Strona 4 z 312 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 3111

Wątek: Pierwsze kroki z portretem prosze o wskazowki

  1. #31
    Początki nałogu Awatar allgsm
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    311

    Domyślnie

    He dzieki za komentarze. Vitez jutro przychodzi do mnie zestaw oswietlenia wiec chyba beda postepy ,a mam przynajmniej taka nadzieje ;-)
    http://www.tomaszgruszecki.com gg:1326595 Pozdrawiam.

  2. #32
    Początki nałogu Awatar allgsm
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    311

    Domyślnie

    No wkoncu weekend,niestety brak czasu i strzelilem kilka fotek na szybko ,aby wyprobowac oswietlenie ktore zakupilem. Napewno pomoglo mi w zdjeciach, no ale czeka mnie jeszcze mnustwo literatury do przeczytania na temat swiatla ;-) Zamieszczam kilka fotek ,bez obrobki. Mam nadzieje ,ze jakis postep jest ;-) Nie wiem czemu ale wydaje mi sie ,ze sa nie ostre

    Aha wiem ,ze powinnismy uzyc pudru ,ale nie mielismy ;-)




    http://www.tomaszgruszecki.com gg:1326595 Pozdrawiam.

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    No ostre nie są... Widzisz 300D i AF przy f-1.8 to nie porozumienie... Staraj się
    a) ostrzyc na oczy a nie gdzieś na skórę(wtedy to AF nie ma kontrastowych punktów odniesienia i nie jest mu łatwo)
    b) żeby nie było za ciemno
    c) Długiego czasu - ale raczej nie wydają się poruszona ale nie ostre

    Ale raczej po mich doświadczeniach z 300D i 50/1.8 to przy 1.8 ostrz manualnie na lepsze Ci to wyjdzie ;-)
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  4. #34

    Domyślnie

    niestety... wg. mnie najgorsza seria

    portrety rób pionowo, a nie poziomo (i bez szyi :P czy kawałku ust, które tak koledzy zachwalają)

    jeżeli masz photoshopa, to mała wskazówka:
    Wybierasz łatkę (1) -> zaznaczas dól pod okiem (2) i przeciągasz zaznaczenie na policzek (3)

    1
    2
    3
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    pozatym widać po ostatniej serii, na twarzy Twojej żony ciężki jej tydzień. Jest znudzona i zmęczona, "a on jeszcze mnie męczy"

    Jeden pomysł*dla Ciebie: Rano, w sobotę przed śniadaniem stań*z modelką przy oknie, zasłoń*okno firanką, ustaw Ją bokiem i niech patrzy raz w okno, raz w obiektyw, obserwuj światło, żeby było rozłożone równomiernie na twarzy, skup się*i ustaw łapanie ostrości na oczy i f/1.8. Kadruj całą głowę łącznie z twarzą


    i na końcu podziel się efektami.
    Ostatnio edytowane przez Adam Kasprzak ; 10-03-2008 o 01:41 Powód: Automerged Doublepost
    Pkt 8 regulaminu forum

  5. #35
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allgsm.pl Zobacz posta
    Zamieszczam kilka fotek ,bez obrobki. Mam nadzieje ,ze jakis postep jest ;-) Nie wiem czemu ale wydaje mi sie ,ze sa nie ostre
    Proponuję byś jednak zamieszczał efekt finalny. Fotki po obróbce, z jakich naprawdę jesteś zadowolony. Bo "bez obróbki" to ogólnie wcale nie powód do chwalenia się i po efektach widać niestety.

    Modelka piękna - zasługuje na piękne efekty.

    Musisz się postarać i przed sesją i po sesji.

    Aha wiem ,ze powinnismy uzyc pudru ,ale nie mielismy ;-)
    To przestań inwestować tylko w swoje zabawki a trochę i w swoją żonę zainwestuj

    Podkład Avon Perfect Wear lub Vichy Dermablend, komplet różnokolorowych cieni do powiek, maskara, odrobina różu i pudru, błyszczyk - to wszystko użyła Iza na tym zdjęciu: http://www.pbase.com/vitez/image/69434673 + zachodzące słońce i dzięki temu ja praktycznie nic do roboty nie miałem w Photoshopie...

    A nie takie... domowe (specjalnie?) fotki walisz bez przygotowania.

    A potem inwestycja "po sesji" czyli odrobina Photoshopa i książka Scotta Kelbiego "Fotografia cyfrowa edycja zdjęć" .

    Jest tego warta a ty się postarać nie potrafisz... zależy ci na osiągnięciu ładnych portretów czy nie?

  6. #36
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    popracuj nad światłem za standard na początek przyjmij kąt światła głównego 45 stopni w stosunku do osi nosa modelki, skombinuj blendę by doświetlić cienie na twarzy,
    zachmurzone popołudniowe niebo jest dużo lepsze do portretów, niż sceneria w pełnym ostrym słońcu ... - zacznij od prostych kadrów twarz na wprost oczy w obiektyw - zadbaj by zona miała ciekawą, intrygującą minę, najlepiej prowadź z nią cały czas konwersacje jednocześnie obserwując reakcje na jej twarzy ...i pstryk, mały dowcip dla rozluźnienia ....i pstryk, w momęcie jak zapomni że jest przed obiektywwem i pojawi sie na jej twarzy naturalny uśmiech - na początek nie karz jej pozować - staraj się podpatrzyć i uwiecznić jej naturalne grymasy ...

    z każdą portretowaną osobą, ucinam sobie przed sesją kilkunastominutową pogawędekę - rozmawiam o filmie, muzyce, modzie i innych pierdołach, zadaje niezobowiązujące pytania, opowiadam śmieszne historie, cały czas analizując reakcje i naturalne grymasy, staram się zapamiętać w jakich sytuacjach model marszczy brwi w grymasie zastanowienia w jaki sposób poprawia włosy, jak wygląda jego twarz w różnych sytuacjach itd.
    podczas sesji w dalszym ciągu prowadzę niezobowiązującą i spontaniczna konwersację, to rozluźnia model(a)-kę pozwala przestać myślęć o tym że jest fotografowana ...
    jeżeli chodzi o zaawansowane pozy staram się podpatrywać u mistrzów i w kolorowych magazynach mody, sam uczę się póz by móc je później modelowi pokazać, mz co jest łatwiejsze niż opisanie słowne - podczas takiego pokazywania pojawiają się komiczne sytuacje które dodatkowo rozluźniają atmosferę ...
    na szczegółowe pytania odpowiem na priv
    na koniec kilka fot z jednej sesji by zilustrować to o czym pisałem :
    Octavia

    pozdrawiam

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    50
    Posty
    1 721

    Domyślnie

    1. robienie takich zbliżeń bez makijażu jest bez sensu;
    2. fotki z jakiegoś powodu prawie wszystkie są tragicznie nieostre;
    3. modelka fakt b.ładna ale kompletnie nie potrafi z tego korzystać;
    4. sesje które przedstawiłeś są bardzo przypadkowe, pomimo wszystko należy się przygotować choć w minimalnym stopniu, a już kompletnym nieporozumieniem jest robienie takich fotek jak w serii 3
    5. jedyne poprawne zdjęcie to 2 z 2 serii

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Co by nie bylo, zdjecia nie sa nie ostre tylko poruszone, takie jest moje zdanie. Ostatnia fotka z tej sesji, prawe oko modelki, czyli z naszej perspektywy lewe, widac tam oswietlenie i poruszenie moim zdaniem, jest przesuniete z prawej gory w lewy dol albo odwrotnie

  9. #39
    Początki nałogu Awatar allgsm
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    311

    Domyślnie

    Witam.

    No to pojechaliscie ;-) Zartuje, wkoncu oto mi chodzi. Mam zamiar pozadne zdjecia zaczac pstrykac i mam nadzieje ,ze wasze komentarze i uwagi mi pomoga ;-)
    Adam Kasprzak dzieki za uwagi i podpowiedz z photoshopem, wyprobowalem ,fajnie wychodzi ;-) Co do zmeczenia modelki masz racje ,niestety praca praca a pozniej sa takie efekty ;-).

    Co do uwag Vitez-a ,piszesz zebym zamieszczal zdjecia po obrobce, tylko ,ze fotograf moze byc marny a znac rewelacyjnie PS-a i zrobi z bardzo kiepskiego zdjecia artystyczna fotke. A ja chce abyscie ocenili i powiedzieli jak i co zle robie fotografujac a nie obrabiajac zdjecie w PS-ie. Ja przynajmniej tak to odczuwam ale moge sie mylic, wkoncu dopiero sie ucze ;-)

    VanMurder dzieki, napewno odezwe sie na privie jak bede mial pytania ;-)

    Oj dluga droga przedemna ,ale im trudniej tym ciekawiej ;-) i mam nadzieje ,ze wkoncu ta droga bedzie uslana dobrymi fotami ;-)

    Pozdrawiam wszystkich.
    http://www.tomaszgruszecki.com gg:1326595 Pozdrawiam.

  10. #40
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allgsm.pl Zobacz posta
    A ja chce abyscie ocenili i powiedzieli jak i co zle robie fotografujac a nie obrabiajac zdjecie w PS-ie. Ja przynajmniej tak to odczuwam ale moge sie mylic, wkoncu dopiero sie ucze ;-)
    Fotografowanie to cały proces. Nie tylko ustawienie kadru i parametrów naświetlania.
    Poczynając od przygotowań do sesji zarówno fotografa jak i modelki, kończąc na przygotowaniu efektu finalnego - zdjęcia w internecie czy odbitki.
    Jesteś pewien że na jakimkolwiek z tych etapów chcesz pokazywać półprodukt?

    Jeśli tak to czy na pewno tak publicznie, gdzie każdy może to zobaczyć? Co na to modelka?

    O obróbce w PS już są dziesiątki jak nie setki dyskusji.
    Dla mnie jest to taki sam element przygotowywania produktu finalnego jak kiedyś naświetlenie odbitki - we własnej ciemni lub, gorzej bo bez wpływu na efekt końcowy, oddanie filmu do labu gdzie laborant+maszyna wg własnego widzimisię 'obrabiała' zdjęcia za fotografa.
    Fotografia cyfrowa daje przewagę w tym temacie że możesz "naświetlić odbitkę" do samego końca panując nad jej końcowym wyglądem. I tyle. Reszta to zachowanie umiaru i zastosowanie własnego gustu.

    Podałem ci lekturę - miłego czytania 8) .

Strona 4 z 312 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •