Strona 212 z 312 PierwszyPierwszy ... 112162202210211212213214222262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 111 do 2 120 z 3111

Wątek: Pierwsze kroki z portretem prosze o wskazowki

  1. #2111
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shadowman25 Zobacz posta
    chyba kazdy z nas kiedyś zaczynał.
    Ale nie aż tak tragicznie 85 1.8 ponoć o wiele lepiej ostrzy od 50tki, więc nie wiem czemu te zdjęcia są aż TAK nieostre.

    Pierwsza rada od leśnego : znajdź sobie modelkę/modela, który się nie będzie ruszał, i na nim spróbuj "swoich pierwszych kroków z portretem". Potem przyjdź i się pochwal na CB. Będziemy radzić dalej.

  2. #2112
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Coś mam wrażenie że niedługo trzeba będzie przymknąć wątek skoro się co niektórzy (posty zniknięte) zachować nie potrafią...

  3. #2113
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    201

    Domyślnie

    Koleżanka trzymała aparat, Van jedziesz!


    Moje spostrzeżenia:
    1. Fotka lekko poruszona.
    2. Mogłem być bardziej doświetlony (blenda home made coś jest do d***).
    .

  4. #2114
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    37
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    aparat był na Av + lampa?

  5. #2115
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CrazyEyesDogg Zobacz posta
    Koleżanka trzymała aparat, Van jedziesz!


    przede wszystkim mam zastrzeżenie do WB, mam hopla na p-cie poprawnych kolorów - szczególnie skóry, trochę się musiałem powyginać krzywe żeby osiągnąć akceptowalny skin-tones, choć nadal mu daleko do tego który staram się uzyskać na większość moich zdjęć - warunkiem koniecznym lub przynajmniej ułatwiającym życie jest dokładne trafienie z ekspozycją, jeżeli nie doświetlisz twarzy to d..a blada;(

    W kadrze powinien być porządek: linie jeżeli nie przebiegają po przekątnej powinny być w pionie lub poziomie stad to lekkie przekręcenie zdjęcia 3.34 stopnia.

    W portretach często używam pomiaru na spot na twarz modela (jeżeli nie mam pod ręka swojego Sekonic'a

    Przysięgam że fota wygląda jak doświetlane wbudowana lampa błyskową ... żeby ładnie doświetlić ważne jest by blenda była duża i jak najbliżej modela, bardzo fajny efekt można osiągnąć używając do doświetlania, dostępny w sklepach papierniczych takie białe coś - dwa kawałki cienkiego plastiku(lub kartonu), a miedzy nimi pianka styropianowa - u nas to sie nazywa fomcore i "poważni" fotografowie używają tego na metry ... łatwo jest zbudować biała ścianę, a takim samym czarnym fajnie się blokuje i podbija kontrast.


    Inwestycja w blendę z prawdziwego zdarzenia bardzo szybko się zwraca i w odpowiednich rękach przynosi świetne efekty:

    http://www.canon-board.info/showpost...&postcount=130

    więcej przykładów tutaj

  6. #2116
    thrine
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    bardzo fajny efekt można osiągnąć używając do doświetlania, dostępny w sklepach papierniczych takie białe coś - dwa kawałki cienkiego plastiku(lub kartonu), a miedzy nimi pianka styropianowa - u nas to sie nazywa fomcore i "poważni" fotografowie używają tego na metry ... łatwo jest zbudować biała ścianę, a takim samym czarnym fajnie się blokuje i podbija kontrast.
    U nas "to" się nazywa po prostu pianka. Dostępne jest w każdym sklepie dla plastyków i architektów, najczęściej w formacie 100x70 cm. Cena ok 20zł za 100x70x1 cm.
    Niestety mimo zalet, które wymienił Van ma też wady. Szybko się niszczy - brudzi, gniecie, łamie, wilgoć też im nie służy. Mało poręczne przy pracy w plenerze.

  7. #2117
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    201

    Domyślnie

    Właśnie czytam to co napisaliście w między czasie dodam foto. Poźniej dam re-poste

    Tak więc foto:


    Co do fotki ze mną w kadrze, tryb M z f/2.8, 1/80 i bodajże ok. 40mm (strasznie scropowałem fotkę - koleżanka popełnia ten błąd co ja na początku czyli centralny kadr ) No i doświetlana lampą odbitą od sufitu - jak na to wpadliście?? Zdjęcie aż tak 'spłaszczone'?
    Ostatnio edytowane przez CrazyEyesDogg ; 05-02-2009 o 19:01
    .

  8. #2118
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    37
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    1/80s? to skad podwojne naswietlenie?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Twoje podstawowe bledy na nowej fotce - plastikowa twarz i wg mnie za duzo cieni na niej. Wez przez jakis czas nie uzywaj clarity ani blurow
    Ostatnio edytowane przez Loome ; 05-02-2009 o 21:37 Powód: Automerged Doublepost

  9. #2119

    Domyślnie

    rzygam przekombinowanym BLUREM!!! musiałem...

  10. #2120
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    Jakiś czas temu "moja piękniejsza połowa" ustrzeliła to zdjęcie... znalazłem je, podczas porządków na twardych dyskach.

    5d, 50/1.4@2.8, ISO 200, 1/400sec. +LR2

    pozdrawiam

Strona 212 z 312 PierwszyPierwszy ... 112162202210211212213214222262 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •