wyczyść styki spirytusem
wyczyść styki spirytusem
Jeśli to faktycznie 430ex, to zmienić lampę na 430 ex II.
Jak założysz tą 430ex na stopkę, czy możesz zmieniać jej ustawienia z menu? Odbiornik działa na takiej samej zasadzie jak sterowanie z menu w aparacie, komunikuje się przez stopkę z lampą, a jeśli lampa "nie słucha" (bo konstrukcyjnie nie może), to nie zmieni ustawień.
Potrzebuję porady:
Mam: Canon 6d + YN-600EX-RT + Canon 430EXII
Jak to zestawić by działał bezprzewodowo E-TTL ?
Canon 6d nie ma żadnego sterowania bezprzewodowego, więc trzeba wyzwalacz. Najprościej byłoby dokupić transmiter yn-e3-rt i jeszcze jedną lampę YN-600EX-RT zamiast tego canona 430, ale to koszt powyżej 1000zł![]()
Potrzebuję by obie lampy działały i były sterowane z jednego miejsca - czyli tam gdzie stoję, trzymam aparat i np lewa lampa świeciła mocniej niż prawa itp![]()
Od razu napiszę, ze miałem ochotę na https://fripers.pl/p/wyzwalacz-radio...2cii-do-canon/ ale w opisie lampy YN-600EX-RT jest napisane, że nie działa z "Lampa nie współpracuje z wyzwalaczami RF-603 i YN-622." A może nie działa z 622 a z 622II już działa? - tak jest znów opisane w opisie tego 622II
Co zrobić, jakieś inne rozsądne opcje do 6D. Nawet jak dokupię jeszcze jedną YN-600EX-rt to canon 430exII założona na aparat nie będzie tym sterowała bo nie ma trybu master tylko slave(dobrze myślę?).
A, zapomniałem - to ma być ministudio w terenie czyli dwie lampy reporterskie na parasolkach, a nie jedna na aparacie i steruje drugą![]()
(Wcześniej miałem 60d i tam wbudowana lampa była sterownikiem wszystkiego)
Dzięki z góry za podpowiedzi![]()
Ostatnio edytowane przez biodar ; 26-12-2016 o 18:37
Parę fotek: http://biodar.flog.pl/
Sprawdź YN-E3-RT + YN-E3-RX
Z YN 622 wszystko działa bez łaski. Ten wyzwalacz przenosi gorącą stopkę i wszystko co działa na korpusie musi też działać na wyzwalaczach YN-622.
Ta cytowana przez Ciebie uwaga to jakieś durne tłumaczenie tekstu na język polski, powinnio być że: YN 600EX-rt nie ma wbudowanego odbiornika systemu YN-622 i tyle. Ale jeżeli taki odbiornik dołączysz do tej lampy to już go będzie miała i będzie działać.
Potrzebujesz jeden YN-622TX oraz dwa YN-622.
Lepszą jednak opcją jest jeden YN-622TX oraz lampy YN 685 które mają wbudowane już odbiorniki.
O, dzięki za szybkie info. Czyli YN 622 bez względu na wersję powinien sobie poradzić, podobnie jak YN E3 rt z dodatkowym odbiornikiem w kwestii przenoszenia sygnału z aparatu.
Doprecyzuję jeszcze pytanie: Czy oba rozwiązania pozwolą na niezależne sterowanie obiema lampami z poziomu tego nasadzanego na aparat nadajnika - czyli np -1EV do TTL na stojącej po lewej stronie lampie Canona 430 EXII oraz np +1EV do TTL na stojącej po prawej stronie lampie YN 600 EX RT. Czy może tylko przenoszą to co ustawił aparat - a więc jedne ustawienia dla wszystkich i trzeba bezpośrednio na każdej lampie ustawić sobie te +1 a na drugiej -1 do ttl
Parę fotek: http://biodar.flog.pl/
odpowiedź-Tak w zakresie +/-3EV.
YN-622tx umożliwia oddzielne sterowanie każdą z trzech grup i regulacje z poziomu swojego wyświetlacza: korekty EV, zuma lampy oraz trybu pracy(TTL,HSS,Manual,SS,OF) . Można też mieszać systemy pracy poszczególnych grup np.: jedna grupa to TTL druga w manualu a trzecia SS dla lampy studyjnej.
Ustawiając wszystko w TTL, wygodniej jest użyć przeznaczonej do tego opcji sterowania proporcjami grup.
I takie konkretne odpowiedzi lubię
Dzięki serdeczne.
Parę fotek: http://biodar.flog.pl/