojęć w życie! Mam wielki szacunek do osób, które własnym zacięciem, czasem wyrzeczeniami osiągają sukces, choćby mały, czyli docenienie jego prac przez innych fotografów (fotografików), u takich osób widać, że im zależy a nie, że tylko chcą...
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Piasek1989 Zobacz posta
    to ja tez coś dodam do komentowania obróbka w PSie razem z książka Scott'a

    Szkoda, że S.K. w swojej książce nie wspomina o porządku w kadrze, bo ten powykręcany kołnierz zniechęca mnie dio dalszej oceny
    Ostatnio edytowane przez unicorn78 ; 12-07-2008 o 21:51 Powód: Automerged Doublepost

  8. #528
    Coś już napisał Awatar Pavlik
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    86

    Domyślnie

    wrzuć co jakiś czas akapit, lepiej się czyta ;-)

    co do treści... cóż zaprzeczyć się nie da...
    still learning...ale idzie jak krew z nosa ??:

    pawellewandowski.com

  9. #529
    Bywalec Awatar unicorn78
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Pabianice, Cambridge
    Wiek
    45
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pavlik Zobacz posta
    wrzuć co jakiś czas akapit, lepiej się czyta ;-)

    co do treści... cóż zaprzeczyć się nie da...
    Emocje , leciałem jak stenotypistka, przeprzaszam, obiecuję, że się porawie

  10. #530
    Bywalec Awatar Piasek1989
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Strzelin
    Posty
    153

    Domyślnie

    teoria teorią a praktyka też musi być a żeby sprawdzić jak jedno ma sie do drugiego pokazujemy nasze zdjęcia wam lepiej doświadczonym do oceny i skomentowania. Na pewno też od razu po przeczytaniu tych książek dziadka nie robiłeś super wypasionych zdjęć tylko musiałeś pstryknąć kilka i przeanalizować je a faktycznie to powinno być inaczej.
    na marginesie powiem ze przeczytałem już kilka książek ale jakoś wydaje mi sie że konkretne uwagi na temat danego zdjęcia lepiej do mnie docierają powiem więcej czasem potrafię zrobić sobie notateczki z tego co powiecie
    50D+c17-55/2.8+c70-200/2.8+c50/1.8+c28/1.8+c430+2xyn460II+yn560III

Strona 53 z 312 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •