Strona 12 z 64 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 639

Wątek: Prawa autorskie

  1. #111
    Początki nałogu Awatar SimOn!
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    3Miasto
    Wiek
    42
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamek
    I to jest włąśnie powód, by spisywać umowy.
    Ot co !
    Jak zapiszesz w umowie co sprzedajesz i na jakich prawach to gra.
    Poza tym prawo autorskie nie jest takie jednoznaczne i nie zawsze mozna sobie od tak przekladac to na wszystkie dziedziny sztuki... bo nam sie tak wydaje ;-)

    Inna sprawa ze w tym kraju zlodziej = zaradny czlowiek a uczciwy pracujacy = frajer ??: Ale co tam przyklad idzie z gory... minister mulat, nadpremier niziołek itd
    podpis...

  2. #112
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Anaberg
    Wiek
    53
    Posty
    318

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SimOn!
    Ot co !
    Inna sprawa ze w tym kraju zlodziej = zaradny czlowiek a uczciwy pracujacy = frajer ??: Ale co tam przyklad idzie z gory... minister mulat, nadpremier niziołek itd
    W "tym" kraju również:
    - bogaty = złodziej
    - biedny = uczciwy
    Ponadto obraziłeś mulatów i niziołków! Miej się na baczności!

    30D; 17-40/4L; 70-200/4L; 50/1,4; 580

  3. #113
    Pełne uzależnienie Awatar minek
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    1 386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kedar6890
    witam.Mam podobny problem.Kilka miesięcy temu robiłem sesje pewnej pannie.Zdjęcia wywołałem, ona mi zapłaciła nie podpisywaliśmy żadnej umowy.Pare tygodni temu w ręce wpadł mi katalog reklamowy pewnnej firmy.Ku mojemu zdziwieniu na pierwszej stronie katalogu widniało moje zdjęcie.Póżniej doszły kalendarzyki, ogłoszenia w lokalnej prasie oczywiście z moim zdjęciem.Pytałem znajomego redaktora lokalnej prasy i powiedział mi że to normalne , laska zapłaciła za zdjęcie i może robić z nim co tylko chce.Czy to normalne ???
    To chyba jest tak, że jak nie ma papieru to prawo chroni obie strony. Tj. 1) Ty nie możesz publikować nigdzie tych zdjęć bez (pisemnej) zgody modelki, bo to jej wizerunek, 2) ona nie może ich publikować bez pisemnej Twojej zgody, bo Twój utwór.
    Bez umowy, to możesz te zdjęcia trzymać u siebie w archiwum, ona w albumie, na ścianie czy podobnie.
    Pewne jest, że jak nie było umowy, w której były by jasno określone warunki, to wykorzystanie zdjęć do takich celów jak reklamowe, jest niedozwolone.

    Co do przykładu ze zdjęciami u fotografa: takie zdjęcia są również dla Ciebie, do Twojego prywatnego użytku. Nie mówimy tu o zdjęciach ,,do dowodu'', bo takie są raczej tylko ,,do dowodu'', ale o np. zaranżowanej sesji studyjnej. Są Twoje, czyli możesz je powiesić w domu na ścianie, dać cioci, itp.

  4. #114
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    27

    Thumbs up

    Sprawa została zakończona, dostaliśmy (ja i mój znajomy) 1200 zł do podziału. Poszliśmy z gminą na ugodę i wykonamy dla nich kilka zdjęć na zlecenie. Jak mówią: wilk syty i owca cała. Morał z tego taki, że warto ubiegać się o swoje a na drogę sądową występować tylko w ostateczności. Pozdrawiam!

  5. #115
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    44
    Posty
    31

    Domyślnie Prawa autorskie?

    Witam.
    Chcialem sie poradzic odnosnie praw autorskich. Sprawa wyglada tak:
    mianowicie tydzien temu robilismy chrzciny naszej coreczki, robilismy sesje fotograficzna (taka pamiatkowa) u fotografa w ich studiu.Bylo to 6 pozycji z chrzestnymi, rodzicami itp.
    Dzis poszlismy oderbac fotki ktore byly juz standardowo ulozone w takim mini albumiku.
    Cala akcja kosztowaal 400zl. Zapytalem sie czy pani moze mi dac te fotki na nosniku cyfrowym, wiadomo kiedys jakies odbitki itp. U nich odbitka kosztuje 10 zl gdzi eu innego fotografa 2 zl. pani ta powiedziala mi ze mi nie da takich zdjec i zaczela sie zaslaniac prawami autorskimi. ja jednak ni epodpisywalem zadnego papiera na ktorym by pisalo ze nie moge wziac swoich zdjec na plycie cd. Teraz mam wlasnie pytanie jak to jest. przeciez ja zaplacilem za ta usluge i chcialem miec takze fotki na plycie (plyte przynioslem ja swoja).
    Oni robili fotki ale przecie zmozna powiedziec ze ja im zlecilem pewna usluge za ktora sporo zaplacime, bo 400 zl to dla mnie duza suma.
    Chcialem sie tutaj wlasnie zwrocic z zapytaniem, co teraz robic. Mi sie wydaje ze na 100% chodzi o to aby w razie czego przyjsc do nich i robic odbitki po ich strasznie wygorowanych cenach - jak pisalem 10 zl za odbitke jednej fotki.
    Chcialem tutaj zasiegnac jakiejs opini zebym mial argumenty jak na dniach znow sie do nich wybiore aby jednak mi nagrali te zdjecia na cd.
    Bede bardzo bardzo wdzieczny wraz z zona za porade.
    pozdrawiam
    Paweł.
    ...::Canon S1 IS::...

  6. #116
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Prawa autorskie tu nic do rzeczy nie mają. Umówiłeś się z nimi na sesję za 400zł to trzeba było się dokładnie umówić, jak dostarczą wyniki sesji.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  7. #117
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie

    co zamawiales:
    - zdjecia (papierowe odbitki) w 6 pozycjach
    - zdjecia (odbitki) plus pliki cyfrowe
    W sumie to temat czesto walkowany tak przy negatywach jak i plikach.
    A ze drogo? przeciez znales cennik przed wyborem fotografa.

  8. #118
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    44
    Posty
    31

    Domyślnie

    nie umawialem sie dokladnie na jakie pliki, nie podpisywalem takze jak wspomnialem zadnych papierkow co do sesji.
    ceny znalem ale irytuje mnie ta sytuacja ze nie moge dostac plikow na cd gdyz oni powoluja sie na prawa autorskie, wiec sie chcialem tutaj dowiedziec ktory z punktow tuutaj mowi o tym w prawach autorskich?
    ...::Canon S1 IS::...

  9. #119
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    no ja niestety za Tomkiem, tzn umawiales sie na sesje za 400zl i odbitki, jesli nie masz papierka ze dostaniesz "negatyw" czli np rawy albo jpg to niestety ale ci sie nie nalezy.

  10. #120
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie

    popatrz w ich cennik za co zaplaciles i tyle. A dlaczego masz dostac za darmo DODATKOWO pliki cyfrowe - zakladajac ze w cenniku usluga okreslona byla jako wykonanie tylu a tylu zdjec (odbitek). W sumie zaklad dba o wlasny interes, trudno sie dziwic.

Strona 12 z 64 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •