Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 137

Wątek: Najładniejsze zdjęcia z obiektywów - spis

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Wa-wa
    Wiek
    55
    Posty
    98

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzdyll Zobacz posta
    Pomysł z tymi watkami z najlepszymi zdjęciami z konkretnych obiektywów całkiem ciekawy tylko niestety bez ciągłej moderacji moim skromnym zdaniem trudny do realizacji - sens to by miało gdyby każdy tam wrzucał jeśli nie jedno to najwyżej kilka "perełek", bez dodatkowych dywagacji, jako opis tylko exif. Bo inaczej zaraz to będą wątki o wszystkim i niczym... (co zresztą już tam się zaczyna).

    Poza tym zdaje mię się że najbardziej cenne byłyby zdjęcia surowe z puszki bo chyba mamy podziwiać "co szkło potrafi" a nie co z niego ktoś potrafi wyciągnąć w PS...

    No ale to tylko takie luźne myśli...

    Pozdrowienia

    Cytat Zamieszczone przez bruckner Zobacz posta
    grzdyll ma rację.

    pozdr.
    Cytat Zamieszczone przez muflon Zobacz posta
    Mi się pomysł bardzo podoba, powiedziałbym wręcz, że zasługuje nawet na osobny dział, ale pod jednym warunkiem: że każdy będzie mógł wrzucić po jednym zdjęciu i że nie będzie dyskusji - dokładnie tak jak w wątku "best of 2007".
    Jak to kilka dni temu napisałem to na mnie napadli
    Cytat Zamieszczone przez czumba Zobacz posta
    No niestety Paweł, nie wyszło Ci, a pomysł miałeś zacny.
    miało być najlepsze zdjęcie a nie wszystkie jakie się posiada ??:
    Jeżeli mam przebrnąć przez setki postów GADANINY pomieszanej z gniotami to jednak zostanę np przy PBase. Ludzie chyba nie zrozumieli Twojego pomysłu.
    Bez 100% moderacji to traci sens niestety.
    A ten kolega przesympatyczny to już przeszedł sam siebie
    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    Imho nie masz racji bijąc pianę i trolując dopiero na drugiej stronie.. przecież nikt nie zmusza cię do czytania takich wątków..
    Ostatnio edytowane przez czumba ; 02-02-2008 o 13:38

  2. #12
    Bywalec Awatar gzak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa - Sandomierz
    Wiek
    50
    Posty
    239

    Domyślnie

    ^^^
    Proszę, nie próbujmy wszystkiego kontrolować, czesać i regulować, bo wątki pełne zakazów i nakazów szybko umrą śmiercią naturalną!
    A pomysł, by każdy mógł wrzucić jedno, najlepsze zdjęcie wcale nie gwarantuje wysokiego poziomu zamieszczanych fotografii... może być zarówno tak, ze dobry fotograf wrzuci 5 świetnych zdjęć, jak i 5 kiepskich fotografów wrzuci po jednym swoim "najlepszym" gniocie...
    Grzechu
    http://www.gzak.net - Ostatnie galerie: Warszawa 2007 , USA 2007 cz. 3 , Toskania 2011
    Żelastwo: 5d, 24 2.8, 85 1.8, 70-200 F4, 28-75 2.8, 21M, 190CLB, 420EX, 580EX, E-PL3

  3. #13
    Początki nałogu Awatar senner
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    34
    Posty
    328

    Domyślnie

    Sigma 70-300 F 4-5.6 APO macro super => http://canon-board.info/showthread.php?p=423105

    najfajniej by było gdyby utworzyć w dziale sprzęt nowe forum np. obiektywy - sample bo tu może wszystko poginąć a tam by wszystko było w 1 miejsu..



    in film we trust

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar paweleverest
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    49
    Posty
    1 138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon Zobacz posta
    Mi się pomysł bardzo podoba, powiedziałbym wręcz, że zasługuje nawet na osobny dział, ale pod jednym warunkiem: że każdy będzie mógł wrzucić po jednym zdjęciu i że nie będzie dyskusji - dokładnie tak jak w wątku "best of 2007".

    Jestem całym sercem za moderacją i wywalaniem potencjalnych gniotów. Jednak wydaje mi się ze nie ma co ograniczać ilości zdjęć do jednego bo sami wiecie jak jest z tymi zdjęciami. Wystarczy jedna chwila i mamy lepsze niż to co wkleiliśmy ostatnio - i co wtedy ?? Mysle że mozna było by wprowadzić za to zasade jedno zdjęcie na jeden post i powiedzmy ograniczyć ilośc dodawanych postów do 3 na tydzień - tak jak jest np. na plfoto . Wydaje mi się równiez, ze mozna by było zminimalizowac trolowanie i inne dywagacje nie mające związku z wątkiem poprzez wymóg: żeby sie wypowiedzieć musisz wkleić do postu zdjęcie. Jak bedzie gniot to admin go wymoderuje. Zresztą w takim gronie wklejanie gniotów to raczej wstyd i myślę że zbyt duzo chetnych nie będzie, zeby się osmieszać

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paweleverest Zobacz posta
    Jestem całym sercem za moderacją i wywalaniem potencjalnych gniotów.
    Nie, moderacja niekoniecznie, wystarczy ograniczenie do jednego zdjęcia. Spójrz na wątek "best of 2007" - chyba można założyć, że jest to w miarę reprezentatywna próbka umiejętności forumowiczów I mi się wydaje że jest tam co oglądać.

    Cytat Zamieszczone przez paweleverest
    Mysle że mozna było by wprowadzić za to zasade jedno zdjęcie na jeden post i powiedzmy ograniczyć ilośc dodawanych postów do 3 na tydzień - tak jak jest np. na plfoto.
    Nie, bo znajdą się ludzie, którzy będą regularnie te 3 zdjęcia na tydzień dodawać. I co więce, obstawiam, że nie będą to zdjęcia z pierwszej ligi - te naprawdę dobre znikną wśród nich.

    Jedno zdjęcie dla każdego i bez dyskusji. IMHO w "best of" sprawdziło się to perfekcyjnie.

  6. #16
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon Zobacz posta
    Nie, moderacja niekoniecznie, wystarczy ograniczenie do jednego zdjęcia. Spójrz na wątek "best of 2007" - chyba można założyć, że jest to w miarę reprezentatywna próbka umiejętności forumowiczów I mi się wydaje że jest tam co oglądać.
    Myślisz że ten wątek "best of 2007" nie jest moderowany? Co najmniej 10 osobom usuwałem dodatkowe zdjęcia by nie było więcej niż jedno .
    Choć ostatnio sie uspokoili i dodają rzeczywiście po jednym. Sądzę że w początkach wątku ktoś dał zły przykład "ciężko wybrać to dam dwa" i to trzeba było ukrócić.
    A z wątku bokehowego już kilkaset postów zbędnej dyskusji onanistyczno-techniczno-photoshopowej poszło do piachu...

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar paweleverest
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    49
    Posty
    1 138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon Zobacz posta
    Nie, moderacja niekoniecznie, wystarczy ograniczenie do jednego zdjęcia. Spójrz na wątek "best of 2007" - chyba można założyć, że jest to w miarę reprezentatywna próbka umiejętności forumowiczów I mi się wydaje że jest tam co oglądać.

    Jedno zdjęcie dla każdego i bez dyskusji. IMHO w "best of" sprawdziło się to perfekcyjnie.
    THE BEST OF 2007 to inny przypadek - łatwo wybrac najlepsze zdjęcie dotyczące jakiegoś okresu. Odnośnie szkła jest troche inaczej np: wystawiasz super zdjęcie ( jakiegoś samolotu w akcji ) ktore wg Ciebie jest najlepsze -sprawa niby jest prosta. Ale za dwa dni tym samym szkłem robisz zdjecie jak Boing 747 podczas awaryjnego lądowania rozjeżdza całe stado F-16 na lotnisku wojskowym i łapiesz go akurat jak pedzi a za nim buchają kłeby ognia - wszyscy wychodza z opresji cało (oprócz f16 ) a Ty masz strzał zycia - chyba wiesz o czym mówie . I co teraz - nie dodasz go do wątku najlepszych zdjęc z danego szkła bo wcześniej już coś wkleiłeś ??. Uważam że dodawanie nie powinno być ograniczone liczbami ale dobrym smakiem ( a ten smak powinien być kontrolowany przez moderatorów )

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paweleverest Zobacz posta
    I co teraz - nie dodasz go do wątku najlepszych zdjęc z danego szkła bo wcześniej już coś wkleiłeś ??.
    Nie dodam, ale podmienie to, co wkleilem wczesniej ew. proszac moderatora o pomoc jesli nie da sie juz wyedytowac.

    Moderowanie "gorszych" zdjec jest w praktyce niewykonalne, bo niby kto mialby je oceniac? uzytkownicy przez opcje "zglos post do moderatora"? ;-)

  9. #19
    Początki nałogu Awatar senner
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    34
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gringo997 Zobacz posta
    poprawcie - Sigma 70-300 f/4-5.6 APO macro super

    zrobiłem literówkę w tytule, już poprawiona

    myślę że nie ja jeden chciałbym żeby szkło się od F/2 zaczynało ale to tylko marzenia niestety.. :]



    in film we trust

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar paweleverest
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    49
    Posty
    1 138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon Zobacz posta
    Nie dodam, ale podmienie to, co wkleilem wczesniej ew. proszac moderatora o pomoc jesli nie da sie juz wyedytowac.

    Moderowanie "gorszych" zdjec jest w praktyce niewykonalne, bo niby kto mialby je oceniac? uzytkownicy przez opcje "zglos post do moderatora"? ;-)
    Ok - to by było dobre rozwiązanie ale w przypadku gdy: moge podmienić swoje zdjęcie poprzez edycje ( bez ograniczenia czasowego )a jeszce lepiej usunąć swój post i dodać nowy na końcu wątku - tylko czy to jest technicznie do wykonania ?? ( Wątki o szkłach musialy by byc traktowane w indywidualny sposób a nie jak cała reszta a tego chyba zrobić się nie da )

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •