Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: 350D+18-55+55-200 II USM f/4.5-5.6+grip BG-E3

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    643

    Domyślnie 350D+18-55+55-200 II USM f/4.5-5.6+grip BG-E3

    Co sądzicie o zestawie 350D+18-55+55-200 II USM f/4.5-5.6+grip BG-E3 w cenie 4800zl? (oferta u Grosmana http://www.aparaty.ua.pl/)? Warto? Czy lepiej kupic samo body + 50 f/1.8 i przemeczyc sie z obiektywem ktory aktualnie mam czyli Sigma 28-200 f/3.5-5.6 macro aspherical IF do czasu zakupu czegos stanowczo lepszego ale mimo wszystko za rozsadne pieniadze? Czy moze polecacie jakis inny zestaw? Czy warto zamiast kita i tego co juz mam uzyc Sigme 18 - 125mm? Wszystkie uwagi jak to zwykle mile widziane.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar gonzo44
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    był Kraków, był Gdańsk, jest Kraków :-)
    Wiek
    42
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    A wiec do znudzenia zaczniemy od marudzenia ;-)
    Co chcesz tym focic?
    BODY kupisz za ok 3000
    Jezeli robisz duzo zdjec w pomieszczeniach to kupuj 50/1.8 i lampe. Twoja sigma starczy jako spacer zoom i zbieraj na cos szerszego niz 50.
    Jezeli jednak wiecej focisz na polu to kupuj...50/1.8 :-) i jakis spacer zoom za reszte kaski.
    A jezeli troche tu, troche tam to kup tamrona 28-80/2,8
    Widze tez ze w wymienionym przez Ciebie zestawie nie ma karty CF.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar krwisty
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    W-wa/Rz-ów
    Posty
    372

    Domyślnie

    piecdziesiatka do pomieszczen... to chyba naprawde duzych... hal np 80mm po cropie... ja dzisiaj odkrywam uroki 16mm w analogu tzn 50/1.8 wypada miec..
    Martin Gorczakowski

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    643

    Domyślnie

    Na forum jestem juz relatywnie dosc dlugo i z niejednym canonem mialem do czynienia a jednak zawsze jak zadam pytanie jestem traktowany jako nowicjusz.

    Karty nie wymienilem bo mam juz nie jedna. Lampy rowniez nie wymienil gdyz posiadam takowa i bardzo jestem z niej zadowolony. NIe trzeba mnie prowadzic za raczke na wszystkie tematy a oktorcyh (umyslnie) nie wspomnialem.

    Mam natomiast male doswiadczenie co do obiektywow - gdyz nigdy nie mialem ani ochoty ani mozliwosci przetestowania kilku roznych modeli. Moej pytanie bylo skierowane w ogolnosci co do jakosci 55-200 II USM f/4.5-5.6 oraz czy taki zestaw jak w temacie jes dobry za taka kwote czy lepiej zaczynac prawie od zera jesli chodzi o szkla?

    A fotografowoac bede zwyczajnie wszystko na co mi sprzet pozwoli i nie widze z tym wiekszych problemow. Jestem na tyle swiadomym uzytkownikiem aparatu, ze nie musze mowic "ja chce to i to fotografowac a wy mi doradzcie co ja mam z tym fantem zrobic". Natomiast nie wiem jak reprezentuje sie jakosc optyczna wyzej wspomnianego szkla i jego funkcjonalnosci jak i wartosci calego zestawu.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar gonzo44
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    był Kraków, był Gdańsk, jest Kraków :-)
    Wiek
    42
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    a my jestesmy jasnowidzami i wszystko to wyczytalismy z trzech liter Twojego nicku ;-)

  6. #6
    g.rzad
    Guest

    Domyślnie

    SID, ja kupiłem w Gdańsku 350 z 18-55 za 3300, zastanów się, czy nie przepłacisz ?!
    18-55 nie będziesz achwycony , drugiego obiektywu nie znam chociaż boję się podobnej jakości jak w18-55.
    Pozdrawiam....i nie krzycz na mnie jak na gonzo

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sid
    Na forum jestem juz relatywnie dosc dlugo i z niejednym canonem mialem do czynienia a jednak zawsze jak zadam pytanie jestem traktowany jako nowicjusz.
    To zadawaj pytania jak profesjonalista.

    Z takim podejściem, można spokojnie poradzić: najpierw uzbieraj pieniądze, potem kup najlepszy sprzęt na jaki Cię stać. Pytanie "czy warto się męczyć" ociera się o psychologię, a nie o fotografię.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    643

    Domyślnie

    to dobrze bo do psychologii jest mi najblizej (wyksztalcenie)

    Ale niekt nie umie odpowiedziec mi na proste pytanie: jaka jest jaklosc obiektywu 55-200 II USM f/4.5-5.6 i czy warto dac 4800 zl za zestwa wymieniony w temacie? Co w tym pytaniu jest nieprofesjonalnego? Ja nawet nie chce sie zbytnio zaglebiac w testy (czyby to byl brak "profesjonalizmu"?), pytam czy z tego obiektywu mozna byc zadowolonym (jakosc optyczna + szybkosc) czy lepiej go spobie poprostu darowac, bo nie bedzie lepszy od sigmy ktora mam... (choc podejzewam, ze napewno bedzie lepszy, pytanie czy warto - czyli jaka jest ta roznica).

    Tak wogule to nie widzialem nigdzie temtu na temat tego obiektywu a jednak temat zostal przesniesiony... ehhh

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Mi chodzi o to: jeżeli chcesz później kupić lepszy sprzęt, to ekonomicznie opłaca się poczekać. Jeśli dotychczas Sigma ci wystarczała, to czemu nagle ma przestać?
    (Dodam, że nie widzialem żadnego z tych szkieł). A pytanie czy można być zadowolonym... Można. Ale czy Ty będziesz to nie potrafię odgadnąć.

    Temat przeniosłem, gdyż ciężko dociec, o co pytałeś. Na ile zrozumiałem, to interesuje Cię porównanie Sigmy z 55-200, więc w takim wypadku wątek ma zły tytuł i trafił do złego działu.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sid
    Ale niekt nie umie odpowiedziec mi na proste pytanie: jaka jest jaklosc obiektywu 55-200 II USM f/4.5-5.6 i czy warto dac 4800 zl za zestwa wymieniony w temacie?
    Bo na to pytanie nie da się odpowiedzieć. Lub raczej, można odpowiedzieć w dowolny sposób i będzie to odpowiedź dobra

    Mój kolega z pracy ma taki obiektyw jako uzupełnienie kita do 300D i jest zadowolony - i rzeczywiście, ptaszki które mi czasem pokazuje (przymknięte do f/11) bywają lepsze od tych które ja produkuję swoim 70-200.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •