Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: #57 Plaster miodu na 580EX

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    warszawa
    Wiek
    32
    Posty
    252

    Domyślnie

    Zrobiłem sobie coś podobnego już jakiś czas temu . Poniżej przykład na prawie żywym modelu


  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    235

    Domyślnie

    jaki jest sens tego plastra? skoro można ustawić zoom w lampie na manual
    i pstrykać np. z ob. 24-70mm a lampkę ustawiać nawet na 105mm i efekt będzie ten sam. Bo klasycznego efektu plastra na tak małej powierzchni nie uda się uzyskać i przejście z cienia do światłą i tak jest bardziej gwałtowne
    niż w dużej lampie studyjnej

  3. #13
    Bywalec Awatar gacek
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adam_k Zobacz posta
    jaki jest sens tego plastra? skoro można ustawić zoom w lampie na manual
    i pstrykać np. z ob. 24-70mm a lampkę ustawiać nawet na 105mm i efekt będzie ten sam.
    A próbowałeś? To spróbuj. Będzie widać bardzo brzydki poziomy pas światła (bliski kształtu palnika) i generalnie kupę innych pasków, a nie kołową winietę. Różnica znacząca.

    Cytat Zamieszczone przez adam_k Zobacz posta
    Bo klasycznego efektu plastra na tak małej powierzchni nie uda się uzyskać i przejście z cienia do światłą i tak jest bardziej gwałtowne
    niż w dużej lampie studyjnej
    Można by poeksperymentować, np. wydłużyć rurki przy brzegach nakładki. Chyba się pobawię po sesji


    Mam z kolei inne pytanie: po co stofen?
    Szkła: 10-22 + Σ 17-70 + Σ 50/1.4 + 100 macro + takie tam
    Dodatki: 400D + grip + 580EX II + takie tam

    Puzzle Canona: 50/1.8, 3 kawałki, od lat 6.

  4. #14
    Bywalec Awatar corass
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    102

    Domyślnie

    Sens na pewno jest bo tak samo można mówić po co walić 580tką po ścianach/sufitach jak ma się wbudowany dyfuzor...
    10D + 28-135 3,5-5,6 USM IS + Tokina 10-17 Fisheye+ +70-200 f4 L +2x sunpak 4000AF +2x Metz 45 + helios 58 2 + 2x Metz 60.


    85sunrise.com

  5. #15

  6. #16
    Uzależniony Awatar MaciekH
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    36
    Posty
    662

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gacek Zobacz posta
    Mam z kolei inne pytanie: po co stofen?
    Roznice widać nawet na ścianie, swiatło nie jest takie ostre, oczywiście przed czy za rurki można by wepchnąć cokolwiek innego do zmiękczenia, chociażby kalke, no ale skoro mam juz stofena
    20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

  7. #17

    Domyślnie

    ja dodam tylko ze warto skupic sie na tym zeby slomki patrzac z boku konczyly sie kontem 90 stopni ( zeby kazdy kolejny poziom nie zsowal sie w jedna albo druga strone) ... jak scianka bedzie pod skosem to punt swiatla bedzie padal krzywo (nie tam gdzie skierujemy lampe tylko tam gdzie go slomki poprowadza :P )

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •