Strona 309 z 312 PierwszyPierwszy ... 209259299307308309310311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 081 do 3 090 z 3111

Wątek: Pierwsze kroki z portretem prosze o wskazowki

  1. #3081
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2007
    Wiek
    43
    Posty
    70

    Domyślnie

    Czy takie kolory pasują do tego zdjęcia:


  2. #3082
    Uzależniony Awatar Bartek_902
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    DĘBLIN
    Posty
    690

    Domyślnie

    Czy takie kolory pasują do tego zdjęcia:
    Myślę że pasują,wyglada to całkiem dobrze
    EOS + L i kupa gratów ...

  3. #3083
    Bywalec Awatar wlodal
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Polska Skierniewice
    Posty
    198

    Domyślnie

    Kolory dobre - choć może zbyt pastelowe czoło . Tylko z kadrem coś dla mnie nie tak - jakby zacieśnić lewą stronę ?.
    Mało umiejętności - dużo zacięcia .

  4. #3084
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    35
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witajcie.
    Zarejestrowałem się dawno, ale byłem tylko biernym użytkownikiem, a postów brak.

    Staram się fotografować (staram się to najlepsze określenie) od dłuższego czasu, ale od niedawna mam dopiero możliwości finansowe żeby rozwijać się w tym zakresie - sprzęt, oprogramowanie. Wymieniłem 300D na 550D, obiektyw kitowy dałem psu na zakopanie i walczę z popularną 50tką, ale za nic nie mogę sobie z nią poradzić.

    Nie potrafię dobrać prawidłowej odległości od osoby fotografowanej, a te minimum 2 metry odległości też jakoś tak się nie sprawdza. A to obcinam nogi, a to głowę albo zjem plecy.
    Poradźcie coś - dla przykładu dodam zdjęcie czy taka odległość w przypadku fotografowania samej twarzy może być czy przypadkiem nie zniekształcam np. nosa.

    Drugie pytanie dotyczy tego wątku - http://canon-board.info/showthread.php?t=69366

    Próbuje, próbuje i gucio. Nie wychodzi mi. Czy posiadacie prosty przepis którymi suwakami się posługiwać, a którymi broń Boże nie? Bardzo mi pomożecie bo ja swoje zdjęcia widzę tylko w takich właśnie barwach i takie kolory mnie fascynują.

    Dziękuje i p.s.
    nie pociśnijcie mi bo mimo, że przeczytałem całe forum () to mogłem coś przeoczyć.




    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Widzę, że jpegi wywaliło więc zamieszczam linki:
    http://img11.myimg.de/lena134001.jpg
    http://www.myimg.de/?img=lena2039d7.jpg
    Ostatnio edytowane przez ndrozdowski ; 12-10-2010 o 20:56 Powód: Automerged Doublepost
    coś tam jest

  5. #3085
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ndrozdowski Zobacz posta
    Nie potrafię dobrać prawidłowej odległości od osoby fotografowanej, a te minimum 2 metry odległości też jakoś tak się nie sprawdza. A to obcinam nogi, a to głowę albo zjem plecy.
    Poradźcie coś - dla przykładu dodam zdjęcie czy taka odległość w przypadku fotografowania samej twarzy może być czy przypadkiem nie zniekształcam np. nosa.
    hmm.. nie bardzo rozumiem o co chodzi - widzę że trochę się "miotasz" i troszkę za bardzo chcesz szybko i dobrze
    .. zrób tak: znajdź np. tu na forum albo gdziekolwiek indziej zdjęcia ludzi - kobiet, mężczyzn, dzieci.. które ci się podobają.. możesz poszukać w wątkach o obiektywach 50mm - żeby łatwiej było.. niektórzy radzą żeby sobie wydrukować taką "ściągę", potem postaraj się zrobić takie samo zdjęcie - z zachowaniem tła (b. ważne a niedoceniane - czasem się nie da - np. w reportażu, ale w pozowanych już można) , głębi ostrości, ułożenia rąk, głowy.. do tego bardzo pomocny jest jakikolwiek statyw . zwracaj uwagę na to skąd i jakie pada światło, czy nie ma zbyt dużych cieni pod oczami itp.
    i popróbuj sobie oczywiście na kimś kto cierpliwie zniesie twoje próby
    oczywiście wtedy musisz pokombinować z przysłoną żeby odpowiednią głębię ostrości uzyskać, czy pobawić się jakąś blendą żeby doświetlić cienie..
    spokojnie, nie spiesząc się przemyśl jak dane zdjęcie zostało zrobione.. dasz radę.. potem będzie coraz łatwiej..
    a co do obróbki i kolorów to niestety nie ma jednego przepisu bo wszystko zależy od materiału wejściowego - a suwaki są po to żeby je przesuwać
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  6. #3086
    Dopiero zaczyna Awatar Merod
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kokos
    Posty
    44

    Domyślnie

    1.


    Proszę o ocenę.


    Gdzieś poruszałem temat kalendarza:
    http://canon-board.info/showthread.php?t=65828
    30D + 17-75 4.5 5.6 IS + 50 1.8 + chęci

    I eat EMO children for breakfast

  7. #3087
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merod Zobacz posta
    Proszę o ocenę.
    10/10.

    Skądś kojarzę tą twarz (babka). Kto to?

  8. #3088
    Dopiero zaczyna Awatar Merod
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kokos
    Posty
    44

    Domyślnie

    Janina Ochojska
    30D + 17-75 4.5 5.6 IS + 50 1.8 + chęci

    I eat EMO children for breakfast

  9. #3089
    google - Dawid Miarka / profil > odwiedź stronę domową :P.

  10. #3090
    Dopiero zaczyna Awatar Merod
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kokos
    Posty
    44
    30D + 17-75 4.5 5.6 IS + 50 1.8 + chęci

    I eat EMO children for breakfast

Strona 309 z 312 PierwszyPierwszy ... 209259299307308309310311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •