Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Obiektyw z analogu na cyfrowy?

  1. #1
    nachor
    Guest

    Domyślnie Obiektyw z analogu na cyfrowy?

    Witam
    Mam moze naiwne pytanie - mam starego analogowego EOSA i bardzo przywiazalem sie nie tyle do niego co do obiektywu - teraz przymierzam sie do zakupu D40 albo D30 i chcialem zapytac fachowcow czy obiektyw z analogu bedzie mi chodzil na cyfrowce? No a tak na marginesie moze ktos dorzuci pare uwag na + i - D40 i D30.
    pozdrowienia

  2. #2
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    947

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nachor Zobacz posta
    No a tak na marginesie moze ktos dorzuci pare uwag na + i - D40 i D30.
    D40 to taka najprostsza lustrzanka Nikona, a D30 to już bardzo stara konstrukcja lustrzanki Canona, którą obecnie w ogóle nie ma się co interesować. Matryca zdaje się 3MP










    Nie mogłem się powstrzymać - sorry;-)
    Przede wszystkim napisz, jaki to obiektyw od analoga. Wszystkie z bagnetem EF będą pasować, tylko niektóre na DSLR dadzą tak fatalny obraz, że nie warta gra zachodu.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  3. #3
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nachor Zobacz posta
    Witam
    - teraz przymierzam sie do zakupu D40 albo D30...
    D40 to Nikon, więc obiektyw z mocowaniem Canon EF na pewno nie będzie z nim współpracował. A D30 to pierwszy "dwucyfrowy" DSLR Canona, z matrycą 3MPx, więc nie jestem pewien czy właśnie jego chcesz kupić
    A poza tym to jaki to obiektyw, wkręcić w bagnet DSLR to się da każdy z mocowaniem EF (Eos) ale jak będzie działał i jakie zdjęcia pozwoli generować to już inna bajka.

    EDIT:
    O, solti szybciej wygenerował posta o tej samej treści :-)
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Knurów / Śląsk
    Posty
    63

    Domyślnie

    Napisz najpierw jakiej firmy masz ten obiektyw. Wsadzić to napewno go wsadzisz do body. Pod warunkiem oczywiście że jest z mocowaniem EF. Z działaniem to może być różnie. Jeśli jest to obiektyw canona to będzie działał. Co do jakości otrzymywanych zdjęć to może być różnie. Jeśli jest to obiektyw którejś z firm niezależnych to tu mogą się zacząć schody. Zależy jaka firma i jak stary jest ten obiektyw. Dodatkowo musisz pamiętać o przeliczniku ogniskowej.

  5. #5
    nachor
    Guest

    Domyślnie

    Obiektyw jest Canona 38-76mm. oczywiscie EF. Zal bylo by mi sie z nim rozstac bo pieknie zdjecia rysuje.

  6. #6
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    947

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nachor Zobacz posta
    Obiektyw jest Canona 38-76mm. oczywiscie EF. Zal bylo by mi sie z nim rozstac bo pieknie zdjecia rysuje.
    Według tego, co piszą jego byli użytkownicy, to ciężko znaleźć gorsze denko od butelki, niż to. Na cyfrę raczej w ogóle się nie nadaje, bo będzie jedno wielkie mydło. I jakoś tak ciężko mi uwierzyć w to, jak on pięknie u Ciebie rysuje.
    http://canon-board.info/showthread.p...ighlight=38-76
    EF-S 18-55, czyli mówiąc inaczej popularny KIT powinien być znacznie lepszy, a kosztuje on grosze.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nachor Zobacz posta
    Obiektyw jest Canona 38-76mm. oczywiscie EF. Zal bylo by mi sie z nim rozstac bo pieknie zdjecia rysuje.
    jestem zdziwiony tym co piszesz, bo to jest akurat jeden z najgorszych obiektywów, jakie Canon popełnił. Wpadł mi kiedyś w zestawie z EOS 3000 i czym prędzej się go pozbyłem, bo był gorszy niż jakieś zoomiki Exacty na m42.

    skoro jednak Tobie odpowiada, to go sobie zostaw (będzie działał z cyfrowym korpusem Canona), ale absolutnie nie rezygnuj przy zakupie aparatu z obiektywu EF-S 18-55 który w zestawie kosztuje grosze, a zobaczysz, że jest 100x lepszy od tego 38-76.
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Robson01
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    58
    Posty
    1 574

    Domyślnie

    Druga sprawa nie mniej istotna, że z tego 38 zrobi Ci się na cropie ponad 60mm. Czyli nie masz nic szerokiego i lepiej jak radzi solti kupić 18-55 za niewielkie pieniądze. Pomijając fakt że sama przesiadka z analoga na D30 (dość archaiczna puszka) może zawieść Twoje oczekiwania co do jakości zdjęć, to "wyrwanie" dobrego egzemplarza jest dużą sztuką.
    Canon
    Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Dajcie już spokój z tym D30, D40. Człowiek sie ewidentnie przejęzyczył i z pewnością chodziło mu o 30D, 40D a wy się pastwicie. Obie puszki są bardzo dobre, napisano o nich na tym forum tony opinii. 40D jest konstrukcją nowszą, w której wprowadzono kilka ciekawych udogodnień, więc jeśli możesz sobie na nią pozwolić, to bierz. Będziesz zadowolony.

    A co do szkiełka. Nie będziesz miał problemu z podpięciem. A jakość wtedy sam będziesz mógł ocenić. Najwyżej nie będziesz go używać.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Robson01
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    58
    Posty
    1 574

    Domyślnie

    Może niech sam zainteresowany napisze czy to przejęzyczenie i chodzi o 30(40)D czy też nie. Jeżeli tak to zupełnie inna sprawa co nie zmienia faktu, że posiadany przez niego obiektyw raczej nie nadaje się pod cropa ze względu na ogniskową. Tym bardziej że jest to jedyne jego szkło jak wynika z treści postu.
    Canon
    Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •