Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Lampa do 300D

  1. #11

    Domyślnie

    Udało mi się sprawdzić napięcie na lampie i wynosi około 14V .Postanowiłem że nie będę ryzykował i uzbieram na 420EX .Będę spal spokojniej

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Wawa-Szmulki
    Posty
    129

    Domyślnie

    14V nie powinno Ci uszkodzic sprzetu, chc ja takze bym nie ryzykowal. Zanim uzbierasz do 420EX przerob sobie stara lampe. Lepsze to niz nie miec zadnej zewnetrznej.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez McKane
    Co do diody i doswiadczen z nia to zdaje sobie sprawe z tego wieksze V skraca jej zywotnosc. Wez jednak pod uwage ze stopka moze byc "izolowana" od reszty elektroniki wiec nie ma co zakladac od razu ze efekt bedzie taki sam jak z dioda bo ani ja ani Ty nie przesledzilismy budowy tej czesci aparatu.
    Analizujac napiecia oraz to jak stopka sie zachowuje, to ze jest wrazliwa na odwrotna polaryzacje i ze body wywala error 99 i pare innych takich kwiatkow mozna dojsc do wniosku ze jest to wrazliwa czesc i raczej slabo izolowana od reszty body... To ze nie sfajczysz nawet calego aparatu a "raptem" stracisz mozliwosc wyzwalania lampy nadal nie jest czyms co mozna chciec we wlasnym body... Trzysetka nie stracila tylko mozliwosci wyzwalania lampy a totalnie wszystko. Co z tego ze to analog... Przy izolowanej stopce tak sie nie dzieje...

    "Test z dioda" moze troche naiwny jest, a dla niektorych wrecz glupi, ale problem polega na tym ze nie ma danych na temat czesci zastosowanych w EOS'ie. Nie mozna sobie "ot tak" zagladnac do katalogu i zobaczyc ile mA czy V mozna przepompowac przez ten uklad, jakie sa skrajne wartosci. Nie wiadomo czy 6V to jest granica czy jeszcze zostaje jakis zapas i w rzeczywistosci to nie 10... Tak samo jest czesto z diodami... Szacunkowo to raczej lepiej w elektronice miec duzy zapas niz duzy niedobor... 14V to ponad 2x wiecej... Rozumiem przegiecie 10 czy nawet 20%, ale 2 razy zwykle pieknie upala wszystko... To ze Ci nie pada odrazu to tyle twojego szczescia ze wyzwalanie lampy ma charakter mocno impulsowy i trwa ulamek sekundy. Tyle ze tak to da sie zrobic stroboskop na LED'ach przepuszczajac duzo wyzsze napiecie w bardzo krotkim czasie... Tez padaja w tej konfiguracji... chociaz nie tak szybko to jednak zawsze...

    Cytat Zamieszczone przez McKane
    Analogia do 300tki (nie widzialem tej aukcji) jest chyba jednak wystarczajaco dobitna Tak jak pisalem w pierwszym poscie (moze za malo dobitnie jednak)... ja bym jednak nie ryzykowal i nie zaryzykowalem przerabiajac swoja lampe.
    Ja rownierz wszystkie wynalazki wysoko i nisko napieciowe ktore podpinalem do stopki mialem zaizolowane. Nawet stara nikonowa lampe ktora miala 4V. Jedynie Sigme podpinam bezposrednio, no ale to to juz raczej pewny sprzet...

    Ryzyk fizyk... to nie moje body, nie ja bede potem szukal serwisu albo "drobnych" w kieszeni na nowe
    ...

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    A tutaj artykul z Chip'a.
    http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_85722.html

    To jest banalna przerobka... Z minimalnymi zdolnosciami i podstawowymi narzedziami mozna zrobic to samemu... Jesli nie to wszedzie sa ludzie ktorzy sie babraja takimi sprawami i da sie to tanio zalatwic... Napewno taniej jak pozniej serwis Canon'a.

    Nie kazdy swieci lampa tak samo... To ze jednemu 14V bedzie dzialac i bo blysnie sobie 5 razy u cioci dwa razy do roku nie znaczy ze drugiemu ktory machnie jednego wieczora 150 razy nie padnie... "Nie powinno" uszkodzic a "napewno" nie uszkodzi to tak troche daleko... To nie jest tani sprzet gdzie sobie mozna wziac lutownice i naprawic w domu... Gdyby to byl stary duzy wzmacniacz to prosze bardzo... Tam sie swietnie nagina limity i wyciska ile sie da... Ale EOS to troche drozsza zabawka i trudniej naprawialna przedewszystkim...
    ...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •