Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45

Wątek: Canon EF 400 f/5.6 L USM

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iczek
    Prawda 'gietrzy'
    Oj prawda, prawda, bardzo jaaaasna prawda. Jak zobaczyłem odbitki 13x18 z ISO 3200 +2 EV to mi szczęka opadła. A mam tylko 20D, z 5D to byłby istny hardcore

    Jakby co to z polecam pomoc iczka. Naprawdę godny zaufania kolega.

  2. #42
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    41
    Posty
    424

    Domyślnie

    Iczek... ale przekonałem się do tego szkła dopiero dziś.. chociaż też ciągle chodzi mi po głowie zoom 100-400/4,5-5,6 L IS.. zoom jest wygodniejszy.. a i dostepny na aalegro.. choc z USA bylo by taniej... pewnie zgłosze się do Ciebie po pomoc.. najpierw poczytam przydługawy post Kuby
    pozdrawiam
    Metus

  3. #43
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kwidzyn
    Posty
    30

    Domyślnie Maksymalny czas 1/640s z ręki ?

    Moim zdaniem stwierdzenie, że należy używać czasu max 1/640s jest błędne. Pomimo cropa obiektyw ma nadal ogniskową 400mm i to jest maksymalny czas do naświetlania z ręki. Pozdrawiam.

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ornitolog
    Moim zdaniem stwierdzenie, że należy używać czasu max 1/640s jest błędne. Pomimo cropa obiektyw ma nadal ogniskową 400mm i to jest maksymalny czas do naświetlania z ręki. Pozdrawiam.
    bardzo fajnie, że tak uważasz, niemniej jednak nie ma to większego znaczenia, bo nie masz racji :-P. Sprawa była wielokrotnie dyskutowana na forum i radze poszukać.

    Podpowiem tylko tyle: czy kiedy patrzysz przez wizjer aparatu z cropem i bez cropa widzisz różnicę? Jeśli masz prawidłowy wzrok, to widzisz, że z cropem obraz jest powiększony. Dlatego, te same drgania ręki będą powiększone przy cropie i przez to bardziej widoczne. Jeśli jednak i tak nie wierzysz - to proponuję samemu sprawdzić

    Oczywiście znamy choćby i tu na forum ludzi, którzy z ręki utrzymają takie obiektywy przy czasach dwu, trzykrotnie dłuższych - ale mówimy o ogólnej zasadzie zwanej odwrotnością ogniskowej (niezależnie czy fizycznej czy pozornej, bo odniesionej do klatki 35mm)

    Pozdrawiam
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  5. #45
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    I nawet się nie ważcie rozkręcać tej dyskusji w tym wątku ;-)

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •