Strona 83 z 175 PierwszyPierwszy ... 3373818283848593133 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #821
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Zamieć
    Wiek
    48
    Posty
    382

    Domyślnie

    Jest możliwe, ale pod warunkiem że wyłączysz AF !
    Wyzwolenie następuje w tym samym momencie, czyli lampa błyska i nastawia się AF a dopiero za ułamek sekundy następuje wyzwolenie migawki.

  2. #822
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie

    dalej to samo brak synchronizacji mimo wyłączenia AF...
    Jak dla mnie to coś nie będzie współgrało w taki sposób....
    pewnie jest jakaś kolejność w sofcie, że pierw migawka później lampa, bądź na odwrót.

  3. #823
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    A to nie jest tak że lampa błyska od razu, a aparat ma shutter laga i nie będzie działać? Rozwiązanie : Człowiek - nadajnik 1 > odbiornik 1 - aparat - nadajnik 2 > odbiornik 2 - Lampa.

  4. #824
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie

    działa w inny sposób...
    lampa na sanki od body.
    na kablu odbiornik do body, a wyzwalacz w łapę.
    w taki sposób działa wyśmienicie...
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    wyzwala migawkę i lampę już z sanek aparatu a nie odbiornika.
    Ostatnio edytowane przez obcy21 ; 17-01-2011 o 19:16 Powód: Automerged Doublepost

  5. #825
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    No ale myślałem że lampa ma być offshoe.

  6. #826
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Zamieć
    Wiek
    48
    Posty
    382

    Domyślnie

    Hahaha...
    No tak, masz nowe zabawki i kombinujesz... Miałem podobnie
    Ale zauważ, że efekt oświetlenia jest mizerny, dlatego kolejną zabawką jaką będziesz musiał sobie sprawić będzie przedłużacz OC-E3.
    Za jakiś czas dojdziesz do wniosku, że bez sensu jest wyzwalać aparat + lampa radiowo, lepiej użyć tego radia do wyzwolenia kolejnej lampy której jeszcze nie masz, a już jest Ci potrzebna.
    I tak zaczyna się przygoda...

  7. #827
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie

    ... a później statyw oświetleniowy, BK-3, softbox, okta, parasolki, blendy ....

  8. #828
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie

    to ja wiem że będzie mi potrzeba więcej błyskotek + do tego więcej odbiorników które ciężko dostać u tego samego producenta, tylko wersje nadajnik + odbiornik. do tego oczywiście statywy + softboxy + parasoli + dodatkowe mocowania na softboxy + parasolki. ech uzbierało się troszkę tego... ale dojdę do tego powoli, stopniowo. - będzie czegoś brakowało to się kupi. Przedłużacz nie jest mi potrzebny ponieważ mam odbiornik i nadajnik. tak więc lampę mogę umieścić jakieś max. 80metrów od aparatu... a powyższy test był tylko sprawdzeniem możliwości konfiguracji sprzętu z body...
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    teraz właśnie czekam na mocowanie BK-3, softbox ze statywem czeka już od piątku na resztę zestawu.
    Ostatnio edytowane przez obcy21 ; 17-01-2011 o 20:21 Powód: Automerged Doublepost

  9. #829
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie

    Ja mam 580EX jako główne źródło światła i trzy Yongnuo 460 wyzwalane wbudowanymi fotocelami. Wystarczy mi więc w niedużym pomieszczeniu jeden nadajnik i jeden odbiornik. Schody zaczynają się przy dużych pomieszczeniach typu sala gimnastyczna że o plenerze nie wspomnę.

  10. #830
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    71
    Posty
    634

    Domyślnie

    Chciałbym skorzystać z doświadczeń koleżanek/ kolegów w kwestii możliwości pracy lamp 580EX (Master) 430/420EX (Slave) przy wykorzystaniu softboxów np. reporterskich i parasolek. Jak wiadomo wyzwalanie tych lamp w grupie jest podczerwienią. Lampy powinny się "widzieć". Pytanie: Czy materiał softboxu, parasolki nie uniemożliwia współprace lamp master/ slave?.

Strona 83 z 175 PierwszyPierwszy ... 3373818283848593133 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •