Strona 9 z 175 PierwszyPierwszy ... 78910111959109 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #81
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie

    cały czas pisałem:
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Dla odbiornika (czyli dla lampy zdalnej) jest zupełnie obojętne czy błyski komunikacyjne są w widzialnym czy w IR, służy do tego ten sam czujnik.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    .Dla fotocel i sterowania to czy światło jest widzialne czy IR jest zupełnie obojętne (zarówno jeśli chodzi o nadajniki jak i odbiorniki).
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ..
    lampy.. Reagują na światło widzialne, podczerwone, wsio ryba.
    a czy nadajnik pracuje w widzialnym (każda lampa błyskowa mogąca być masterem) czy w IR (jak ST-E2) jest także obojętne.

    Inaczej działają systemy radiowe (minolta czyli sony-alfa), ale to osobny temat. Szkoda że nikon i canon weszły w sterowanie przedbłyskami.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  2. #82
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    cały czas pisałem:...
    Ale napisałeś także :

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    o jakim transmiterze podczerwieni mówicie? Nie ma w ogóle takiego czegoś w lampach błyskowych.
    Komunikacja między lampami oparta jest na przedbłyskach (w świetle widzialnym)...
    co do końca zgodne z prawdą nie jest, ponieważ jak się okazało transmisja odbywa się zarówno w paśmie światła widzialnego jak i w podczerwieni.
    EOS + Speedlite

  3. #83
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie

    OK, pominąłem ten transmitter. U nikona tez o nim "zapominam", urządzenie bez sensu, zamiast niego można kupić (za bardzo podobne pieniądze) lampę będącą sterownikiem i ma się w dodatku źródło światła, a nie tylko sterownik. W swoim kolejnym poście dokładnie tłumaczyłem jak to jest z tym transmitterem IR:
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    W specjalizowanym urządzeniu (to co podlinkowałeś, u nikona to jest też cos takiego o symbolu su800) lampę błyskową umieszcza się za filtrem IR by obciąć światło widzialne, by nie było ewentualnych odblasków i cieni od przedbłysków)
    przeczytaj cały ten mój post nr 69.
    Z błysku to ja mogę magisterkę robić :-D

    Naprawde w uproszczeniu można przyjąć, że dla systemu sterowania błyskeim widzialne i IR to wsio ryba, zarówno jesli chodzi o odbiorniki jak i nadajniki.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-03-2009 o 22:48
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  4. #84
    Bywalec Awatar Tomek_P
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Wlkp.
    Posty
    106

    Domyślnie


    Cactus Wireless Flash Trigger Set V4

    m e g a !!! używam pt04tm ale chyba najwyższy czas się ich pozbyć!

    co sądzicie o nowej wersji? wg. mnie wygląda zabójczo pięknie i co najważniejsze bezpieczniej dla sanek lampy. Cieszy mnie że wg. użytkowników którzy już mieli okazję go przetestować nie pojawiły się opinie o braku współpracy z lampami Canona.

    40$ to nie dużo za wersję z jednym odbiornikiem, jeśli ktoś natknie się przypadkiem na ofertę z trzema to proszę o info

    edit: na ebay.com oferta z dwoma odbiornikami za 55$ :-D
    Ostatnio edytowane przez Tomek_P ; 27-03-2009 o 19:21

  5. #85

    Domyślnie

    Witam, nie wiem czy w dobym wątku to zamieszczam.

    wynalazłem na YT test PW VS RP
    Prawdę mówiąc zmieszało mnie to bardzo, zasięg nie imponuje i występują problemy z 5D2(pewno tym że PW wykorzystuje komunikację, a nie robi samego przesyłu jak PR).

    (tam jest 8 partów)
    PocketWizard Flex TT5 Mini TT1 vs. RadioPopper PX Video Review -

    Co o tym myślicie

  6. #86
    Bywalec Awatar Tomek_P
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Wlkp.
    Posty
    106

    Domyślnie

    szybkie pytanie, czy fukcja błysku na drugą kurtynę jest też w opcjach menu 40d? wyzwalając lampy bezprzewodowo tanim nadajnikiem brakuje mi tego.

  7. #87
    LordLuca
    Guest

    Domyślnie

    Hejka! Podepnę się pod temat, jeżeli pozwolicie

    Się naczytałem sporo, ale nic nie rozwiązuje mojego problemu (albo durnota ze mnie)

    Otóż mam wyzwalacza radiowego PT-04. (dziękuję za wyrazy współczucia :P )
    oraz lampę Nissin Di466 (ponownie dziękuję)

    I nie działa to ze sobą. Dlaczego? Czy ktoś może mi najprościej jak się da, krok po kroku wytłumaczyć, co zrobić, żeby działało?

    Nadajka na aparacie śle sygnał do odbiorki. Odbiorka mryga radośnie diodą, znaczy sygnał skumała. Ale lampa nie błyska.

    Any pomoc?

    pozdrówki!

  8. #88
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordLuca Zobacz posta
    Hejka! Podepnę się pod temat, jeżeli pozwolicie

    Się naczytałem sporo, ale nic nie rozwiązuje mojego problemu (albo durnota ze mnie)

    Otóż mam wyzwalacza radiowego PT-04. (dziękuję za wyrazy współczucia :P )
    oraz lampę Nissin Di466 (ponownie dziękuję)

    I nie działa to ze sobą. Dlaczego? Czy ktoś może mi najprościej jak się da, krok po kroku wytłumaczyć, co zrobić, żeby działało?

    Nadajka na aparacie śle sygnał do odbiorki. Odbiorka mryga radośnie diodą, znaczy sygnał skumała. Ale lampa nie błyska.

    Any pomoc?

    pozdrówki!
    może trzeba kabelki w lampie przelutować bo na odwrót są
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  9. #89
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    53

    Domyślnie

    Mam 580 EX II oraz starą 420 EZ. Chciałbym je obie bezprzewodowo wyzwalać, albo jedną na aparacie, drugą z boku. Fajnie by było ustawić czas mniejszt niż 1/250. Wiem ze tanie chuńskie radia sie nie nadają. A jakbym 420 postawił na kostce z fotocelą? Wiem, że lampy systemowe z szybka synchronizacją mogą wyzwalać przez fotocele lampy studyjne. Czyli teoretycznie powinno działać. Zgadza się?

  10. #90
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie

    Też stawiam na to, że ten problem. Zamień miejscami + i - . Przelutuj w tym celu jakikolwiek kabelek.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

Strona 9 z 175 PierwszyPierwszy ... 78910111959109 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •