Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [bebop] Łazienki spacerowo popełnione...

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    fafa
    Posty
    755

    Domyślnie [bebop] Łazienki spacerowo popełnione...

    witam

    zapraszam do obejrzenia com wczoraj popełnił. cały czas testuje 20D, trochę problemów z AF, ale chyba jednak moich a nie aparatu :-)

    troszkę fotek leży tutaj:

    tutaj

    przy okazji chciałbym zwrócić kolegom na strategiczne posunięcie, którego wczoraj dokonałem: żona dostała mojego starego Canona Digital Rebel + EF75-300 USMIII, a ja trochę "pofociłem" może zakup "L"ki nie będzie jednak rodzinnym dramatem ;-)

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar gonzo44
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    był Kraków, był Gdańsk, jest Kraków :-)
    Wiek
    42
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    pierwsze dwie wieworki nawet fajne, na reszte nie mialem cierpliwosci. Albo ja mam za wolny internet albo...

  3. #3
    Bywalec Awatar dzi
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    240

    Domyślnie

    nie no z takim transferem to odechcialo mi sie po jednej fotce ogladanie , choc o ile pamietam to ten skrypt ciagnie wszystko mimo, iz oglada sie dana fote


  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    fafa
    Posty
    755

    Domyślnie

    no chyba niestety racja po stronie ogladajacego. pomysle o czyms bardziej rozsadnym, moze po prostu eksport z PS :-)

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar gonzo44
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    był Kraków, był Gdańsk, jest Kraków :-)
    Wiek
    42
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Jest masa programow do publikacji zdjec w sieci. Ja np uzywam JAlbum, ale jak poszukasz na tym forum to byl watek o tych programach.

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    fafa
    Posty
    755

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gonzo44
    Jest masa programow do publikacji zdjec w sieci. Ja np uzywam JAlbum, ale jak poszukasz na tym forum to byl watek o tych programach.
    to kwestia przede wszystkim tego, że puściłem batch w PS z konwersja jakości na 95 albo lepiej, skutkiem zdjęcia są po 300-500KB... to niestety brzydka przypadłość :-? ale walczę z tym :cool: nie jestem zadowolony z tego jak ten skrypcik wyświetla jpegi, html robi to niestety lepiej, także może będą przeprosiny ze skryptem Gallery z

    testuje teraz TheExhibit Engine, niestety czasowo się nie wyrabiam z ustawieniem dobrze tego silniczka.

    póki co zmniejszyłem zdjęcia w galerii do max 190KB. czyli trzykrotnie w stosunku do pierwszego wrzutu...

  7. #7
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Transferring data from www.marcinrusinowski.com... to jedyna rzecz, jaka zauwazylem i zapamietalem :-?

    Blogoslawiony bedzie dzien, w ktorym wszyscy domorosli webmasterowie dorosna na tyle zeby zrozumiec, ze flash sie nadaje wylacznie do generowania transferu na laczach nikomu niepotrzebnymi fajerwerkami...

    Przeciez taka pozal sie Boze "galeria" to q*** wiekszy festyn niz plyta CD zawieszona jako "antyradar" przy wstecznym lusterku. I co ciekawe - skutecznosc w obu przypadkach jest porownywalna

    Eeeech...

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    fafa
    Posty
    755

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kavoo
    Transferring data from www.marcinrusinowski.com... to jedyna rzecz, jaka zauwazylem i zapamietalem :-?
    przesadzasz, albo otwierasz to na modemie przez TPSA. jeżeli otworzenie obrazka mającego 150KB przekracza możliwości Twojego łącza to najmocniej Cię przepraszam...

    Cytat Zamieszczone przez kavoo
    [I]
    Blogoslawiony bedzie dzien, w ktorym wszyscy domorosli webmasterowie dorosna na tyle zeby zrozumiec, ze flash sie nadaje wylacznie do generowania transferu na laczach nikomu niepotrzebnymi fajerwerkami...

    Przeciez taka pozal sie Boze "galeria" to q*** wiekszy festyn niz plyta CD zawieszona jako "antyradar" przy wstecznym lusterku. I co ciekawe - skutecznosc w obu przypadkach jest porownywalna

    Eeeech...
    Błogosławiony będzie też dzień kiedy będziesz pisał o rzeczach, o których masz pojęcie (np. o fotografii, bo z tego co patrzyłem na Twoje fotografie, to wiesz co i jak). z Flashem to walnąłeś trochę jak ja z kompresją zdjęć.

    plik Flashowy, który ciągnie tą całą pożal_się_boże galeryjkę ma 12KB, więc gdzie te fajerwerki co zapychają łącza? stronka wisi na serwerze nazwa.pl, jak masz słaby transfer od nich... chociaż na neo+ cała strona po wywaleniu cache z przeglądarki otwiera mi się niecałą minutę... z załadowaniem wszystkich obrazków.

    a tak w ogólę, to daj sobie na luz, bo ciśnienie niepotrzebnie wzrasta i robi się mało przyjemnie. chyba że o to chodziło.

    pozdrawiam :cool:
    Ostatnio edytowane przez bebop ; 03-05-2005 o 22:14

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar tpop
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    1 465

    Domyślnie

    a u mnie po kliknieciu na jakas fotke pojawia sie tylko bialy kwadracik. Na IE i na FF jest tak samo

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    fafa
    Posty
    755

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tpop
    a u mnie po kliknieciu na jakas fotke pojawia sie tylko bialy kwadracik. Na IE i na FF jest tak samo
    juz powinno dzialac. o ile taka forma okreslenia jest dopuszczalna.

    simpleviewer ma niestety dwie dosc powazne wady: po pierwsze wczytuje wszystkie obrazki w galerii. co oznacza w wczytanie w ciagu x2 obrazkow (liczac miniaturki). druga wada (dla mnie) to troche slabe wyswietlanie jpegow. no, ale jak zaznaczylem to tylko tymczasowa forma, szukam caly czas czegos malo absorbujacego czas i dosc szybkiego (przyznaje ze ladowanie calej galerii gdy sie chce na szybko spojrzec co tam siedzi w srodku nie jest fajne, szczegolnie jak ktos ma slabe lacze...). pozdrawiam :cool:
    Ostatnio edytowane przez bebop ; 03-05-2005 o 22:42

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •