Strona 210 z 312 PierwszyPierwszy ... 110160200208209210211212220260310 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 091 do 2 100 z 3111

Wątek: Pierwsze kroki z portretem prosze o wskazowki

  1. #2091
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    37
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    tomdz - dzieki za linka!!!
    talarczyk, aj tam zanizyc poziom, troche winieta chyba zlikwidowała fakturę dłoni po prawej stronie, ale w zasadzie przyjemne foto

  2. #2092
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Białka nie mogą być bielsze niż najbielszy element zdjęcia (akurat w tym wypadku, bo domniemam, że bluzka była koloru białego). Winieta mz też niepotrzebna.
    Ogólnie kadr ok, poza ok, ale chyba za dużo PSa.

  3. #2093
    Początki nałogu Awatar talarczyk
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    31
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Białka nie mogą być bielsze niż najbielszy element zdjęcia (akurat w tym wypadku, bo domniemam, że bluzka była koloru białego). Winieta mz też niepotrzebna.
    Ogólnie kadr ok, poza ok, ale chyba za dużo PSa.
    Zacząłem się dzisiaj bawić Lightroomem i odkopałem stare zdjęcia - stąd tylko "PSucia". Z tymi białkami ciekawą rzecz powiedziałeś - zawsze wiedziałem, że nie można przeginać ale nie miałem punktu odniesienia. Dzięki za komentarz

  4. #2094
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    To już nie chodzi o punkt odniesienia, bo to nie jest jakaś magiczna zasada zapisana w wielu XXwiecznych księgach o fotografii, po prostu nie należy przesadzać
    Punkt odniesienia ustalasz sam. Po kilku przesadyzmach sam zobaczysz, że to za dużo i zauważysz jaka jest optymalna wartość.

  5. #2095
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Bździągwa Wielka
    Posty
    97

    Domyślnie

    Witam
    Wreszcie zdecydowałem sie na zamieszczenie w tym dziale fotografii. Jestem początkującym, ale mam ogromne ambicje. Bardzo prosze o konstruktywą opinie. Zdjęcie robione canonem 450d, obiektyw: canon 85

    1.

    2.
    Ostatnio edytowane przez shadowman25 ; 31-01-2009 o 20:18
    Canon 50d, obiektyw 85 1/8

  6. #2096
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Opole
    Wiek
    34
    Posty
    124

    Domyślnie

    1 przede wszystkim nie trafiona ostrość, 2 trafione ale zły kadr, ogólnie te zdjęcia to bardziej pod reportaż aniżeli portret.

  7. #2097
    Uzależniony Awatar gunia1990
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    550

    Domyślnie

    i po co ta lampa?

  8. #2098
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś ci nie pozuje, tylko się rusza, to używaj trybu AI SERVO. Zwiększa to szansę na uzyskanie zdjęcia z trafioną ostrością. Na razie popracuj nad tym.

  9. #2099
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shadowman25 Zobacz posta
    Witam
    Wreszcie zdecydowałem sie na zamieszczenie w tym dziale fotografii. Jestem początkującym, ale mam ogromne ambicje. Bardzo prosze o konstruktywą opinie. Zdjęcie robione canonem 450d, obiektyw: canon 85

    1.

    2.
    O JA CIĘ w mordę ...normalnie brak mi słów...
    postanowiłem wrócić na CB głównie ze względu na ten wątek, ale jak widzę taki post to, mam wrażenie że popełniłem błąd, po prostu jestem załamany

    Kolego shadowman25 jeżeli te dwie foty to nie prowokacja to, wykazałeś się niesamowitą odwagą wystawiając te dwa tragiczne gnioty gdziekolwiek - bardzo przeciętni fotograf kasuje takie "rarytasy" w aparacie, bardziej doświadczony nie nacisną by spustu w takim momencie.

    Nazywanie tego czegoś, portretem czy nawet reportażem to kpina!!

    To co przedstawiłeś tutaj to gorzej niż tragedia, kopiesz i gwałcisz wszystkie zasady, które były wałkowane i dyskutowane w tym wątku tysiące razy.

    Shadowman25, czy zadałeś sobie kiedykolwiek trud przeczytania czegokolwiek na temat fotografi ? wszystkie potrzebne wskazówki znajdziesz tutaj Pierwsze kroki z portretem prosze o wskazówki

    Jeżeli twoje prace reprezentują taki poziom mam tylko jedną radę:

    sprzedaj swojego 450D i 85 puki nowy, kup żonie/dziewczynie coś ładnego...

    a za ewentualnie resztę pieniędzy kup jakiegoś nowego kompakta z górnej półki osobiście polecam Lumix LX3 lub Canon G9 lub G10.

    Gwarantuje ci że ten sprzęt nigdy nie będzie cię ograniczał - jednym słowem twój poziom techniczny nigdy nie "przeskoczy" automatyki tych kompaktów.

    pozdrawiam

    V.

    PS:
    Jeżeli lubisz fotografię zacznij od oglądania, poniżej kilka linków:

    http://onephoto.net/
    http://www.obiektywni.pl/
    http://altphotos.com/

    to na początek, klikaj tylko na zdjęcia które ci się podobaj, czytaj komentarze śledź twórczość autorów, zbuduj sobie galerię linków do zdjęć które przykuły twoją uwagę - jak nazbierasz ich sporo, zadaj sobie pytanie co łączy te zdjęcia, jeżeli sam nie będziesz sobie w stanie na to odpowiedzieć poproś o pomoc kogoś kto jest doświadczonym fotogramem (nie mylić z kimś kto ma zakład fotograficzny i pstryka zdjęcia do legitymacji)...

    jeżeli po wielu miesiącach utkniesz w martwym punkcie - daj sobie siana z fotografią - najlepszy (najdroższy), sprzęt nie czyni nikogo fotografem...
    muszę cię zmartwić : żeby być "dobrym" fotografem trzeba mieć to coś...
    Ostatnio edytowane przez VanMurder ; 31-01-2009 o 21:26

  10. #2100
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    okolice Krakowa
    Wiek
    50
    Posty
    267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    O JA CIĘ w mordę ...normalnie brak mi słów...

    sprzedaj swojego 450D i 85 puki nowy, kup żonie/dziewczynie coś ładnego...

    a za ewentualnie resztę pieniędzy kup jakiegoś nowego kompakta z górnej półki osobiście polecam Lumix LX3 lub Canon G9 lub G10.

    Gwarantuje ci że ten sprzęt nigdy nie będzie cię ograniczał - jednym słowem twój poziom techniczny nigdy nie "przeskoczy" automatyki tych kompaktów.

    pozdrawiam

    wow, gość prosił o konstruktywną opinię i o wiele się założę, że aż na taki ciężar nie był przygotowany.
    ".. ale mam ogromne ambicje" mam nadzieję, że nie będzie to powód do wypruwania sobie żył

    Kolego shadowman25, czasami w życiu jest potrzebny mocny prysznic, aby jednoznacznie zdecydować co robić dalej. Dla jednego opinia VanMurdera w takim przypadku będzie zniechęceniem, dla innego silną motywacją.
    Twoje zdjęcia, opinia specjalnie VanMurdera dla Ciebie, Twój problem, Twoja decyzja.

    Pozdrawiam
    panuna
    5D + grip + 50D + grip + C 70-200IS/2,8L + C 35/1,4L + C85/1,8 + C17-55/2,8 + 580 EX II + 430EX + slikpro330dx

Strona 210 z 312 PierwszyPierwszy ... 110160200208209210211212220260310 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •