Strona 11 z 64 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 639

Wątek: Prawa autorskie

  1. #101
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szycha
    Rady mile widziane, obecnie nie mam kontaktu z moim prawnikiem.
    http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3636

  2. #102
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Anaberg
    Wiek
    53
    Posty
    318

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez EchoX
    do sadu to mozna darowac sobie laptopa....
    ... bo mogło by się okazać, że PS i jeszcze trofę softu jest relatywnie mało legalne (oczywiście tylko z punktu widzenia twórców)
    Piszę zjadliwie, bo uważam ten temat za pieniactwo. Co osiągniesz sądząc się z gminą. Nic! A można "wspaniałomyślnie" darować swe dzieła na rzecz promocji regionu. Tak wielu Twórców już uczyniło. Wtedy prawie na pewno ktoś w przyszłości poprosi Cię w pomoc przy innych tematach. A tak pozostanie smród... i może parę groszy, które zostaną Ci po zapłaceniu adwokata. Czy warto? Chyba tylko gdy w grę wchodzi walka o zasady, ale to już fundamentalizmem pachnie.

    30D; 17-40/4L; 70-200/4L; 50/1,4; 580

  3. #103
    Uzależniony Awatar nastier
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    37
    Posty
    686

    Domyślnie

    JSK - najpierw sie pyta czy mozna. odwrotna kolejnosc to kradziez.
    na nic sprzętu kupa, gdy fotograf ****.

    fotoblog

  4. #104
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JSK
    ... bo mogło by się okazać, że PS i jeszcze trofę softu jest relatywnie mało legalne (oczywiście tylko z punktu widzenia twórców)
    Piszę zjadliwie, bo uważam ten temat za pieniactwo. Co osiągniesz sądząc się z gminą. Nic! A można "wspaniałomyślnie" darować swe dzieła na rzecz promocji regionu. Tak wielu Twórców już uczyniło. Wtedy prawie na pewno ktoś w przyszłości poprosi Cię w pomoc przy innych tematach. A tak pozostanie smród... i może parę groszy, które zostaną Ci po zapłaceniu adwokata. Czy warto? Chyba tylko gdy w grę wchodzi walka o zasady, ale to już fundamentalizmem pachnie.
    Z punktu widzenia fotografa ktory zarabia fotografia na zycie masz racje - po co robic sobie (czy tez swojej firmie) "renome" ;-).. ale z pkt widzenia zwyklego amatora jest to kradziez i tak nalezy to traktowac

  5. #105
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    27

    Domyślnie

    JSK

    Jasne- po co, czy warto? Lepiej siedzieć w domu i mieć wszystko gdzieś. Równie dobrze mogę pojechać do Ciebie, "pożyczyć" sobie Twój samochód i pojeździć nim po kraju. Podoba się? Nie sądze… Gdyby się spytali to bym pozwolił. Nie zrobili tego, ich błąd. I tyle. W przyszłości inna gminy ukradnie moje zdjęcia, też mam sobie darować? Super, zawsze marzyłem o takiej współpracy, nie ma co. Najlepiej umieszczać na stronie fotografie wielkości max.100 x 40 pix i 50 kb. Tylko później odwiedzający się zastanawiają dlaczego takie małe? Sam sobie na to odpowiedz...

    PS. Nigdy nie odmówiłem wykorzystania moich zdjęć za free... więc chyba nie jestem taki zły jak uważasz?

    PS 2. Podaj mi tych fotografów, którzy zrezygnowali ze swoich praw autorskich. Ja nie zamierzam.

  6. #106
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    nml
    Wiek
    44
    Posty
    107

    Domyślnie

    witam.Mam podobny problem.Kilka miesięcy temu robiłem sesje pewnej pannie.Zdjęcia wywołałem, ona mi zapłaciła nie podpisywaliśmy żadnej umowy.Pare tygodni temu w ręce wpadł mi katalog reklamowy pewnnej firmy.Ku mojemu zdziwieniu na pierwszej stronie katalogu widniało moje zdjęcie.Póżniej doszły kalendarzyki, ogłoszenia w lokalnej prasie oczywiście z moim zdjęciem.Pytałem znajomego redaktora lokalnej prasy i powiedział mi że to normalne , laska zapłaciła za zdjęcie i może robić z nim co tylko chce.Czy to normalne ???

  7. #107
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    27

    Domyślnie

    Według mnie nie jest to normalne, jeśli nie podpisywałeś odpowiedniej umowy. Ale żyjemy w takim kraju, że niczego nie możemy być pewni… Na Twoim miejscu porozmawiałbym z prawnikiem, masz sprawę poważniejszą od mojej...

  8. #108
    Początki nałogu Awatar SimOn!
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    3Miasto
    Wiek
    42
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kedar6890
    witam.Mam podobny problem.Kilka miesięcy temu robiłem sesje pewnej pannie.Zdjęcia wywołałem, ona mi zapłaciła nie podpisywaliśmy żadnej umowy.Pare tygodni temu w ręce wpadł mi katalog reklamowy pewnnej firmy.Ku mojemu zdziwieniu na pierwszej stronie katalogu widniało moje zdjęcie.Póżniej doszły kalendarzyki, ogłoszenia w lokalnej prasie oczywiście z moim zdjęciem.Pytałem znajomego redaktora lokalnej prasy i powiedział mi że to normalne , laska zapłaciła za zdjęcie i może robić z nim co tylko chce.Czy to normalne ???
    No raczej normalne.
    A pomysl zrobil bys sobie fotki portretowe powiedzmy, ladnie za nie zapalcil i wyszed ze studia, potem poszedl bys do wujka, ktory ma firme rozklejajaca bilbordy, a on w prezencie urodzinowym zrobil by kampanie z wykorzystaniem Twojego zdjecia.
    To co teraz ten fotograf zacznie Cie scigac za to ze to Jego zdjecia ?!?
    No a jak wkleisz zdjecie do dyplomu czy paszportu i zaczniesz go pokazywac publicznie to co tez nalezy mu sie za to "dzialka".
    podpis...

  9. #109
    Pełne uzależnienie Awatar mattnick
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Wałbrzych
    Wiek
    41
    Posty
    1 735

    Domyślnie

    Jest coś takiego jak prawa autorskie...wszystko jedno czy sie za to płaci czy nie...zamawiając u kogoś aranżację utworu muzycznego mimo, że za niego płacimy przy każdym wykonaniu należałoby płacić autorowi opracowania, chyba, że (za odpowiednią kwotę) zrzeknie się praw autorskich
    30D, C 17-40 f4 L, 50 f1.8, 70-200 f4 L, 430 ex, oraz -=iii=<)
    CZYTAĆ I PAMIĘTAĆ !!!!

  10. #110
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    I to jest włąśnie powód, by spisywać umowy.
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

Strona 11 z 64 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •