Strona 12 z 312 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 3111

Wątek: Pierwsze kroki z portretem prosze o wskazowki

  1. #111
    Uzależniony Awatar RNz
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Chrzanów, Katowice
    Posty
    708

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klopocisko Zobacz posta
    co do sprzętu to mam 400d + stałke 50/1.4 + tamron 17-50mm + statyw manfrotto,
    To masz świetny sprzęt do portretów.
    A teraz go wykorzystaj, bo inaczej sie zepsuje :-)
    Proponuję: załóż 50/1.4, przejdź na tryb AV, ustaw przysłonę na 2.8-4.0, wybierz jak najmniej "zapaćkane" tło i wal ustawiając ostrość na oczy. Dobrą zasadą jest też to, że oczy powinny się znaleźć na wysokości 2/3 kadru od dołu.
    Trzymam kciuki :-)
    ... PhotoAnarchist ...
    nie jestem żadnym mądralą... mondralom tym bardziej!

  2. #112
    Początki nałogu Awatar allgsm
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    311

    Domyślnie

    A jeszcze mam Vanmurder jedno pytanie ,nie stety nie posiadam jeszcze dwoch blend, co nam da jesli ustawimy jednoczenie i blende zlota i blende srebrna ? ;-)
    http://www.tomaszgruszecki.com gg:1326595 Pozdrawiam.

  3. #113
    klopocisko
    Guest

    Domyślnie

    dzieki RNz za wskazówki jeszcze dzisiaj spróbuje póki co ostro zasiadłem za literature i wchłaniam ja, w koncu wiedzy nigdy za wiele, po przeczytaniu tych wszystkich postów w 100% zgadzam sie z wami drodzy forumowicze, nie wazne jaki bym miał sprzet, ale nie zastapi on wiedzy i umiejetnosci

  4. #114
    rlz
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    racja ! trudno się z kolegą Unicorn'em nie zgodzić, dwoimy się i troimy się by kolegom jakoś pomóc a to tak trochę jak grochem o ścianę ...

    jeszcze raz powtórzę starajcie się kopiować pozy, światło i pomysły innych, lepszych fotografów (przynajmniej na początek) w fotografii praktycznie wszystko było już sfotografowane i bardzo trudno jest wymyślić coś nowego, ale wariacji istniejących elementów jest tak dużo że trudno jest tez popełnić plagiat, tylko w ten sposób wzbogacicie swój warsztat, samym przypadkowym pstrykaniem do niczego nie dojdziecie ...

    może na początek małe zadnie spróbujcie skopiować taki prosty portret:

    f5.6, tryb Av, ogniskowa 105mm na cropie (20D+ plus jakiś tani plastikowy obiektyw canona EF 28-105) bez blendy i flesza, wineta dodana w PS + mała zabawa krzywymi ...

    (...)
    Aż sam spróbuję "skopiować" to Twoje zdjecie

    Ale przy okazji przyszła mi do głowy pewna myśl, VanMurder dał mi fajny pomysł do nauki fotografowania portretów i nie tylko.

    Może udało by się namówić kilku doświadczonych kolegów z CB żeby po prostu raz na 2 tyg przygotowali dla "świeżaków" nowe zadanie na zasadzie tego co zaprezentował VanMurder - czyli zdjecie i opisane dokładnie co i jak nalezy zrobić

    Dzięki temu duzo początkujących użytkowników (w tym ja) zamiast zakładać nowy temat i pytać się co w tym portrecie jest złe - starałaby się wykonać postawione zadanie przez doświadczonych kolegów, a Ci potem by nas oceniali i powiedzieli co jeszcze źle robimy, na co zwrócić uwagę.

    Wg mnie można by tak zacząć od prostych portretów, które nie wymagają dodatkowych umiejętności używania odpowiedno i odpowiednich blend itp...

    Co Panowie na to myslicie? Zarówno Ci doświadczeni i początkujący?

    pozdrawiam

  5. #115
    Początki nałogu Awatar allgsm
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    311

    Domyślnie

    Jestem jak najbardziej za ;-)

    Co do zdjecia, Vanmurder ono ma byc zrobione tez w plenerze ? czy moze byc w warunkach domowych ? ;-)
    http://www.tomaszgruszecki.com gg:1326595 Pozdrawiam.

  6. #116
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Co Panowie na to myslicie? Zarówno Ci doświadczeni i początkujący?
    można by pójść krok dalej, szlakiem ludzi z strobist.com,
    są zadania/misje z wymaganiami, np.

    1. 'portret w plenerze - aparat, model, fotograf. Bez flasha ani żadnych dodatków'
    2. 'portret w plenerze - aparat, model, fotograf, jeden reflektor'
    3. 'portret w plenerze - aparat, model, fotograf, jedna lampa flash'
    4. 'portret w plenerze - aparat, model, fotograf, lampa flash + reflektor'
    itd.

    Precyzyjne określanie zadań, oraz elementów które możemy wykorzystać. Na realizację każdego tematu np 3 tygodnie. Każdy uczestnik może dodać dajmy na to 3 fotki. Dokąd dodać? Strobist.com korzysta z flickr i świetnie się ten pomysł sprawdza.

    pod koniec zadania jakieś głosowanie na najlepszą pracę, potem publikacja itd. Mogłoby fajnie się rozkręcić, widać że chętnych nie brakuje.

    Pozdrawiam,
    Robert
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  7. #117
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Namysłów/Wrocław
    Wiek
    36
    Posty
    541

    Domyślnie

    Ja jak najbardziej za.

  8. #118
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Wiek
    58
    Posty
    821

    Domyślnie

    Oddaje glos - za.
    40D|BG-E2N|70-200/2.8 IS L|24-105/4L IS|17-55/2.8 IS |85/1.8|50/1.4|430EX|580EX II|Sherpa 600R

  9. #119
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    W tym pomyśle chyba nie chodzi o to byście sobie posty nabijali jakimiś głosami, tylko by to ktoś ogarnął, zorganizował i rozpoczął .
    Jak zwykle proponuję by pomysłodawcy zakasali rękawy a nie "ja daję pomysł, ktoś niech go wykona".

  10. #120
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    W tym pomyśle chyba nie chodzi o to byście sobie posty nabijali jakimiś głosami, tylko by to ktoś ogarnął, zorganizował i rozpoczął .
    Jak zwykle proponuję by pomysłodawcy zakasali rękawy a nie "ja daję pomysł, ktoś niech go wykona".
    w sumie to mogę zacząć specjalnego bloga na potrzeby tematu, ale:

    1. Nie wydaje mi się, że mam wystarczająco dużo wiedzy o portrecie aby organizować takie coś.

    2. Jeśli znajdzie się ktoś chętny, jednocześnie mający doświadczenie w fotografii portretowej (wiedza teoretyczna, oraz doświadczenie) to chętnie (bez żadnego namysłu) WSPÓŁTWORZĘ wraz z nim ten projekt. Spokojnie mogę zająć się stroną techniczną. Potrzebny ktoś z doświadczeniem w temacie.

    3. Jeśli pkt1 nie stanowi problemu, to mogę zacząć ten projekt już jutro. Fajnie by było aby ktoś doświadczony rozpisał jak taka 'nauka' powinna przebiegać, coś w stylu rozpiski kolejnych etapów ala:

    1. 'portret w plenerze - aparat, model, fotograf. Bez flasha ani żadnych dodatków'
    2. 'portret w plenerze - aparat, model, fotograf, jeden reflektor'
    3. 'portret w plenerze - aparat, model, fotograf, jedna lampa flash'
    4. 'portret w plenerze - aparat, model, fotograf, lampa flash + reflektor'
    itd.

    Jeśli jest ktoś zainteresowany to PW/mail/gg/skype. Im szybciej tym lepiej. Odpowiem najprędzej jutro z rana.
    Ostatnio edytowane przez robgr85 ; 02-04-2008 o 17:17
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

Strona 12 z 312 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •