Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Makro................po raz drugi:-)

  1. #1
    Zogi
    Guest

    Domyślnie Makro................po raz drugi:-)

    Mam pytanie. Czy do mojego a510 będzie pasować Sigma 28-80mm F3.5-5.6 II MINI ZOOM MACRO ASPH.??????? Podejrzewam, że nie obędzie się bez pierścienia mocującego. Warto zainwestować w coś takiego??? Dzięki za porady. 8)

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar gonzo44
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    był Kraków, był Gdańsk, jest Kraków :-)
    Wiek
    42
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Jezeli dobrze pamietam to a510 jest kompaktem. Wiec jak bys chcial wymienic w nim obiektyw??

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    W kompakcie jedyne co można zrobić to domontować odwrotnie drugi obiektyw. Tylko, że powinna chyba to być jakaś stałka 50mm najjaśniejsza, jaką się da. Ostatecznie może być Helios od Zenita.
    http://canon-board.info/showthread.php?t=1847
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Nie jestem pewien czy do a510 nie da się dołozyć jakieś nasadki macro, do G5 na pewno jest coś takiego dostępne. Zobacz w sklepach internetowych.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  5. #5
    Zogi
    Guest

    Domyślnie

    Najzabawniejsze jest to, że w instrukcji są podane modele konwerterów do a510 (oczywiście oryginały Canona), a jak próbowałem je znależć na stronce Canon Polska to ani widu ani słychu. Na Allegro również. Chyba sobie jaja robią. To niby gdzie je można dostać.W Hongkongu???????

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Wiesz to jest stary problem u nas akcesoria dodatkowe nie sprzedają się tak jak na świecie (cywilizowanym świecie). W Polsce możesz też to znaleźć na kilku stronach. Zobacz np. u mojego dostawcy www.cyfrowe.pl, jak nie mają standardowo to Ci ściągną. Widziałem to też na jednym z elektronicznych sklepów w Krakowie, jeśli znajdę link to Ci podeślę. U nas generalnie jest słabo z akcesoriami. Ponawiam jednak swój pomysł abysmy w ramach formu stworzyli sklepik dla członków forum. Coś takiego mają Nikoniarze i fajnie im to działa.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar gonzo44
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    był Kraków, był Gdańsk, jest Kraków :-)
    Wiek
    42
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mac
    Ponawiam jednak swój pomysł abysmy w ramach formu stworzyli sklepik dla członków forum
    Moglbys rozwinac mysl

  8. #8
    Zogi
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mac
    Wiesz to jest stary problem u nas akcesoria dodatkowe nie sprzedają się tak jak na świecie (cywilizowanym świecie). W Polsce możesz też to znaleźć na kilku stronach. Zobacz np. u mojego dostawcy www.cyfrowe.pl, jak nie mają standardowo to Ci ściągną. Widziałem to też na jednym z elektronicznych sklepów w Krakowie, jeśli znajdę link to Ci podeślę. U nas generalnie jest słabo z akcesoriami. Ponawiam jednak swój pomysł abysmy w ramach formu stworzyli sklepik dla członków forum. Coś takiego mają Nikoniarze i fajnie im to działa.

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc. A tak swoją drogą, fajny pomysł z tym sklepikiem. :grin:

  9. #9
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mac
    Coś takiego mają Nikoniarze i fajnie im to działa.
    O ktorym sklepie mowisz - sklepie Hesji czy Transicie? Nie wiem jak jest w przypadku Hesji, ale jesli chodzi o Transit to nie jest to zaden "sklep Nikoniarzy" tylko po prostu sklep, ktory dla czlonkow SUN (Stowarzyszenie Uzytkownikow Nikona) oferuje znizki. Wiem, bo to sklep mojego brata ciotecznego.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •