Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 143

Wątek: Na czym polega "Technika światła"

  1. #1

    Domyślnie Na czym polega "Technika światła"

    Ostatnio bardzo modne stało się przekształcanie poprzez obróbkę cyfrową zwaną "techniką światła" lub "malowanie swiatłem" głównie portretów lub detali np. dłoni.
    Przykład na stronie http://andrzejdragan.com/ czy http://dzikers.insiderpress.pl/
    Czy macie może jakieś linki gdzie można coś więcej poczytać na temat tej techniki i na czym a dokładniej na jakiej ingerencji w PS ona polega?? Będę dźwięczny.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Artur Lewandowski ; 02-05-2005 o 17:09

  2. #2
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Recording of the "creation history" of a selected photo - a set of consecutive intermediate steps from a raw photo to its final version recorded in a set of high quality digital files + exhaustive explanation of the technique details and all the applied tricks + answering all your questions concerning the details of the techniqe - 200 EUR / 270 USD.
    Kup, w czym problem ;-)

  3. #3

    Domyślnie

    Hehehe, Kavoo rozwaliłeś mnie..... tak wiem też to czytałem ale od czego mamy kochanych forumowiczów chyba że będzie więcej zainteresowanych to może jakąś ściepę

  4. #4
    Bywalec Awatar storm
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    PL / WAW
    Posty
    183

    Domyślnie

    Hmm np tworzenie levels adjustment layer i maskowanie jego dzialania..
    np. kopiowanie kanalu koloru i nakladanie go np jako overlay i takze maskowanie itp..
    Mocny USM czesto stosowany jest tez w tej technice.
    Mozna by duzo pisac..

    Bardzo sprytny retusz dzieki ktoremu uzyskujemy bardzo charakterystyczny wyglad..
    Tylko ze trzeba pamietac ze nie do kazdego portretu pasuje... choc sama technika retuszu daje spore mozliwosci..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez storm
    Hmm np tworzenie levels adjustment layer i maskowanie jego dzialania..
    np. kopiowanie kanalu koloru i nakladanie go np jako overlay i takze maskowanie itp..
    Mocny USM czesto stosowany jest tez w tej technice.
    Mozna by duzo pisac..

    Bardzo sprytny retusz dzieki ktoremu uzyskujemy bardzo charakterystyczny wyglad..
    Tylko ze trzeba pamietac ze nie do kazdego portretu pasuje... choc sama technika retuszu daje spore mozliwosci..
    No to już trochę lepiej, a co do dopasowania do danego portretu to fakt, natomiast najbardziej podoba mi się mocne uwydatnienie pęknięć skóry, która wygląda wtedy jak brudna. Kurcze jakiś tutorialek by się przydał

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Ja w tym widzę sztuczkę z podmianą w dekompozycji HSV kanału jasności na coś powstałego Channel Mixerem (przy ujemnym czerwonym). Nawet napisałem do tego plugin Gimpowy, ale kolegom windowsowym raczej się nie przyda, bo nie mam jak skompilować go pod win. Może to nie do końca to, ale efekt jest trochę podobny.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar tpop
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    1 465

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Może to nie do końca to, ale efekt jest trochę podobny.
    a moze jakies sample? Byloby milo

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Echh, nie bawiłem się tym dużo, ale może jutro coś przygotuje. (mam ze dwa zdjęcie, ale przedstawiają kumpli, więc mogą się obrazić za wrzucenie ich w hardcorowej wersji). Dziś nic nie zrobie, bo odpaliłem windowsa i nie chce mi się rebootować
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar tpop
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    1 465

    Domyślnie

    spoko wytrzymam. Nie pali sie .

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Tym pluginem (tylko na innych ustawieniach) potraktowałem to zdjęcie http://labfiz.uwb.edu.pl/~tomaszg/foto/2/7.html w ramach zabaw kolorystycznych.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •