Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 171

Wątek: KONKURS!!! Na najlepszy portret na (ekstremalnie) małej GO...

  1. #1
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie KONKURS!!! Na najlepszy portret na (ekstremalnie) małej GO...

    Przyszedł mi do głowy pomysł, aby dla przeciwwagi dla ostatnio nowopowstałych wątków:

    Canon 85mm 1,8 USM - NAjładniejsze zdjęcia !!!
    Canon 50/1,4 Najładniejsze zdjęcie KONKURS !!

    utworzyć nowy, mniej onanistyczno-sprzętowy, bardziej skierowany na fotografie samą w sobie, wątek któremu ma przyświecać, w prawdzie ta sama idea:
    "...za duzo na tym forum cegieł i linijek a za mało prawdziwych zdjęć" - zdjęć tych naprawdę dobrych pod którymi będziemy się z dumą podpisywać sowim nickiem - różniących się od sterty gniotów jakie można spotkać na stronach typu photobase.

    ale nieważna jest puszka ani szkło, lecz ważny jest dystans, ogniskowa, wartość (f)przysłony i crop factor .
    Konkurs ma być skoncentrowany na kreatywność fotografa w wykorzystaniu małej GO jako środka wyrazu ...

    Na koniec miesiąca wystawimy ankietę i wyłonimy zwycięzców

    Żaden prawdziwy konkurs nie może być bez nagród, wiec by zachęcić userów i podnieść nieco poziom prezentowanych prac postanowiłem ufundować następujące nagrody ...

    I miejsce - nagroda główna:

    Lexar 1GB Professional 133x CompactFlash Card with Write Acceleration (WA) Technology

    oraz dwie nagrody pocieszenia:

    II miejsce - banknot pięciodolarowy,

    III miejsce - banknot jednodolarowy,

    Oraz nagroda specjalna przyznawana przez głównego sponsora -czyli mnie (według mojego widzimisię) - banknot dwudziestodolarowy.

    Zastrzegam sobie jednak prawo, do nie przyznania tej nagrody jeżeli żaden portret nie wciśnie mnie w fotel ...

    Kilka dodatkowych warunków:
    Poprzez portret rozumiem zdjęcie przedstawiające człowieka lub kilka osób, które zajmują większą część kadru, preferowane portrety z oczami patrzącymi w obiektyw, światło zastane - ewentualnie doświetlane blendą lub umiejętnie dobranym Flashem, tak żeby nie było go po prosu widać, odpadają zdjęcia z lampa walącą na wprost lub odbita od sufitu... zdjecia takie mają mz bardzo mała wartość artystyczną.
    Materiał musi być świeży - tzn nigdzie wcześniej nie prezentowany, na żadnym blogu fotograficznym lub w galerii user'a na CB, najlepiej żeby szuflada z której zdjęcie pochodzi nie była zbyt głęboka
    Chciał bym uniknać sytuacji w której pan MMM lub TOPOL wystawia zdjęcie, lub zdjęcie podobne, lub z tej samej serii co zdjecie tygodnia z obiektywnych z przed kilku miesięcy, lub fotkę pewniaka która dostała sto komentarzy i najwyższe oceny na oPh lub plphoto.com ...
    minimalny rozmiar 800x600! jak ktoś chce podpiąć linka do zdjęcia w wyższej rozdzielczosći lub pliku RAW to jak najbardziej!
    Komentarze i uwagi na temat zdjęć jak najbardziej mile widziane, bez wycieczek osobistych ewentualnie.

    Limit zdjęć na uczestnika = 3,

    Proponuje numeracje zdjęć dziesiątkową tzn user nr 1 (1-3), user nr 2 (10-13, user nr 12 (120-123).

    Tyle ode mnie, liczę na wszelkie dodatkowe sugestie i ewentualna pomoc moderatorów! (chociażby w poprawieniu i sformatowaniu i poprawieniu interpunkcji powyższego tekstu)

    Acha tydzień po rostrzygnieciu ankiety nagrody roześle pocztą.
    w przypadku gdy choćby jedno z moich zdjeć znajdzie sie w pierwszej trójce - choć nie sadzę, mam raczej więcej wrogów na tym forum niż fan'ów - szcerosć i wylewność nie popłaca...
    zrzeknę się dobrowolnie nagrody na rzecz następnego w kolejce...
    zapraszam do wspólnej zabawy
    z poważaniem
    VanMurder

    A oto moja pierwsza propozycja :

    1. Peacock - dystans ok 40-50cm, ogniskowa 35mm, f1.8, crop 1.0


  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    50
    Posty
    1 721

    Domyślnie

    niestety ... posiadacze FF są na z góry lepszej pozycji

  3. #3
    Uzależniony Awatar Wats0n
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Posen Bloody Posen
    Wiek
    42
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popmart Zobacz posta
    niestety ... posiadacze FF są na z góry lepszej pozycji
    Skąd ten pomysł? W najlepszej sytuacji są amatorzy makrofotografii, Trzeba doprecyzować że chodzi o portret ludzki

    Proponuje numeracje zdjęć dziesiątkową tzn user nr 1 (1-3), user nr 2 (10-13, user nr 12 (120-123).
    Znaczy - pierwszy wysyła max 3 zdjęcia, każdy następny - po 4?
    Tako rzecze Watson.
    There are no stupid questions, just stupid people.
    Wątek galeryjny na CB/Portrety@CB/Meksyk@CB/Sport@CB //Galeria przejściowa

  4. #4
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popmart Zobacz posta
    niestety ... posiadacze FF są na z góry lepszej pozycji
    nie chodziło mi o to że wygrywa ten kto uzyska najmniejszą GO, to tylko ogólne założenie, głównym kryterium są walory estetyczne i kreatywność fotografa ...
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Wats0n Zobacz posta
    Trzeba doprecyzować że chodzi o portret ludzki
    to już zostało sprecyzowane:
    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    Poprzez portret rozumiem zdjęcie przedstawiające człowieka lub kilka osób, które zajmują większą część kadru...

    Cytat Zamieszczone przez Wats0n Zobacz posta
    Znaczy - pierwszy wysyła max 3 zdjęcia, każdy następny - po 4?
    oczywiście pomyliłem się w elementarnej algebrze ... jak zwykle ....
    Ostatnio edytowane przez VanMurder ; 05-02-2008 o 10:55 Powód: Automerged Doublepost

  5. #5
    Początki nałogu Awatar krwisty
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    W-wa/Rz-ów
    Posty
    372

    Domyślnie

    o, fajnie, nareszcie cos konstruktywnego.
    Michał - 150mm, f/5.6, 1/30s, odleglosc jakies 1,5m, slaby skan z pelnej klatki (4x5"), wephota np22 moczona w rodinalu 1:40 11 minut.

    Martin Gorczakowski

  6. #6
    Uzależniony Awatar esteper
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Vava
    Wiek
    36
    Posty
    635

    Domyślnie

    Bida że nie może być już wcześniej prezentowane, bo się znalazło by jedno No cóź, trzeba będzie coś poczynić nowego.
    5DmkII + C50/1.4 + C85/1.8 + 2,5kg jabłek w wersji PRO

    "ADMINISTRACJO ! ZAPOBIEGAJ I LECZ SIĘ RUTYNOWO. DOBRO ADMINISTRACJI, GWARANTEM DOBRA OGÓŁU"

  7. #7
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krwisty Zobacz posta
    o, fajnie, nareszcie cos konstruktywnego.
    Michał - 150mm, f/5.6, 1/30s, odleglosc jakies 1,5m, slaby skan z pelnej klatki (4x5"), wephota np22 moczona w rodinalu 1:40 11 minut.

    No na reszcie ! zdjęcia z dużego formatu maja swój klimat - nie da się ukryć... ciężko jest wzrok oderwać, no i zawsze podobała mi się za zeskanowana ramka - cudo!
    dzięki za podniesienie rękawicy

    Cytat Zamieszczone przez esteper Zobacz posta
    Bida że nie może być już wcześniej prezentowane, bo się znalazło by jedno No cóź, trzeba będzie coś poczynić nowego.
    liczę na ciebie chłopie, liczę
    pozdrawiam

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    jaki deadline?
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  9. #9
    Początki nałogu Awatar Wini
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    W-wa
    Posty
    460

    Domyślnie

    1

    2

    3
    Wini

  10. #10
    Uzależniony Awatar TomS
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Strzelin
    Wiek
    37
    Posty
    880

    Domyślnie

    robgr85 napisał: jaki deadline?
    Pisze w 1 poście że do końca miesiąca

    edit:
    1.
    Ostatnio edytowane przez TomS ; 05-02-2008 o 19:31

Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •