Strona 1 z 175 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    85

    Domyślnie Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Czy jest mozliwe bezprzewodowe wyzwolenie blysku lampy 420 EX przez blysk lampy wbudowanej w aparat a konkretnie g3? Chodzi mi o takie ustawienie gdy lampa zewnetrzna jest slave'em stojacym gdzies w kacie pokoju. Probowalem ale nic z tego nie wyszlo.

    Czy da sie to zrobic bez dodatkowych urzadzen typu fotocela?
    Pozdrawiam, Rafał

  2. #2
    Lucekkk
    Guest

    Domyślnie bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Witam was, chcialbym się dowiedzieć czy istnieje mozliwość dogadania się chińskich odbiorników z funsports (np: klik )za pomocą jakiejkowiek lampy blyskowej czy to canonow serii ex czy moze sigmą czy metzem? dokladnie problem polega na tym ze chce dogadac kilka lamp razem z tą na sankach, fotocela z tego co się dowiadywalem odpada bo np na zewnatrz przy swietle dziennym po prostu nie za dziala wiec jedynie pozostaje droga radiowa. Nie stac mnie na kilka nowych lamp, ktore pewnie by sie bez problemu dogadaly, a do kilku starszych mam dostep i szukam teraz rozwiazania.
    dzieki za poswiecony mi czas
    pozdrawiam

  3. #3
    Bywalec Awatar corass
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    102

    Domyślnie

    ten, chińskie to taki czeski film jedni chwalą inni sie żalą. Dobre radia to np. Pocket Wizardy, ale chinole też działać powinny z tanimi lampkami bez większych problemów. Tylko pamiętaj, żeby kupować u jednego sprzedawcy po później jest problem z dopasowaniem różnych chińczyków (chodzi o częstotliwość nadawania)
    10D + 28-135 3,5-5,6 USM IS + Tokina 10-17 Fisheye+ +70-200 f4 L +2x sunpak 4000AF +2x Metz 45 + helios 58 2 + 2x Metz 60.


    85sunrise.com

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez corass Zobacz posta
    ten, chińskie to taki czeski film jedni chwalą inni sie żalą. Dobre radia to np. Pocket Wizardy, ale chinole też działać powinny z tanimi lampkami bez większych problemów. Tylko pamiętaj, żeby kupować u jednego sprzedawcy po później jest problem z dopasowaniem różnych chińczyków (chodzi o częstotliwość nadawania)

    ja kupiłem trochę inne poprzez ebay prosto ze źródełka, nadajnik + 3 odbiorniki + przesyłka wyszły mnie ok 190PLN. Sprzedający wiedział co robi, na paczce miałem jako 'gift', dlatego nawet nie musiałem cła płacić (paczka doszła w jakiś tydzień zwykłą pocztą ). Na instructables jest instrukcja odn budowy zewnetrznej anteny zwiekszajacej zasieg 3-4 razy. Na razie robiłem tylko w domu wiec nie probowalem przedluzac zasiegu - nie wiem czy to aż takie skuteczne. Nadajnik mam w sankach mojego eosa400d, a odbiorniki wyzwalają 2 flashe nikona sb-24 i jeden sb-25.

    Link do profilu kolesia jakby ktoś był zainteresowany:

    http://myworld.ebay.pl/buybuyeasy

    a to wyzwalacze które sobie kupiłem:

    http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?...MEWN:IT&ih=006

    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez robgr85 ; 31-01-2008 o 01:35
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  5. #5

    Domyślnie

    ja mam chinczyki ze strony elfo (jakis 4-ro kanalowy)
    http://www.elfo.com.pl/index.php?men...=52&prodid=199
    zasieg spokojnie 20m, nie zadazylo sie zeby lampy nie blysnely
    jedyny minus to czas (1/200 max, szybciej sie nie da)
    ogolnie jestem bardzo zadowolony
    sorry za OT

  6. #6
    Lucekkk
    Guest

    Domyślnie

    te ebaya interesujace sa, montujesz je normalnie jak te chinskie z funsports? powiedz mi jeszcze prosze bo nigdy z tak daleka nic nie kupowalem czy do Polski tak ladnie ci przyszla ta paczka?
    zapis
    # The TM2(V2s) edition is specially designed for
    Canon SpeedLite 580EX II, 580EX, 540EZ, 520EZ, 430EX, 430EZ,420EX,
    420EZ, 380EX;
    Nikon SpeedLite SB-800, SB-600, SB-28, SB-27, SB-26, SB-25, SB-24;
    Olympus FL-50, FL36;
    Pentax AF-540 FGZ, AF-360 FGZ, AF-400 FT, AF-240 FT;
    Sigma EF-500 DG Super, EF-500 DG ST, EF-430;
    Sunpak Auto 2000DZ, 622 Pro, 433AF, 433D, 383, 355AFm 344D, 333D;
    Vivitar 285HV (Older Vivitar 285/283 works only with PC sync);
    Other flash models with a trigger voltage of 12V or lower
    z opisu z aukcji oznacza ze co? ze odbiorniki sobie radza dobrze z tymi lamkami tak?
    na prawde bardzo ciekawe, szczegolnie cenowo
    dzieki za namiar, zaczynam sie coraz bardziej do nich przekonywac pozdrawiam
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    tylko ze paypal nie jest zainteresowany wspolpraca z moja karta kredytowa:/
    Ostatnio edytowane przez Lucekkk ; 31-01-2008 o 18:02 Powód: Automerged Doublepost

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    wszystko dobrze zapakowane, na paczkę czekałem jakiś tydzień...

    tak te wyzwalacze powinny bez problemów współpracować z wymienionymi lampami. ja mam sb24, sb25 i śmigają tak jak trzeba :>

    w funsports czy eltecu też takie mają (strasznie drogo w porównaniu z tym co zapłaciłem).

    Jak to montować?

    http://youtube.com/watch?v=CsMgFUdh_Lw
    http://youtube.com/watch?v=Q9o1_7gZjWI


    -jeśli dobrze pamiętam to tam koleś właśnie coś takiego stosuje (nie mam teraz czasu oglądać tego jeszcze raz)


    odnośnie paypala - ja mam konto w mbanku i paypal z moją ekartą współpracuje bez żadnych problemów.
    Ostatnio edytowane przez robgr85 ; 31-01-2008 o 20:14
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  8. #8
    Coś już napisał Awatar Zaicev
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    66

    Domyślnie

    Ja uzywam tych PT4 bez *TM* i z 430EX dawaly rade - nie bylo przypadkowego wyzwalania nawet przy robieniu seriami. Moze na jakas lepsza serie trafilem, albo mam juz te *nowe* bebechy. Kto wie? Na codzien pracowal moj radiowyzwalacz z Tumaxem [w stopce], ale zanabylem sobie kabelek z E-TTL bo do moich zastosowan troche lepiej sie nadaje...
    Kupowalem za 170zl na allegro od uzytkownika LordGas czy jakos tak. Jedyne co na minus to to, ze w nadajniku byla wyczerpana bateria - 5 zlotych musialem sie dolozyc do interesu...
    Osobiscie polecam, taniej niz Pockety ))

    I poprosilbym linka do tej instrukcji jak tam zewnetrzna antene zamontowac - w plenerze jak znalazl
    3 EOSy 2 cyfry 1 analog | blog

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta

    I poprosilbym linka do tej instrukcji jak tam zewnetrzna antene zamontowac - w plenerze jak znalazl
    nie ma sprawy.

    http://www.instructables.com/id/Incr...-flash-remote/
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  10. #10

    Domyślnie bezprzewodowe wyzwalanielampy druga lampą

    pytanie czy lampy EX można wyzwalać bezprzewodowo innymi lampami starszych typów tzn EZ czy jakie tam inne były..

    i czy mając nawet dwie EX to ta na statywie będzie działac w ettl'u czy tak jak ją zaprogramujemy na ekraniku???
    Canon 1D MK III, 300D x2| BG-E1 | Tokina 12-24 f/4 SPRZEDAM | Canon: 24-70 f/2,8 L | | 28 f/1.8 | 50 f/1.4 | 85 f/1.8 | 75-300 f/4-5.6 | 420EX |
    zamiennik RS-60E3 | EOS -> m42 | Revuenon 50 f/1,8 | MC 3M-5CA 8/500 | pierścionki | First Opticam PRO-6604G + inny badziewny trójnóg

    www.nagor.prv.pl - FOTOblog.

Strona 1 z 175 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •