Strona 11 z 312 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 3111

Wątek: Pierwsze kroki z portretem prosze o wskazowki

  1. #101
    Bywalec Awatar unicorn78
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Pabianice, Cambridge
    Wiek
    45
    Posty
    135

    Domyślnie

    Mam dziwne wrażenie, że nikt nie czyta informacji przekazywanych na "FORUM" są tu ludzie z wiedzą i umięjętnośćią jej przekazania mało tego poświęcają cenny czas na dzielenie się nią!!(Tu szacunek dla JanuszaBody) ale czy ktoś czyta co oni piszą!!?? Mam wrażenie, że niewielka część naszej społeczności. Powstał kolejny wątek "Portety proszę o ocene..." chociaż błędy wytyczone w podobnym wątku powstałym kilka "dni" wcześniej mogły by się nie powtarzać !! Bo czy jest sens "przeklejać" uwagi z wątku do wątku?
    Jeśli komuś będzie się chciało odwiedzić ten zakamarek forum, to naprawde polecam, szczególnie tym którzy chcą ale nie wiedzą jak: http://canon-board.info/showthread.php?t=29727
    I dwa cytaty na zachęte:
    Cytat Zamieszczone przez Macio Zobacz posta
    Od razu nie pokazywałem efektów, czytałem ksiązki i robiłem zdjęcia. Potem stopniowo pokazywałem co mi wychodziło ....
    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    I to wiele wyjasnia a ja moge tylko pogratulowac - ze wbrew trendom nie zarzuciles (a moze zarzuciles? nie wiem ) ludzi rok temu "patrzcie na moje pierwsze fotki z mojego nowego kompakcika" ... ze wytrwale cwiczyles wraz z modelka no i... ze swietnie sie nauczyles jak wiele dobre oswietlenie znaczy w fotografii i jak je dobrze wykorzystywac - co widac wlasnie na tych zdjeciach.
    Ja moge tylko pozazdroscic zaciecia do zdjec studyjnych i widocznych przez to efektow.
    Nie jestem pzeciwny nauce ani przekazywaniu wiedzy, wręcz przeciwnie, ale wiedza tu jest, tylko samo się nie zrobi

  2. #102
    klopocisko
    Guest

    Domyślnie

    ok uznajmy ten watek za zamkniety moze najpierw poczytam odpowiednia literature, a pozniej zaczne próbowac, w koncu sprzet sam zdjec robił nie bedzie:]

    jeszcze raz dzieki

  3. #103
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    O a teraz i ja się utwiedziłem w przekonaniu o doborze padania światła na modela. Z kontry lub z kontry lekko z boku. Więc potwierdza się to co myślałem i już mi powiedzieli niektórzy w moim wątku o portrecie - cień Twoim przyjacielem :-D Przynajmniej jak nie cień to rozproszone światło - chmurki itp :-D Więc Tobie też radzę panie allgsm.pl(przepraszam za ew. pomłkę ;-) ) skorzystac z tego. No i liczy się pomysł i żeby modelce się podobało bo bez tego to nic nie wyjdzie ;-) Ehh napiszę tą $^*(^& maturę to biorę swoją dziewczynę i pstrykamy :-D
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  4. #104
    Coś już napisał Awatar sj_sj
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Mazowsze
    Posty
    70

    Domyślnie

    Ja się dokleiłem, nie założyłem wątku tym razem. A gdyby moderator połączył wątki?

    Seb

  5. #105
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unicorn78 Zobacz posta
    Mam dziwne wrażenie, że nikt nie czyta informacji przekazywanych na "FORUM" są tu ludzie z wiedzą i umięjętnośćią jej przekazania mało tego poświęcają cenny czas na dzielenie się nią!!(Tu szacunek dla JanuszaBody) ale czy ktoś czyta co oni piszą!!?? Mam wrażenie, że niewielka część naszej społeczności. Powstał kolejny wątek "Portety proszę o ocene..." chociaż błędy wytyczone w podobnym wątku powstałym kilka "dni" wcześniej mogły by się nie powtarzać !! Bo czy jest sens "przeklejać" uwagi z wątku do wątku?
    Nie ma sensu. Dlatego wszystkie trzy wątki połączyłem. To nie są 'Galerie użytkowników' więc i te wątki nie "należą" tylko do autora.
    Wszystkim pytającym radzę od zera przeczytać cały ten wątek i ćwiczyć... ćwiczyć... pokazywać zdjęcia.

    Na zachętę (?) takie tam troszkę spsute portrety plenerowe:



  6. #106
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek1906 Zobacz posta
    VanMurder rozwaliły mnie portery Octavii , takie focenie to mój target
    Czym to doświetlałeś? Szkoda że wyciąłeś exify...
    portrety Octavii doświetlane były blendą, jako kontry użyłem Słońca, w plenerze trzymam się tego schematu doświetlając blendą pod kątem 45', w stosunku do nosa modela, trochę nad głową modela, wtedy nos nie "rzuca" dużego brzydkiego cienia a przy okazji plastyka i światłocienia na twarzy jest git!!
    jak mam drugiego asystenta używam drugiej blendy jako drugiej kontry...
    większość zdjęć robię na f2.8 (70-200L), starając się nie podchodzić do modela bliżej niż 3m bo wtedy GO robi się za mała...

    pozdrawiam

  7. #107
    Bywalec Awatar unicorn78
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Pabianice, Cambridge
    Wiek
    45
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klopocisko Zobacz posta
    ok uznajmy ten watek za zamkniety moze najpierw poczytam odpowiednia literature, a pozniej zaczne próbowac, w koncu sprzet sam zdjec robił nie bedzie:]

    jeszcze raz dzieki
    Nie chodzło mi o zamykanie wątku! Bardziej o zastanowienie się, czy w kolejnym wstawionym zdjęciu wyeliminowane są (bynajmniej w jakimś stopniu) już wytknięte błędy. I chyba to jest konkluzja, zanim zostnie wstawione kolejne zdjęcie, należy chwilkę nad tym pomyśleć a najlepiej to zrobić, przed wciśnięciem "spustu migawki";-)

  8. #108
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unicorn78 Zobacz posta
    Nie chodzło mi o zamykanie wątku! Bardziej o zastanowienie się, czy w kolejnym wstawionym zdjęciu wyeliminowane są (bynajmniej w jakimś stopniu) już wytknięte błędy. I chyba to jest konkluzja, zanim zostnie wstawione kolejne zdjęcie, należy chwilkę nad tym pomyśleć a najlepiej to zrobić, przed wciśnięciem "spustu migawki";-)
    racja ! trudno się z kolegą Unicorn'em nie zgodzić, dwoimy się i troimy się by kolegom jakoś pomóc a to tak trochę jak grochem o ścianę ...

    jeszcze raz powtórzę starajcie się kopiować pozy, światło i pomysły innych, lepszych fotografów (przynajmniej na początek) w fotografii praktycznie wszystko było już sfotografowane i bardzo trudno jest wymyślić coś nowego, ale wariacji istniejących elementów jest tak dużo że trudno jest tez popełnić plagiat, tylko w ten sposób wzbogacicie swój warsztat, samym przypadkowym pstrykaniem do niczego nie dojdziecie ...

    może na początek małe zadnie spróbujcie skopiować taki prosty portret:
    f5.6, tryb Av, ogniskowa 105mm na cropie (20D+ plus jakiś tani plastikowy obiektyw canona EF 28-105) bez blendy i flesza, wineta dodana w PS + mała zabawa krzywymi ...

    jeden z moich pierwszych przemyślanych cyfrowych portretów, światło zastane - słoneczny dzień w cieniu drzew, an-fas, kadr banalny wręcz paszportowy, ma wiele potknięć technicznych, kolor skóry z dominantą magenty etc.
    ale udało mi się utrwalić to coś co definiuje portretowaną postać i wyróżnia to zdjęcie z pośród innych "pstryków" ...
    mam nadzieje że rozumiecie o co mi chodzi, przedstawianie osób tępo lub beznamiętnie gapiących się w obiektyw, nie wzbudzi u nikogo żadnych emocji... trzeba łapać te ulotne chwile ... tak jak to widać np na zdjęciach Vitez'a lub innych doświadczonych portrecistów na CB...

    mz najlepiej zacząć od portretowania samej twarzy, jeżeli to się opanuje do perfekcji, można się wtedy pokusić o wiecej ... zrobienie interesującego dobrego portretu całej postaci, nie jest zadaniem łatwym i wymaga poświęcenia ...

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez VanMurder ; 01-04-2008 o 08:06

  9. #109
    Początki nałogu Awatar allgsm
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    311

    Domyślnie

    Chlopaki bez nerwów ,czytam czytam co piszecie, wyciagam wnisoki ,szukam literatury itd ;-) (jak by ktos wiedzial skad zdobyc michael busselle "portret dokonaly" albo national geographic"szkola fotografi ludzie i portrety prosze dac znac ) ;-)
    To chyba chec poprostu pokazania co sie "pstryknelo" swizo kupionym sprzetem ;-) No ale naszczescie sa tacy ludzie jak Wy, ze wyleja zimny kubel wody na glowe pokiwaja palcem i poiwedza "nie nie tak" ;-)
    Van murder powiedz mi najczesciej jakiej blendy uzywasz ? Srebrna czy złota ? O ile dobrze rozumuje, srebrna nam rozswietli cienie i poda nam wiecej swiatla, zlota rownierz lecz poda nam swiatlo miekkie zlote,zlolte ? Czy uzywasz przy bledzie dyfuzora ?
    Mysle ,ze sie podejme twojego cwiczenia i skopiuje twoje zdjecie, ale nei stety chyba siostrze bo zona "nie dostepna w tym tygodniu" ;-) no i pstrykne je w domy przy oswietleniu sztucznym, mysle ,ze nie uda mi sie uzyskac takiego fektu no ale sprobuje. ;-)
    http://www.tomaszgruszecki.com gg:1326595 Pozdrawiam.

  10. #110
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allgsm.pl Zobacz posta
    Van murder powiedz mi najczesciej jakiej blendy uzywasz ? Srebrna czy złota ? O ile dobrze rozumuje, srebrna nam rozswietli cienie i poda nam wiecej swiatla, zlota rownierz lecz poda nam swiatlo miekkie zlote,zlolte ? Czy uzywasz przy bledzie dyfuzora ?
    Używam zarówno srebrnej jak i złotej w zależności jaki efekt chcę osiągnąć, srebrna daje bardzo ostre i kontrastowe światło - dobra jest gdy światła jest niewiele, złota odbijam bezpośrednie światło słoneczne, lub zimne światło nieba, dyfuzora używam do blokowania bezpośredniego światła słonecznego, a czarnej "blendy" do podbicia kontrastu lub wyeliminowania światła bocznego tudzież flar...

Strona 11 z 312 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •