Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Obiektyw z analogu na cyfrowy?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robson01 Zobacz posta
    co nie zmienia faktu, że posiadany przez niego obiektyw raczej nie nadaje się pod cropa ze względu na ogniskową.
    A czemu akurat zakres ogniskowych tego obiektywu miałby go ograniczać tylko do pełnej klatki? Czy na cropa są jakieś "złe" ogniskowe?
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolaj Zobacz posta
    A czemu akurat zakres ogniskowych tego obiektywu miałby go ograniczać tylko do pełnej klatki? Czy na cropa są jakieś "złe" ogniskowe?
    to ciekawe dlaczego nikt nie robił 60-120/5,6 do małego obrazka ?
    kupiłbyś taki obiektyw?
    do jakich zdjęć mogłby się przydać?

    jakby to jeszcze było jasne f/2,8 to mogłoby służyć jako portretówka, a takie ciemne nie widzę sensownych zastosowań.
    Ostatnio edytowane przez gwozdzt ; 01-02-2008 o 11:38
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Gwozdzt,

    W przedziale tego obiektywu jest np. 50mm, a powiem Ci, że jak ostatnio kupiłem stałkę 50-kę, to praktycznie nie używam nic innego. Przypadła mi ta długość bardzo do gustu. Oczywiście, to zupełnie inne światło, ale kolega powyżej twierdził, że szkło nie nadaje się do cropa ze względu na ogniskową a nie ze względu na światło, co jest IMO nieporozumieniem.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Robson01
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    58
    Posty
    1 574

    Domyślnie

    A według mnie Twój argument jest nieporozumieniem. Ciekaw jestem iile osób na tym forum ma szkło (jako jedyne) o zakresie 60-120, dodajmy raczej kiepskie optycznie. Już widzę jak robisz nim zdjęcia w pomieszczeniach, krajobrazy itd. Że nie wspomnę o gorszych warunkach oświetleniowych. Mieć takie szkło można, ale nie jako jedyne, chyba że ktoś lubi się tak bardzo ograniczać w swojej pasji.
    Canon
    Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    A czy ktoś mówi, że jako jedyne? Albo, że to szkło jest jasne? Albo, że dobre jakościowo? Nie! Mówię tylko o ogniskowych. Szkło 70-200/4 ma zakres, którego większość pokrywa się z tym 60-120. Jest pod pełną klatkę i tylko o jedną działkę jaśniejsze. A na krótkim końcu nawet mniej niż 1 działkę. Czy ktoś na to narzeka? Też nie. Choć mając tylko 70-200 czułbyś z pewnością pewne ograniczenia. Szczególnie na krótkim końcu. To chyba oczywiste. Chyba, że lubisz się ograniczać w swojej pasji.
    Ostatnio edytowane przez Kolaj ; 01-02-2008 o 12:05
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  6. #16
    nachor
    Guest

    Domyślnie

    Przepraszam, rzeczywiscie przejezyczylem sie - oczywiscie chodzilo mi o 40D a nie D40. Co do obiektywu posiadanego, moze to kwestia skali porownawczej (a tej nie mam zbyt szerokiej) robiac zdjecia na analogowym bylem z niego zadowolony. Chodzilo mi tylko o porade czy przy zakupie nowego np.40D brac pod uwage posiadany obiektyw i na poczatek kupic samo body.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nachor Zobacz posta
    Przepraszam, rzeczywiscie przejezyczylem sie - oczywiscie chodzilo mi o 40D a nie D40. Co do obiektywu posiadanego, moze to kwestia skali porownawczej (a tej nie mam zbyt szerokiej) robiac zdjecia na analogowym bylem z niego zadowolony. Chodzilo mi tylko o porade czy przy zakupie nowego np.40D brac pod uwage posiadany obiektyw i na poczatek kupic samo body.
    Radzę Ci, podobnie, jak poprzednicy, weź z kitem. To prawie żadna różnica w cenie a po przejściu na cropa może Ci brakować szerokiego kąta.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nachor Zobacz posta
    Chodzilo mi tylko o porade czy przy zakupie nowego np.40D brac pod uwage posiadany obiektyw i na poczatek kupic samo body.
    Nieeee, tylko nie to!!!
    Mając tylko 38-76 koniecznie kup cyfrowe body z EF-S 18-55.

    a 38-76 możesz sobie ewentualnie zostawić, ale nie pokładaj w nim zbyt wielkich nadziei.
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  9. #19
    nachor
    Guest

    Domyślnie

    Wlasnie chodzilo mi o takie konkretne sugestie, nie jestem zawodowcem robie zdjecia dla wlasnej przyjemnosci ewentualnie czasem wezme pod uwage jakis konkurs, ale nie stac mnie na zmiane sprzetu by byc na bierzaco. Wiec patrze dlugodystansowo.

  10. #20
    Początki nałogu Awatar photographus
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    59
    Posty
    434

    Domyślnie

    Widzisz kolego, z fotografowaniem to zazwyczaj jest tak, że im więcej i dłużej robisz tym zaczynasz mieć większe oczekiwania co do jakości, a to z kolei związane jest z posiadaniem dobrego (i raczej drogiego) sprzętu.
    Odnoszę wrażenie że dopiero jesteś na początku swojej drogi fotograficznej. Posłuchaj rad kolegów i kup body z kitem, a potem zacznij odkładać kaskę na kolejne obiektywy
    pozdrawiam
    regulamin pkt 8

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •