Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: ustawienia koloru w PSie

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Venio
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    37
    Posty
    1 084

    Unhappy ustawienia koloru w PSie

    Jakie macie ustawienia koloru w PSie? Bo wydaje mi sie ze cos mam źle ustawione i np. na moim komputerze jak ogladam fotki to sa soczyste kolorki i wogole wszystko cacy a jak juz wystawie gdzies na stronce w galerii (np. onephoto lub plfoto) to juz kolorki sa mnie soczyste (caly czas mowie o ogladaniu jednej fotki na jednym komputerze)
    To samo mnie spotkalo jak przesylalem jedna z moich fotek przez gadu gadu. W samym oknie rozmowy byla troche blada dla mnie jak i dla mojego rozmowcy ktoremu przesylalem zdjecie ale jak on ją zapisal na komputerze na dysk to kolory nagle ozyly. I byly o wiele bardzoej nasycone.
    Co moze byc powodem tego?
    Info: uzywam PS CS

  2. #2
    Bywalec Awatar dzi
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    240

    Domyślnie

    moze sproboj przywrócić defaultowe ustawienia w PS, podczas uruchomienia trzymająć kombinacje klawiszy ctrl+alt+shift


  3. #3
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Ja wszedzie poustawialem sRGB (aparat, monitor, PS), potem kalibracja monitora (w google.pl wrzucilem "kalibracja monitora" a pozniej odpalilem jeszcze Nokia Monitor Test) i wszystko gra... tylko roznica taka ze na CRT ciutke inaczej wyglada niz na LCD (w pracy mam LCD a fotki w domu na CRT obrabiam).

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Venio
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    37
    Posty
    1 084

    Domyślnie

    no tak wszystko ok... ale dlaczego do cholery na TYM SAMYM komputerze i TYM SAMYM monitorze sa inne fotki jak ogladam je na dysku komputera a jezeli ogladam je umieszone na stronie albo wyslane na gg?? Nie potrafie tego pojac

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Ja wszedzie poustawialem sRGB (aparat, monitor, PS)
    gdzie mozna zmienic na sRGB w aparacie. Czy jest to jako domyslne. Widze ze masz 20D ale czy to tez sie tyczy mojego 300D??
    Ostatnio edytowane przez Venio ; 08-05-2005 o 00:57

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Tak... 300D tez ma srgb albo adobe rgb. Standardowo jest srgb i adobiego mozesz ustawic na pierwszej zakladce na dole w "parameters".
    Zobacz czy nie masz czegos pomajstrowanego w ktoryms programie (np. szopie)... Przegladarki www tez lubia wyswietlac fotki po swojemu...
    ...

  6. #6
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Venio
    no tak wszystko ok... ale dlaczego do cholery na TYM SAMYM komputerze i TYM SAMYM monitorze sa inne fotki jak ogladam je na dysku komputera a jezeli ogladam je umieszone na stronie albo wyslane na gg?? Nie potrafie tego pojac
    Ustawiona przestrzen barwna (sRGB, AdobeRGB) nie ma tutaj zadnego znaczenia, chodzi o profil podgladu kolorow. W PS defaultowo wybrany jest proof 'Working CMYK', ktory (co chyba oczywiste) ma niewiele wspolnego z paleta webowa, z jaka zapisuja sie JPEGi.

    Jesli w PSie bawisz sie wylacznie zdjeciami i nie potrzebujesz proofa CMYKowego, to ustaw sobie w preferencjach na stale podglad 'Monitor RGB', wtedy bedziesz mial to samo w PS i na www. A jesli oprocz zdjec robisz w grafice do druku i potrzebujesz CMYKa, to musisz pamietac i przelaczaniu proofa na 'Monitor RGB' za kazdym razem, jak otwierasz zdjecie (View > Proof Setup > Monitor RGB).

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Venio
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    37
    Posty
    1 084

    Talking

    Cytat Zamieszczone przez kavoo
    Jesli w PSie bawisz sie wylacznie zdjeciami i nie potrzebujesz proofa CMYKowego, to ustaw sobie w preferencjach na stale podglad 'Monitor RGB'
    jesli jeszcze mi powiedz gdzie to można zmienic to cie ozłoce (ps cs)

  8. #8
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Venio
    jesli jeszcze mi powiedz gdzie to można zmienic to cie ozłoce (ps cs)
    Poklikaj po menu, uzyj helpa, zajrzyj do menu 'Edit' ... pobaw sie... PS nie gryzie

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Venio
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    37
    Posty
    1 084

    Angry

    Vitez sorry. Ale od czego jest to forum? :/ jak sie ktos o cos spyta to odrazu macie pretensje ze sam nie znalazl odpowiedzi na to pytanie :P ehh

    Gdybym znalazl to nie zawracal bym wam glowy glupimi pytaniami :/

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Venio
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    37
    Posty
    1 084

    Domyślnie

    zrobilem tak: W opcjach koloru jako RGB dalem sRGB
    potem w Widok/ustawienie proby dalem WindowsRGB
    i NADAL jest to samo :/ na stronie WWW jest inaczej niż jak oglądam w PSie i w podglądzie w windowsie... Ktos ma jeszcze jakies propozycje?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •