Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: Jaki komputer do oglądania fot?

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar McKane
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    45
    Posty
    2 015

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Możesz sprecyzować? Kompatybilność z kośćmi ramu?
    Dokladnie. Ramy noname z moich doswiadczen w pracy z komputerami sprawialy zawsze najwiecej problemow. W wielu wypadkach nie pracowaly w ogole w dualu badz sypaly bledami. Wielu producentow stara sie na biezaco aktualizowac biosy niwelujac czesc problemow ale nie zawsze jest to mozliwe. Nawet ostatnio okazalo sie ze moj Abit nf-7 sl pomimo tego ze idealnie pracowal z dwoma twinmosami 256 po dolozeniu kosci 512 Mb tego samego producenta na tych samych kostkach m-teca wywalal od razu bledy. Dopiero uzycie jednego z modowanych biosow rozwiazalo problem (z tym ze nie kazdy potrafi to zrobic a wiele osob co zreszta nie dziwne boi sie tej operacji). I to nie tylko z twinmosami byl problem. Podobne sytuacje maja/mialy miejsce z Kingstonami Geilami i innymi. Dual channel jest niestety nadal dosyc "delikatnym" rozwiazaniem szczegolnie przy wyzszych czestotliwosciach magistral.

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    No to już zupełnie nie wiem, co mam sobie kupić
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar McKane
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    45
    Posty
    2 015

    Domyślnie

    Ja sie przyznam ze mam troche spaczenie na punkcie sprzetu komputerowego. To po czesci dlatego ze naogladalem sie w zyciu mase niedorobek a poza tym zajmuje sie hobbystycznie grzebaniem we wnetrznosciach (chlodzenia wodne, mody plyt glownych i grafik przerabianie systemow chlodzacych itp). Wychodza wtedy roznego rodzaju kwiatki ktorych czesto normalny uzytkownik komputera nie zauwaza.

    Jesli chcesz przyslij mi na PW konfiguracje ktora sobie wybrales a ja sie rozejrze i zobacze co ludzie o tym sprzecie pisza i moze w wolnej chwili podskocze do mojej starej roboty i poskladam te czesci zeby zobaczyc jak to wszystko chodzi.

  4. #24
    Początki nałogu Awatar Cychol
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Reading
    Wiek
    60
    Posty
    398

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    No to już zupełnie nie wiem, co mam sobie kupić

    Tomek kup maka!!!
    pozdrawiam

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cychol
    Tomek kup maka!!!
    Niestety (jako były geek linuxowy i aktualny solarisowy) popieram. Ja już peceta do domu nie kupię.

  6. #26
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    966

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Niestety (jako były geek linuxowy i aktualny solarisowy) popieram. Ja już peceta do domu nie kupię.
    Pozostaje sie tylko zgodzic. Ja przeszedlem podobna droge - od Windows, przez Linuksa a teraz MacOSX. I jestem calkiem zadowolony.

    Tym bardziej ze niedlugo bedzie mozna kupic Maki z nowym systemem 10.4 (Tiger) w ktorym np. Preview (standardowa aplikacja do przegladania zdjec) potrafi wyswietlac... RAWy z Canonow (i innych). W ktorym innym systemie w domyslnej instalacji dostaniecie cos takiego?

  7. #27
    Początki nałogu Awatar Cychol
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Reading
    Wiek
    60
    Posty
    398

    Domyślnie

    a najtańszy mac mini kosztuje niecałe 2200, do niego monitor i jazda
    pozdrawiam

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Co to, zjazd ogryzkow? Ja tam zadnych jablek na kompie nie chce, nawet za darmo

    Mial byc komp do ogladania zdjec Do tego to moze byc i PII 300. Byle mialo duzy, w miare poprawnie ustawiony monitor... Uwzgledniajac dzisiejsze ceny da sie to kupic za ulamek ceny tego mini costam...

    Po co sie pchac w drogie nowosci do tak niewymagajacego zadania... Przeciez na takim 300-500 juz calkiem komfortowo sie da obrabiac grafike, nie mowiac o ogladaniu... Wystarczy troche wiecej ramu i nieco nowoczesniejszy dysk... W calym tym zastosowaniu najwazniejszy jest dobry monitor. A i ten dzisiaj mozna kupic za grosze podobnie jak sprzet...
    Ostatnio edytowane przez KuchateK ; 02-05-2005 o 20:44
    ...

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    72

    Domyślnie

    Z monitorów polecam NEC'a. Sam mam 19" CRT model FE991SB, właśnie na kineskopie typu Diamondtron. Świetna jasność jak również odzworowanie kolorów. Ostatnio robiłem odbitki z cyfraka w labie, no i odbitki były identyczne z tym co miałem na monitorze.

    Z kart graficznych do obróbki zdjęć to polecam (tylko i wyłącznie) Matroxa. Nie ma dokładniejszych w malowaniu obrazu kart od nich. Sam posiadam Radeona 9600Pro z powodu budżetu. Ale nie narzekam.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar McKane
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    45
    Posty
    2 015

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chrisowaty
    Z monitorów polecam NEC'a. Sam mam 19" CRT model FE991SB, właśnie na kineskopie typu Diamondtron. Świetna jasność jak również odzworowanie kolorów. Ostatnio robiłem odbitki z cyfraka w labie, no i odbitki były identyczne z tym co miałem na monitorze.

    Z kart graficznych do obróbki zdjęć to polecam (tylko i wyłącznie) Matroxa. Nie ma dokładniejszych w malowaniu obrazu kart od nich. Sam posiadam Radeona 9600Pro z powodu budżetu. Ale nie narzekam.
    Eee tam utarlo sie ze jak karta do grafiki to musi byc Matrox. Miales taka karte kiedykolwiek ?

    Nic nie usprawiedliwia jej ceny moim zdaniem. Nawet kiepskie sterowniki zawsze wydawali z ktorymi co troche byly jakies problemy o akceleracji w grach nie wspominajac.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •