Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: PowerShot S1 lub A95

  1. #1
    Griszha
    Guest

    Domyślnie PowerShot S1 lub A95

    Witam wszystkich bardzo serdecznie.
    Po kilkunastu godzinach "biegania" po neci w końcu znalazłem forum o odpowiedniej tematyce.
    Wiem ze postów takich są dziesiątki ale jak nie na forum z takim pytaniem to gdzie...
    Mam zamiar przesiąść sie z CX 7530 ( prawie nic manuala a i mozliwosc rozbudowy zerowa )
    Mam 2 aparaty na oku ( jak w opisie ) no i pojawia sie dylemat aby nie "wtopić".
    Jestem raczej amatorem ( lekko zaawansowanym ) interesują mnie i widoczki jak i makro. Zoom z S1 tez za mną przemawia ale czytałem tez opinie o braku makro??? Nie chciał bym sie zaszachować z rozbudową kolejnego aparatu wiec chodzi też o dobór akcesorji ( filtry itp. )
    Prosił bym o pomoc odnośnie doboru aparatu.
    Dziękuje z góry za pomoc,pozdrawiam
    Grzegorz

  2. #2
    Bywalec Awatar osasa
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Lubartów PL/Newport News VA
    Wiek
    42
    Posty
    131

    Domyślnie

    Hej. Hmmm. NA twoim miejscu poczekłabym na S2 IS. Lepszy moim zdaniem od 95. Ciut mniejszą ma matrycę, fizycznie, ale mimo 5 Mpix S2, to chyba i tak na 3,2 bede robił najczęsciej pewnie
    Jednak S2 ma lepsze inne parametry, migawka, zoom, jasność... No i mam ochote na S2, ponoć od 1 czerwca w slepach Na ebayu USA już jest
    ALe jeszcze po głowie mi się plącze 300D z kitem... ,bo więcej to za drogo....
    Tylko że to już całkiem inna bajka...
    Camera Obscura/ Szkło powiększające x 2/ bambusowy statyw/ świczka+odblask z "pazłotka" - od czegoś trzeba zacząć :rolleyes:

  3. #3
    Coś już napisał Awatar Wisozup
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Griszha
    ...Mam 2 aparaty na oku ( jak w opisie ) no i pojawia sie dylemat aby nie "wtopić".
    Jestem raczej amatorem ( lekko zaawansowanym ) interesują mnie i widoczki jak i makro. Zoom z S1 tez za mną przemawia ale czytałem tez opinie o braku makro???
    Wybralbym z pewnoscia S1 mimo tego ze ma mniejsza matryce zdjecia robi porownywalnie dobrze...biorac pod uwage ze posiada 10x zoomik. Funkcji makro nie ma ale bardzo dobrze radzi sobie od 10cm (robilem zdjecia z blizszych odleglosci i nie narzekam choc musialem sie nagimnastykowac)

    Cytat Zamieszczone przez osasa
    ...ALe jeszcze po głowie mi się plącze 300D z kitem...
    Mysle ze gdybym byl na Twoim miejscu to bym sie nie zastanawial czy S2 czy 300D...lustro to lustro!! jak bedziesz mial mozliwosc to przed zakupem pstryknij 2 zdjecia kompaktem a potem 2 zdjecia lustrzanka...mysle ze watpliwosci zostatna rozwiane

  4. #4
    Bywalec Awatar osasa
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Lubartów PL/Newport News VA
    Wiek
    42
    Posty
    131

    Domyślnie

    Hmmm, jednak kwestia kosztów całości też jest dla mnie ważna,a lustro... Ech, sam wiesz... Ale wszysto wyjdzie w praniu. Lustrem pstrykałem właśnie kilka minut temu, Nikonem D70 znajomego, na LCD zdjęcia troche ciemne były, ale to przecież noc, a lampa była seryjna.... No i obiektyw f3,5 - 4,8. Chociaz pewnie na komputerze będzie lepiej

    A jeszcze co do S2, ma makro od 0 cm
    Camera Obscura/ Szkło powiększające x 2/ bambusowy statyw/ świczka+odblask z "pazłotka" - od czegoś trzeba zacząć :rolleyes:

  5. #5
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Osasa, w ilu jeszcze watkach wystapisz? 8) (odnosnie S2 czy 300D czy D70 )

  6. #6
    Bywalec Awatar osasa
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Lubartów PL/Newport News VA
    Wiek
    42
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Osasa, w ilu jeszcze watkach wystapisz? 8) (odnosnie S2 czy 300D czy D70 )
    Heh, podoba mi sie to forum, i dużo już sie dowiedziałem Za co szacunek
    No cóż, niedługo nie bede miał dostępu do netu przez jakiś czas, więc korzystam i pytam o to co mnie interesuje
    Pozdroofka :
    Ostatnio edytowane przez osasa ; 20-05-2005 o 02:03
    Camera Obscura/ Szkło powiększające x 2/ bambusowy statyw/ świczka+odblask z "pazłotka" - od czegoś trzeba zacząć :rolleyes:

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    osasa - Vitezowi chodzilo o to, ze nie ma wiekszego sensu pytac o porownanie S2 i 300D w kilku roznych watkach. Wystarczy robic to 'ciagle' w tym samym. Wiekszosc stalych bywalcow forum uwaznie czyta nowe posty i udzieli Ci odpowiedzi w poscie 'glownym'. Rozbijanie tego samego problemu na kilka watkow jest dla wielu denerwujace (deja vu itp.)
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  8. #8
    Bywalec Awatar osasa
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Lubartów PL/Newport News VA
    Wiek
    42
    Posty
    131

    Domyślnie

    Oki, rosume rosume Obiecuje poprawe
    Camera Obscura/ Szkło powiększające x 2/ bambusowy statyw/ świczka+odblask z "pazłotka" - od czegoś trzeba zacząć :rolleyes:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •