Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: canon 400d zmiana na 30D

  1. #31
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    40
    Posty
    378

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schuvi Zobacz posta
    .Powiedzmy z sesji ok 300 strzalow odpadalo ok 20 sztuk.Jedno wiem, niema sie co zastanawiac nad xxD tylko brac.
    Nieznam 20 ale 30 focilem troche i jest pewniejsza niz 400.
    20 pudeł z 300 strzałów , owszem trochę jest ale nie aż tak tragicznie .
    A jeszcze mam pytanie , ta "pewniejsza" to rozumiem odnosi się do tych strzałów 20/300?
    Na moje potrzeby to myślę że taki wynik nie byłby zły . A czy na monitorku ewidentnie widać przestrzelenie czy dopiero w domu na kompie?

    Co do 30d też mnie ciągnie , tylko że kosztem Elki
    Choć z jednej strony nie ukrywam że jak już uzbieram większy kapitał to przesiądę się na 40D lub na 5D jak potanieje.

  2. #32

    Domyślnie

    20 lewych na 300 to ta lepsza strona.Pisalem okolo tak wogole.
    Zaoszczedzisz grosza i bedziesz chcial sprzedac itd.Stracisz na tym,trabant poleci z ceny a za 40 dalej zabolisz,niemowiac juz o 5d.
    C-40D + C-BG E2N + C-EF50 f1.4 + C-EFS17-55 f2.8 IS USM + C-EF24-105 f4L IS USM + C-EF70-200 f2.8L IS USM + Speedlite 430EX+580EX + 2xSanDisk-III 4gb + Lowe Pro Mini Trekker Classic (w planie: EF 16-35 II f2.8L)

  3. #33
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    40
    Posty
    378

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schuvi Zobacz posta
    20 lewych na 300 to ta lepsza strona.Pisalem okolo tak wogole.
    Zaoszczedzisz grosza i bedziesz chcial sprzedac itd.Stracisz na tym,trabant poleci z ceny a za 40 dalej zabolisz,niemowiac juz o 5d.
    hm , myślałem że nie będę miał dylematów a tu same dylematy
    czyli 30D + tami 28-75?

  4. #34

    Domyślnie

    Mowi sie ze lepiej inwestowac w szklarnie niz w puszke bo puszke mozna wymienic a dobre szklo zostaje.Najlepiej byloby 30D + C24-70 L(niewiem na jaka sie nastawiales).Ale jesli chodzi o obciety budget, to powiem jak ty.T+30D.z czasem jak sobie uskrobiesz,wymienisz z doplata naL.
    Skoro moja L niechodzila jak powinna z 400D, to Tami tez raczej wiele lepszy w tym rozwiazaniu niebedzie,wiem bo sam go kiedys mialem.
    C-40D + C-BG E2N + C-EF50 f1.4 + C-EFS17-55 f2.8 IS USM + C-EF24-105 f4L IS USM + C-EF70-200 f2.8L IS USM + Speedlite 430EX+580EX + 2xSanDisk-III 4gb + Lowe Pro Mini Trekker Classic (w planie: EF 16-35 II f2.8L)

  5. #35
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    40
    Posty
    378

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schuvi Zobacz posta
    Mowi sie ze lepiej inwestowac w szklarnie niz w puszke bo puszke mozna wymienic a dobre szklo zostaje.Najlepiej byloby 30D + C24-70 L(niewiem na jaka sie nastawiales).Ale jesli chodzi o obciety budget, to powiem jak ty.T+30D.z czasem jak sobie uskrobiesz,wymienisz z doplata naL.
    Skoro moja L niechodzila jak powinna z 400D, to Tami tez raczej wiele lepszy w tym rozwiazaniu niebedzie,wiem bo sam go kiedys mialem.
    C24-70 leży ewidentnie poza przedziałem cenowym
    Jeszcze myślę o czymś takim: dwucyfrówki chyba nie będą ostro tanieć ,
    mogę dostać 20D w tej samej cenie to 400D .
    Chyba będę musiał poczytać 20D vs 30D , przy 20D miałbym tą C70-200.
    Niby to jest stary model i mogą być zajeżdżone ale jest taki sklep_cyfroman na allegro
    http://www.allegro.pl/show_user.php?...sklep_cyfroman
    który sprzedaje czasem z roczna gwarancją ale realizowaną przez sklep . ciekawe na ile warta jest taka gwarancja.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    W sumie na upartego to może i dałoby się podciągnąć od razu na 40D , ale to już tylko i wyłącznie z kitem (i tak już przekraczając szacowany budżet).
    na chwilę obecną 70-200 nie będzie mi potrzebny , jeśli już to dopiero w maju, może dozbieram chociaż na 70-210
    Ostatnio edytowane przez Makudonarudo ; 26-02-2008 o 21:10 Powód: Automerged Doublepost

  6. #36

    Domyślnie

    Jesli jestes w jakis sposob w stanie uskrobac na 40D to zrob to,i dokup sobie tamrona u Cichego,bedziesz miec przynajmniej pewny egzemplarz.
    C-40D + C-BG E2N + C-EF50 f1.4 + C-EFS17-55 f2.8 IS USM + C-EF24-105 f4L IS USM + C-EF70-200 f2.8L IS USM + Speedlite 430EX+580EX + 2xSanDisk-III 4gb + Lowe Pro Mini Trekker Classic (w planie: EF 16-35 II f2.8L)

  7. #37
    Bywalec Awatar drJolo
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Makudonarudo Zobacz posta
    Niby to jest stary model i mogą być zajeżdżone ale jest taki sklep_cyfroman na allegro
    http://www.allegro.pl/show_user.php?...sklep_cyfroman
    który sprzedaje czasem z roczna gwarancją ale realizowaną przez sklep . ciekawe na ile warta jest taka gwarancja.
    Kupiłem u niego jakiś rok temu 20D, odbierałem osobiście, bo mieszkam blisko. Nie jest to żaden sklep, tylko kolo ma działalność i sprzedaje w domu. Z tego co wiem, to większość sprzętu sprowadza z Japonii. Ale złego słowa nie mogę powiedzieć, a aparat hula jak trzeba.
    jest tak nudno, że zaczyna to być ciekawe...

  8. #38
    Uzależniony Awatar Biperek
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Augustów
    Wiek
    55
    Posty
    593

    Domyślnie

    To ja mam chyba jakiś super egzemplarz 400D. U mnie ze szkłami USM (jak już poznałem dobrze sprzęt) trafia prawie zawsze. Jedyne czego mi tak naprawdę brakuje w 400D to mniej szumiące wysokie czułości. Pomijam wady związane z oszczędnością materiałów i ergonomią, do której moim zdaniem można przywyknąć jeśli się nie robi zawodowo. Gdybym teraz brał to pewnie bym wziął 30 lub 40, ale przesiadki na razie nie planuję, aż tak tragicznie nie jest. Wszystko zależy od twoich możliwości finansowych. Kasę warto ładować przede wszystkim w szkło.
    Pozdrawiam
    Marek/Biperek

  9. #39
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    40
    Posty
    378

    Domyślnie

    Brawo dla marketingowców Canona
    Jeśli ten marcowy cash back będzie to wchodzę jednak w 40D .
    Zawsze to około 450 zł zwrotu po odliczeniu prowizji. choć czekać trzeba około 2 miesiące wzwyż.
    A na razie z obiektywów krótkich poza kitem pobawię się manualnym pancolarem.

  10. #40
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2008
    Wiek
    43
    Posty
    19

    Domyślnie Tylko 5D :)

    Rowniez zastanawialem sie nad zmiana 400D na cos lepszego (sprzecik uzywam glownie do portretu)... w chwili obecnej na 40D (w dobrej cenie i po cashbacku musialbym dolozyc max 1,4 tys) ale popstrykalem troszke zdjec zoom'ami i stalkami pod 400D, 30D, 5D i stwierdzilem ze jedynie w 5D warto byloby zainwestowac - obrazki duzooo ladniejsze anizeli pod crop'ami. Naturalnie jako kryterium bralem pod uwage samo zdjecie (bez podniecania sie sprzetem mechanicznym ) ). Pod FF rowniez rozwiazalby sie problem przeliczania ogniskowej.... na chwile obecna po sprzedazy 400D do 5D (po cashbacku) musialbym dolozyc ok 3-3,2 tys.
    [ CANON EOS 400D ] [ C 17-55 3.5-5.6 ]

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •