Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 43 z 43

Wątek: Jaki komputer do oglądania fot?

  1. #41
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    fafa
    Posty
    755

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Liska
    hmn, teraz mam monitor Neovo F-15, nie muszę oglądac na TV;-) Zaczęłam się uczyć Photoshopa i generalnie chodzi mi o to, żeby wiedzieć, jak będzie wyglądało w realu zdjecie, które widzę na ekranie.
    Nie potrzebuję super-hiper monitora dla zawodowca, ale chciałabym mieć coś porządnego, co nie zepsuje się za rok.
    A aparat mam 20d.
    :-)
    kup komputer na który będzie Cię stać i który nie będzie Ci sprawiał problemów. ja polecam Ci jakiegoś maczka (rzeczywiście jakaś lans macuserów), np. MacMini. Monitor już masz, dowolna klawiatura/myszka na USB i masz problemy z głowy. jako przykład osoby, która przekonała się do mac'a podaję moją żonę - dostała na siłę iMac'a LCD (czyli "lampkę") i od dwóch lat mam temat reinstalacji czegoś lub jakiś awarii z głowy. po prostu używa komputera, który nie sprawia jej problemów. takie jest moje założenie zakupów. żona jest grafikiem, ostatnio udało mi się ją zarazić fotografią.

    być może są argumenty za tym, żeby kupić komputer w Tesco czy jakimś innym bałaganie, bo taniej, masz wgrane Windows XX i dostęp do programów od kolegi lub na stadionie od ruskich. być może ktoś powie, że za te same pieniądze czyli circa 2200 zł brutto kupisz szybszy komputer, z lepszą kartą graficzną, większym dyskiem etc.

    dla mnie komputer jest narzędziem - i w ramach tej definicji nie wyobrażam sobie z powrotem sytuacji walki z syfnymi driverami do płyty głównej, problemem z jakimiś przerwaniami i kartą muzyczną. odkąd mam maczki w domu (systematycznie wyciąłem wszelkie chwasty zaczynając od pecetów po produkty M$) po prostu używam komputera do tego co potrzebuje (grafika, muzyka, wideo, fotografia). nie gram w gry komputerowe więc nie dotyczy mnie problem że gry X nie ma na maka.

    Oprogramowanie do fotografii na oba systemy (mac/pc) jest podobne: Adobe Photoshop/Elements, C1 Pro, DPP, Bibble Pro... z mojego doświadczenia warto zainwestować w maka dla wygody pracy na nim. to jest warte dla mnie dużo więcej niż teraz kosztują maczki. a do obróbki zdjęć z canona 20D nie potrzebujesz stacji roboczej z dwoma procesorami i chłodzeniem cieczą. dużo osób obrabia zawodowo zdjęcia na laptopach Apple, nawet na iBookach czyli laptopach skierowanych cenowo bardziej w stronę studentów (w każdym razie za wielką wodą tak to promują). tak jak napisałem - polecam Ci tak jak Cychol maczka. będziesz zadowolona z łatwości obsługi i bezproblemowości. MacMini został pomyślany m.in. jako komputer przesiadkowy dla ludzi, którzy mieli wcześniej peceta. Jest to najtańszy maczek, który spokojnie będzie Ci służył kilka lat. zawsze możesz mu dołożyć ramu czy dopiąć zewnętrzny dysk (firewire lub usb). Mój kolega kupił go i używa z monitorem Eizo. Jest zachwycony łatwością użytkowania.

    pozdrawiam

  2. #42
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Liska
    Zaczęłam się uczyć Photoshopa i generalnie chodzi mi o to, żeby wiedzieć, jak będzie wyglądało w realu zdjecie, które widzę na ekranie.
    http://www.cdrom.pl/index.php?title=...fotolab%C3%B3w

    Milego czytania 8)

  3. #43
    Coś już napisał Awatar Liska
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    67

    Domyślnie

    Dziękuję Wam pięknie:-) Jak zwykle - niezawodni.
    Rozejrzę się więc za Macami i pewnie jeszcze będę pytać.
    :-)

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •